boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 18-09-18, 11:42   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie Jeżewski dla Boxing.pl: nikt z Polaków, poza mną, nie miał jaj, by wyjść do Cieślaka

Nikodem Jeżewski (15-0-1, 9 KO) 17 listopada w Radomiu zmierzy się z Adamem Balskim (12-0, 8 KO) w walce wieczoru gali "Wojna Domowa", organizowanej przez Mateusza Borka. W rozmowie z Boxing.pl Nikodem opowiedział nam o czekającej go potyczce, a także stwierdził wprost, że był jedynym Polakiem, który miał jaja, by wyjść do walki z Michałem Cieślakiem (walka ostatecznie uznana za nieodbytą).

- Teraz jestem w okresie typowo siłowo-tlenowym, czyli najcięższym treningu, gdzie łatwo o kontuzje. W środkowej fazie cyklu czekają mnie sparingi, a na sam koniec tradycyjnie nastawimy celownik i szybkość. Ta walka jest tak samo ważna jak pozostałe, każda wcześniejsza kierowała mnie w kierunku tej, a ta w kierunku jeszcze ważniejszych. Traktuję tę walkę tak samo poważnie jak inne. Nigdy nikomu nie odmówiłem walki, był tylko jeden wyjątek - Łukasz Rusiewicz, ponieważ przyjaźnimy się od dawna po dziś dzień - powiedział nam Nikodem Jeżewski.

Wedle opinii części fanów Jeżewski będzie silniejszy fizycznie od Balskiego, jednak ten drugi ma mieć przewagę choćby w pracy nóg. Czy 27-latek z Kościerzyny podziela ten pogląd?

- Nie mnie to oceniać. Ja wiem, że będę świetnie przygotowany, jak do każdej innej walki, czy to fizycznie, czy mentalnie. Wiem, po co idę do ringu. Idę po wygraną - odpowiedział Jeżewski.

Na koniec spytaliśmy Nikodema, czy walka z Balskim będzie dla niego większym wyzwaniem niż pojedynek z Michałem Cieślakiem z 2016 roku.

- Czy większe, czy mniejsze, każde wejście do ringu to wyzwanie. Nikt po prostu wcześniej, liczący się z Polaków w cruiser, nie miał jaj wyjść do Cieślaka. I dalej mieć jaj nie będzie... - zakończył 27-letni przedstawiciel wagi junior ciężkiej.

Źródło: Krystian Sander/Boxing.pl
Zdjęcie: Ireneusz Fryszkowski/ringblog.pl

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-09-18, 11:55   #2 (permalink)
Felietonista

Nominowany 263 razy w 66 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 24
Domyślnie

Zgadzam się z Jeżewskim. Trzeba mieć jaja, żeby wyjść do Cieślaka. Facet może wzbudzić strach samym wyglądem, a do tego ma mentalność ringowego killera. Powinien w końcu zacząć sensownie wykorzystywać te atuty. Jeżewski to jedna półka niżej, ale krzepy i waleczności nie można mu odmówić.
Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-09-18, 12:30   #3 (permalink)
bum

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dariusz Chmielarski Zobacz post
Zgadzam się z Jeżewskim. Trzeba mieć jaja, żeby wyjść do Cieślaka. Facet może wzbudzić strach samym wyglądem, a do tego ma mentalność ringowego killera. Powinien w końcu zacząć sensownie wykorzystywać te atuty. Jeżewski to jedna półka niżej, ale krzepy i waleczności nie można mu odmówić.
Nikt nie wyszedł z Polaków oprócz Jeżewskiego do Cieślaka też z tego powodu, że często wali rabbit punche w potylicę, to też ma znaczenie
Marian Paździoch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-09-18, 14:47   #4 (permalink)
champion

Nominowany 165 razy w 46 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 19
Domyślnie

Darku, cóż za dyplomacja :D

Też myślę, zże Cieślak musi wzbudzać respekt, ale aluzja Jeżewskiego to czcze gadanie. Nie sądzę, żeby Główka czy Diablo się bali Cieślaka. Każdy u nas w tym biznesie uważa, że trzeba swoje odcierpieć zanim dostanie się większą walkę. Nie każdy ma takiego farta jak Szpilex, który dostał Adamka nie pokonując wcześniej nikogo zbliżonego poziomem.

Cieślak był dobrze prowadzony, rozsądnie. Ale doping i walenie w tył głowy to fakt. Jak wygra z kimś na poziomie Kalengi, to będzie mógł wyzywać kogo chce w PL.
Marek Cudek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-09-18, 14:58   #5 (permalink)
Felietonista

Nominowany 263 razy w 66 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 24
Domyślnie

Myślę, że Cieślak to bokser podobnego pokroju, co Marco Huck. Duży, silny i bijący w tył głowy. Hucka wykreowano na wieloletniego mistrza świata, więc dobry promotor powinien doprowadzić Cieślaka do podobnych osiągnięć.
Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-09-18, 18:31   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 4 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dariusz Chmielarski Zobacz post
Myślę, że Cieślak to bokser podobnego pokroju, co Marco Huck. Duży, silny i bijący w tył głowy. Hucka wykreowano na wieloletniego mistrza świata, więc dobry promotor powinien doprowadzić Cieślaka do podobnych osiągnięć.
Ale Hukić to cepiarz bez techniki. Cieślak potrafi wyprowadzać ciosy i w razie czego sobie poradzi bez tego.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-09-18, 19:24   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Stawialbym na Michala zarowno z Glowka, Masternakiem jak i Wlodarczykiem. To jest kozak z poteznym ciosem i bez pekacji, wystarczy tego na polska czolowke. Szkoda, ze gdzies sie jego kariera troche zapodziala. Mam nadzieje, ze Jezewski pobije Balskiego. Nic nie widze w tym Balskim, ktos na sile probuje zrobic z niego gwiazde a to nie ta liga po prostu.
darulka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-09-18, 21:34   #8 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Ho ho, widze, że Cieślak to już czołówka krajowa, albo i więcej....KWestia pierwszego poważnego wyzwania i będzie koniec bajki. Jestem pewny, że Głóka, MAster czy Diablo to nie te buty. Nie wiem czym was ten gość tak ujął, poza wyglądem tępego dresa i rzeczywiście dużą agresją po stosownych używkach. Strasznie jednowymiarowy zawodnik, nie ma wcale takiego mocnego ciosu, nokautował tych co powinien, głównie w okresie wspomagania, wcześniej i później bywało różnie. Ma chłopak wielkie braki, choć w miarę lubie go oglądać, to przyszłości wielkiej nie ma na pewno, największy plus to warunki fizyczne na CW.
legos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-09-18, 10:41   #9 (permalink)
champion

Domyślnie

Michał na pewno jest w czołówce krajowej i nie ekscytował bym się za bardzo wzmocnieniem "witaminowym", bo to jest śliski temat i po tym lodzie jeździ prawie każdy zawodowiec. Fakt, że jeden lepiej a drugi gorzej. Cieślak potrafi wszystko, ale nie wszystko robi w ringu kiedy trzeba. Przydałaby mu się porządna motywacja i pokaże na co go stać. Mnie przekonał do siebie średnią walką z Kubichem. Zabrakło tam elastyczności, nie bił na dół, tylko próbował trafiać w głowę chociaż Kubich prawie wtedy nurkował pod ring, ale był konswekwentny, narzucił duże tempo, które wytrzymał i w końcu wygrał przed czasem. Przy drobnych korektach trenerskich to będzie killer, który rozbije Włodarczyka szybko jak Gassijew.
darulka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-09-18, 10:51   #10 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie

Cytat:
Napisał legos Zobacz post
głównie w okresie wspomagania, wcześniej i później bywało różnie.
Jaki to jest konkretnie okres? Zaskoczyłeś mnie teraz, bo ja nie mam pojęcia, czy Michał był na czymś od początku pro kariery, czy od jakiegoś konkretnego pojedynku.
Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania