boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 07-10-18, 19:11   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 430 razy w 125 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 35
Domyślnie Borek: nie będzie pożegnalnej walki Adamka, to nie ma sensu

Zapraszamy do lektury fragmentów wywiadu z Mateuszem Borkiem, który przeprowadził Kamil Wolnicki z Przeglądu Sportowego. Temat? Nie może być inaczej, walka Tomasza Adamka (53-6, 31 KO) z Jarrellem Millerem (22-0-1, 19 KO) i przyszłość w boksie "Górala".

- Co mam powiedzieć? Czasem jednak dochodzi się o jeden most za daleko. Przyszła nadzieja na spełnienie marzeń i wtedy często się ją łapie. Zrobiliśmy wszystko, żeby efekt był dobry, ale teraz nie ma się co oszukiwać, bo okazało się, że Tomek nie jest już w stanie walczyć na najwyższym poziomie. Nie chcę szukać większej filozofii w samej walce. Dostał za ucho, poczuł ten cios i tyle. Z drugiej strony, walka dlatego budziła zainteresowanie, bo nie spotykał się z bumem, tylko z czołowym zawodnikiem wagi ciężkiej. Tomek chciał spróbować wielkiego wyzwania, bo wiedział, że jest na ostatniej prostej. Może jednak przeszacowaliśmy nasze możliwości?

- Pogadaliśmy sobie długo w nocy i doszliśmy do wniosku, że nie zorganizujemy pożegnalnej walki. To nie ma sensu. Zaprosiłem go na galę 17 listopada do Radomia. Jeśli Dorota, żona Tomka, dostanie urlop, przylecą do Polski. Chciałbym zaprosić władze boksu olimpijskiego i zawodowego, telewizje, które go pokazywały i przyjaciół. Odśpiewamy: „Sto lat” i podziękujemy za lata emocji. Swoją drogą, myślę, że dopiero za 10 czy 20 lat polski kibic doceni, kim ten facet był w tym biznesie
- powiedział Mateusz Borek.

Cała rozmowa do przeczytania TUTAJ.

Źródło: Przegląd Sportowy

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-10-18, 19:33   #2 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Jedyna słuszna opcja, wyjść na gali, pożegnać się z kibicami, powiedzieć ostatnie słówka w stylu jak byłem szybki to wygrywałem, kilka razy nie byłem sobą więc przegrałem, dziękuję , oklaski i facet zostaje we wspomnieniach wielu kibiców na lata, długo nie doczekamy się takich sukcesów. Najgorsze jak symbol jakiejkolwiek dyscypliny rozmienia się na drobne. Borek pewnie też sie zawinie z boksu, a jeśli nie to jego gale zejdą na dobre do poziomu Wojny domowej, bo po prostu nie będzie miał kim tego ciągnąć. Amen.
legos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-10-18, 19:36   #3 (permalink)
prospect

Domyślnie

Racja. Tak by było najrozsądniej. Jednakże, biorąc pod uwagę, że Adamek już kończył karierę to nie stawiam jeszcze kropki nad i.
Marcin Mądry jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-10-18, 19:57   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Może jednak przeszacowaliśmy nasze możliwości?

On się jeszcze pyta czy tylko zgrywa głupa. O tym że przesacowali możliwości wiedział już wcześniej cały swiat. To nie marzenia, podjęcie wyzwania tylko taki był plan, kilka walk z ogórami w pl i strzał zagranicą. Przecież nie raz Borek o tym mówił w wywiadach.
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-10-18, 20:12   #5 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał szmagel Zobacz post
Może jednak przeszacowaliśmy nasze możliwości?

On się jeszcze pyta czy tylko zgrywa głupa. O tym że przesacowali możliwości wiedział już wcześniej cały swiat. To nie marzenia, podjęcie wyzwania tylko taki był plan, kilka walk z ogórami w pl i strzał zagranicą. Przecież nie raz Borek o tym mówił w wywiadach.
Tak, a ostatnio mówił nawet:"jeżeli Tomek oszuka przeznaczenie...". Dziwny ten Mateusz. W każdym bądź razie ja jestem całkowicie za tym, żeby żadnej walki pożegnalnej nie robili. Imo Tomek mógł odejść w glorii chwały(pozornej rzecz jasna) po Abellu.
macius jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-10-18, 20:19   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

prawidlowo. mistrzowie swiata nie robia pozegnalnych walk poniewaz jeszcze przez wiele lat wielu bedzie ogladac ich walki. Mistrz Swiata jak sama nazwa mowi nie moze zrobic walki pozegnalnej bo musialby robic taka w kazdym miescie kazdego panstwa.
To mistrzowie lokalni robia pozegnalne walki na swoim terenie.
Adamek byl mistrzem swiata. Tym bardziej ze zdobywal na amerykanskiej ziemi czyli ojczyzny wielu narodowosci.
Taszun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-10-18, 20:21   #7 (permalink)
prospect

Domyślnie

Tak, jakby tego nie było widać, że przeszacowali. Po raz pierwszy w życiu widziałem Adamka bez choćby iskry życia w oczach. Nawet ze Szpilką były jakieś płomyki. A te ciosy, które zadawał... miałkie... jakby obijał bebzon Obeliksa po wypiciu magicznego napoju... Nic, zero reakcji ze strony Millera.

stare 07-10-18, 20:23   #8 (permalink)
challenger

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Nie zakładali, że ktoś poza AJ i DW może mu zrobić taką krzywdę. Gdyby wiedzieli, pewnie bawili by się w Bułgarię.

Natomiast co do roli ambasadora i MB Promotions: to bardzo dobry pomysł, o wiele lepszy niż sztuczne pompowanie gal walczącym Adamkiem, który i tak w hierarchii ciężkich od dawna stoi dużo niżej niż np. nasi cruiserzy.

Fajnie by było gdyby Borek z Adamkiem zajęli się popularyzacją dyscypliny i spróbowali wykorzystać "efekt Małysza".Żadnego tam promowania Balskiego czy Cieslaka, robienia gal, itp. bzdur. Skoki odbudowano, lekkoatletykę odbudowano, to i boks się da.
Marek Cudek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-10-18, 20:50   #9 (permalink)
bum

Domyślnie

Jedyna słuszna decyzja.
Tylko gorąca prośba - jak kurz bitewny i emocje opadną to nie zmieniajcie jej.

Dzięki Mistrzu za wszystkie emocje i nieprzespane noce.
Ale wystarczy.
miquel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-10-18, 21:47   #10 (permalink)
prospect

Domyślnie

Cytat:
Napisał Marek Cudek Zobacz post
Nie zakładali, że ktoś poza AJ i DW może mu zrobić taką krzywdę. Gdyby wiedzieli, pewnie bawili by się w Bułgarię.
Ciekawe dlaczego? To mnie zastanawia z psychologicznego punktu widzenia. Przecież taką możliwość zakładała większość kibiców boksu, tych którzy w tym temacie siedzą już od jakiegoś czasu... natomiast zwycięstwo Adamka obstawiali w większości właśnie niedzielni kibice na tak zwanych przeze mnie trollforach. Adamek miał z łatwością "obskoczyć grubasa", "ubić tłustą świnię". A profesjonaliści tego nie byli w stanie przewidzieć? Może ktoś tam komuś zaczął robić wodę z mózgu? Kto komu w takim razie?
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania