boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 10-10-18, 11:06   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 444 razy w 128 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 36
Domyślnie Adamek: nie muszę przed nikim się chować ani niczego wstydzić

Tomasz Adamek (53-6, 31 KO) udzielił Przeglądowi Sportowemu bardzo ciekawego wywiadu kilkadziesiąt godzin po przegranej z Jarrellem Millerem. "Góral" w sobotę w Chicago uległ potężnemu Amerykaninowi już w drugiej rundzie i była to niemal na pewno jego ostatnia walka w karierze. Zapraszamy do lektury fragmentów rozmowy z byłym czempionem dwóch dywizji, a po całość zapraszamy do kiosków lub na internetową stronę Przeglądu Sportowego.

Kamil Wolnicki/Przegląd Sportowy: Rozmawialiśmy krótko kilkanaście godzin po przegranej walce z Jarrellem Millerem. Pytałem o dłuższy wywiad, ale wtedy podsumował pan to wszystko krótko: „O czym tu gadać? Dostałem w japę i tyle”. Tylko to nie takie proste, bo ta porażka pociąga za sobą inne konsekwencje, więc liczę na dłuższą rozmowę.

Tomasz Adamek: A tak serio, to co tu więcej mówić? Od dawna powtarzam, że każdy mój występ to „być albo nie być”. Teraz byłem zdrowy, przygotowany i dostałem „strzała”, po którym przegrałem walkę. A to znaczy, że do ringu nie będę już wchodził. Robiłem to, aby dać sobie szansę walki o najwyższe cele. Oczywiście, wciąż mogę wrócić i trochę zarobić, ale to nie ma sensu, bo chciałem czegoś więcej. Chciałem najlepszych rywali. Przed tym ostatnim pojedynkiem Mateusz Borek proponował mi łatwiejszych przeciwników, ale powiedziałem: „Nie. Chcę właśnie tej walki, bo ona daje szansę, aby później znowu bić się o pas czempiona”. Nie wyszło, skończyło się inaczej, więc trzeba odejść. Nie muszę jednak przed nikim się chować ani niczego wstydzić. Dwa razy byłem mistrzem świata, sporo osiągnąłem, mam za sobą lata w zawodowym ringu.

Bardzo pana zabolała ta ostatnia porażka?

Na pewno ciągle boli, bo szedłem, żeby wygrać. Pomaga mi jednak wiara w Boga. To on dał mi talent i siłę do pracy. Dzięki temu wiele osiągnąłem, a teraz dostałem sygnał, że na mnie już czas. I jeszcze raz: mogę wejść do ringu dwa czy trzy razy, wygrywać ze średniakami, ale co mi to da? Trochę pieniędzy i to wszystko. Walka o wejście na szczyt wagi ciężkiej już się jednak dla mnie zakończyła. Gdybym wygrał z Millerem... No ale przegrałem, nie ma o czym mowić.

(...)

Wspomniał pan przed chwilą, że ma różne propozycje, ale słyszę też, że wkrótce bierze się pan za organizację wesela córki.

To prawda, weselisko będzie w 2020 roku w Polsce. Starsza córka wychodzi za mąż, więc trochę potańczymy. Swoją drogą, to mi pokazuje, jak szybko pędzi czas. Pamiętam, jak dopiero co szykowałem się do walki, a moje córki odrabiały lekcje. Dzisiaj to już dorosłe dziewczyny. Kiedy w 2007 roku przyjechaliśmy do USA, Roksana miała 12 lat, a Weronika – osiem. Takie dzieciaczki jeszcze! Stawialiśmy tu pierwsze kroki. W Polsce mieszkaliśmy w wielkim domu, a za oceanem wynajęliśmy małe mieszkanie w Secaucus w New Jersey. Kosztowało to chyba półtora tysiąca dolarów plus opłaty. Nie było łatwo, ja niewiele mówiłem po angielsku, dziewczynki w ogóle, żona Dorota chciała wracać do Polski. Nie było zbyt ciekawie, a jednak daliśmy sobie radę. Praca, nauka i modlitwa sprawiły, że jesteśmy tutaj, gdzie jesteśmy.

Kończy pan karierę jako zamożny człowiek.

Dziękuję za to wszystko Bogu. Za to, że nie zgłupiałem i że mam świetną rodzinę. Wygrywałem, czy przegrywałem, trzymałem się swojej drogi i tak wychowałem dzieci. Jeśli chodzi o pieniądze... Nie muszę jutro iść do pracy, w przeciwieństwie do wielu innych zawodników. Nie straciłem pieniędzy ani zdrowia.

Źródło: Kamil Wolnicki/Przegląd Sportowy
Fot. Marcin Kondek/presschicago

Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-10-18, 14:20   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

No i super. Ostatnie zdania najwazniejsze. Chlop wydawal kase z glowa i teraz moze byc 42 letnim emerytem i mieszkac gdzie ma na to ochote. Jak to sie zestawi z niektorymi glosnymi nazwiskami w polskim boksie to wychodzi na to, ze Adamek to jednak rozsadne bydle jest:-)
darulka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-10-18, 01:09   #3 (permalink)
champion

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Domyślnie

On powiedział, że nie ma sobie nic do zarzucenia. Decyzja dobra, wywiad fajny, ale nie mogę oprzeć się myśli, że gdyby Adamek spotkał się z Gusem wcześniej, to może dostałby walkę ze Stiverne'em i nie byłby pewnie wtedy bez szans na normalny, prawdziwy pas WBC. Czyli jednak mógł coś zrobić dużo lepiej.

Oczywiście to wszystko takie gdybanie, ale z Rogerem jednak sporo lat stracił. Ale trzeba przyznać, że jednak walkę o pas w HW stoczył i absolutnie nikt mu tego nie podarował, sam sobie wszystko wywalczył. To może być ostatni polski pretendent do pasa w ciężkiej z pierwszej trójki rankingu na długie lata. Kownacki jeszcze powalczy, ale jeśli dostanie walkę o tytuł, to jako dobrowolny kandydat.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-10-18, 03:13   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Marek Cudek Zobacz post
On powiedział, że nie ma sobie nic do zarzucenia. Decyzja dobra, wywiad fajny, ale nie mogę oprzeć się myśli, że gdyby Adamek spotkał się z Gusem wcześniej, to może dostałby walkę ze Stiverne'em i nie byłby pewnie wtedy bez szans na normalny, prawdziwy pas WBC. Czyli jednak mógł coś zrobić dużo lepiej.

Oczywiście to wszystko takie gdybanie, ale z Rogerem jednak sporo lat stracił. Ale trzeba przyznać, że jednak walkę o pas w HW stoczył i absolutnie nikt mu tego nie podarował, sam sobie wszystko wywalczył. To może być ostatni polski pretendent do pasa w ciężkiej z pierwszej trójki rankingu na długie lata. Kownacki jeszcze powalczy, ale jeśli dostanie walkę o tytuł, to jako dobrowolny kandydat.
Adamek nigdy by nie zdobyl paska w HW. On nigdy nie mial silnego promotora i wplywow, aby doczlapac sie do paska. Tak samo nie mial warunkow, aby zawalczyc z prawdziwym HW. Kazda taka potyczke by zakonczyl jak z Vitkiem czy Millerem. On dokoksowal do HW z LHW, a wiec jak mialby stanowic zagrozenie dla naturalnych ciezkich.
kubakj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-10-18, 08:12   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Adamek jak docent Furman z Alternatyw miał troche pecha, ale i troche szczęścia. Moim zdaniem osiągnął mega dużo chociaż z pewnością wielkim błedem było przede wszystkim zbyt długie zbijanie do 175, to wzystko mogło i powinno przyjść po prostu wcześniej ale naturalną wagą Adamka powinno być od początku cruiser, ew mógł pokusić sie o HW gdy była dobra okazja na wielkie walki, tak jak zrobił to Bellew. Tony ma w dupie paski a jest wielka gwiazdą chociaż talentu od Adamka wiecej raczej na pewno nie ma. Współpraca z Rogerem jest mocno demonizowana, moim zdaniem Bloodworth to dobry fachowiec ale jego czas po prostu minał wcześniej niż zaońćzyła sie praa z Adamkiem, ona miała sens ale tylko do pewnego momentu bo to szybko się wypaliło. Co do szans na prawdziwy tytuł to tak, jasne że Adamek mógł mieć prestiżowy pas, tak samo jak Gołota gdyby to sie troche lepiej ułożyło, i tak samo jak Gołota, Walujew, Liachowicz, Haye, Ruiz, Czagajew i tuzin innych posiadaczy pasów nawet w najlepszych okolicznościach mógłby być tylko przypadkowy, chwilowym posiadaczem tego pasa a nie real champ jak Lewis, Kliczki czy teraz AJ.
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-10-18, 13:24   #6 (permalink)
champion

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Cytat:
Napisał kubakj Zobacz post
Adamek nigdy by nie zdobyl paska w HW. On nigdy nie mial silnego promotora i wplywow, aby doczlapac sie do paska. Tak samo nie mial warunkow, aby zawalczyc z prawdziwym HW. Kazda taka potyczke by zakonczyl jak z Vitkiem czy Millerem. On dokoksowal do HW z LHW, a wiec jak mialby stanowic zagrozenie dla naturalnych ciezkich.
Poważnie myślisz, że byłby bez szans ze Stiverne'em?
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-10-18, 16:02   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Marek Cudek Zobacz post
Poważnie myślisz, że byłby bez szans ze Stiverne'em?
Mysle, ze jednak nie
kubakj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-10-18, 20:47   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał kubuś Zobacz post
Adamek jak docent Furman z Alternatyw miał troche pecha, ale i troche szczęścia. Moim zdaniem osiągnął mega dużo chociaż z pewnością wielkim błedem było przede wszystkim zbyt długie zbijanie do 175, to wzystko mogło i powinno przyjść po prostu wcześniej ale naturalną wagą Adamka powinno być od początku cruiser, ew mógł pokusić sie o HW gdy była dobra okazja na wielkie walki, tak jak zrobił to Bellew. Tony ma w dupie paski a jest wielka gwiazdą chociaż talentu od Adamka wiecej raczej na pewno nie ma. Współpraca z Rogerem jest mocno demonizowana, moim zdaniem Bloodworth to dobry fachowiec ale jego czas po prostu minał wcześniej niż zaońćzyła sie praa z Adamkiem, ona miała sens ale tylko do pewnego momentu bo to szybko się wypaliło. Co do szans na prawdziwy tytuł to tak, jasne że Adamek mógł mieć prestiżowy pas, tak samo jak Gołota gdyby to sie troche lepiej ułożyło, i tak samo jak Gołota, Walujew, Liachowicz, Haye, Ruiz, Czagajew i tuzin innych posiadaczy pasów nawet w najlepszych okolicznościach mógłby być tylko przypadkowy, chwilowym posiadaczem tego pasa a nie real champ jak Lewis, Kliczki czy teraz AJ.
Ja myślę, że nie było problemem zrzucanie wagi, tylko sposób w jaki to robił. Czyli chamskie ścinanie pod koniec obozu. Każdy miałby w końcu dość. Gdyby to było poukładane tak, jak dzisiaj, to jestem zdania, że Adamek mógłby nawet zakotwiczyć w półciężkiej na dłużej, bez większej szkody dla zdrowia. Jak dla mnie to jest facet, który nadawał się do obu wag.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania