boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 09-10-18, 10:02   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 430 razy w 125 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 35
Domyślnie Szymański: pragnę szybkiego rewanżu, tę lekcję zapamiętam na długo

W sobotę na gali w Zakopanem doszło do pierwszej porażki na zawodowych ringach Patryka Szymańskiego (19-1, 10 KO). Nasz bokser od dłuższego czasu nie jest w stanie nawiązać do swojej najlepszej formy i wypada poniżej oczekiwań. Kilka dni po klęsce w walce z Fouadem El Massoudim (15-11, 2 KO) Szymański wydał małe oświadczenie w mediach społecznościowych.

- Zawiodłem... Smutek i żal powoli mijają, nasila się natomiast sportowa złość. Nie chcę rozpamiętywać ostatniej walki, nic to już nie zmieni. Najważniejsze jest to, że muszę się odbudować, podnieść i dalej dążyć do celu. Taki zimny prysznic był mi potrzebny, tę lekcję zapamiętam na długo.

Fala krytyki, jaka na mnie spadła, jest uzasadniona. Nie zamierzam się jednak poddawać. Nic nie dzieje się bez przyczyny, to trudny moment, ale muszę go przetrwać. Pragnę szybkiego rewanżu.

Dziękuję również za wszystkie słowa wsparcia, które pomagają mi odbudować się psychicznie. To dla mnie ważne, patrzę tylko do przodu -
napisał Szymański.

Źródło: Facebook
Zdjęcie: Piotr Duszczyk/boxingphotos.pl

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-10-18, 10:06   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 430 razy w 125 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 35
Domyślnie

Motywacyjny wpis, zero konkretów, analizy problemu i wytłumaczenia fatalnej formy, jaką PSZ prezentuje od dawna. Zimnym prysznicem to była już walka z Villalobosem, chłodnym przysznicem była walka z Jackiewiczem. Tutaj to była kumulacja. Na cztery ostatnie walki jedna słaba, jedna bardzo słaba, jedna koszmarnie zła. Nie ma w tym przypadku.

Swoją drogą do tekstu o sędziach wkleiłem w niedzielę screeny z soboty, ale chyba przepadło to w zamieszaniu po gali w Chicago, więc wrzucę i tu.

Pan Zwoliński dalej się bawi. Wszystko wczoraj na jego oczach, przedramię - głowa. Polecam też obejrzeć jak on liczy. Pokazuje 5 palców i mówi "six", pokazuje 4 palce i mówi "five"

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-10-18, 10:11   #3 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Abstrahujac od samej walki.. Sedziowanie w Polsce to rzeczywiscie kiepska sprawa. Przydalyby sie radykalne zmiany w tym temacie. Szkolenia, kursy.
Jest wiele sytuacji w ktorych sedziowie wykazuja sie brakiem pewnosci siebie, a co za tym idzie bardzo czesto popelniaja bledy. Bledy mogace w duzej mierze zawazyc na wyniku walki.
Rockefeller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-10-18, 12:39   #4 (permalink)
bum

Domyślnie

Szymański wraca z Gmitrukiem w narożniku?
miquel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-10-18, 12:50   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Jak chce iść do przodu to niech nie dąży do rewanżów z leszczami tylko bierze oferte od kogoś lepszego. JAkiś rekord ma więc może dostanie walke jako underdog i wóz albo przewóz. Stawka sens dalszej kariery.
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-10-18, 13:23   #6 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Dalej dążyć do celu......Zastanawiam się jaki cel może mieć taki chłopak, który nie był w stanie wyjść poza poziom yourneymanów, dostał dwa wpier....e od zwyczajnych bumów, ten pierwszy zakryli sędziowie. Co taki gość robi przez te miesiące, lata na treningach, że potem w 4 rundzie oddycha rękawami i przewraca się o własne nogi. Zwłaszcza, że on chyba tylko je, śpi i trenuje, cytując klasyka, tyrać na budowie nie musi. Kiedyś miał takie pozytywne recenzje, miał być obiecującym prospektem, potem go zobaczyłem z Villlalobosem i nie mogłem uwierzyć to co widzę. Jakby ktoś sobie z człowieka jaja robił, to naprawdę było przykre, zero defensywy, zero kondycji, żadnych szczególnych atutów, techniki, siły fizycznej. Nie wiem kto i po co ładuje kasę w takie beztalencia i jeszcze wmawia ludziom wkoło jaki to talent. A teraz jeszcze trafił na trenera, który nie widział problemów, głaskał go i tracił na niego czas, którego przecież nigdy nie ma, a potem po kompromitacji szybko powiedział co tak naprawdę o tym myśli i podpowiedział koniec kariery, po co w ogóle z nim zaczynał i na co liczył....dziwne rzeczy się tutaj dzieją...
legos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-10-18, 13:41   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

20 walk z bumami/sredniakami, chyba tylko 4 pojedynki w ostatnich 3 latach. widoczna tendencja spadkowa, zakonczona nokautem i porazka. chyba gmitruk mial racje. mlody chlopak, ale co on moze osiagnac?
wariat3000 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-10-18, 18:07   #8 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Kawalarz z Szymańskiego no ale niech próbuje. Ja bym go przebadał bo zebrał juz sporo na głowę i walka z kims lepszym może skończyć sie fatalnie. Nota bene unikanie ciosów przez tzw. ukłony, opuszczone ręce, poruszanie przód tył .. co wy tam trenujecie z Gmitrukiem ?
Vipsale jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-10-18, 18:21   #9 (permalink)
journeyman

Domyślnie

To nie tak, że Szymański jest słaby, po prostu przeciwnik był zbyt dobry. Może chłopak spokojnie zapychać undercard na lokalnych galach tylko trzeba mierzyć siły na zamiary i dobierać przeciwników według klucza: pod czterdziestkę, ujemny bilans, najlepiej z wagi niżej i jak najniższy odsetek wygranych przed czasem.
boks i czil jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-10-18, 19:24   #10 (permalink)
champion

Domyślnie

Nadrobiłem walkę i trzy rzeczy rzuciły mi się w oczy.
1. Już do momentu zderzenia głowami Szymański przyjmował dużo ciosów. Mocnych, soczystych ciosów, więc daleki jestem od stwierdzenia, że owo zdarzenie zdecydowało o wyniku. Nie widziałem potem w jego postawie większej różnicy, bliżej mi do tego, że pressing El Massoudiego zrobił swoje.
2. Brawo za przyjęcie porażki na klatę, zamiast gwiazdorzenia, jak choćby po walce z Villalobosem. Nie ma się co tak napinać Krystian na konkrety, bo chłopak teraz ogarnia się psychicznie, na szczegółową analizę przyjdzie czas.
3. Na jakiej podstawie El Massoudiego nazywa się leszczem i bumem? Ktoś poświęcił chociaż chwilę na analizę tego zawodnika czy to takie pieprzenie po powierzchownym rzuceniu okiem na bilans? Wolałbym osobiście żeby takich "leszczy" ze średnimi bilansami sprowadzano dla naszych niż kolejnych Sandsów.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania