boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Newsy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/)
-   -   Zdjęcie: karty punktowe rewanżowej walki Gołowkin - Canelo (http://www.boxing.pl/forum/newsy/53347-zdjae-cie-karty-punktowe-rewana-owej-walki-goa-owkin-canelo.html)

Krystian Sander 16-09-18 10:56

Zdjęcie: karty punktowe rewanżowej walki Gołowkin - Canelo

Dave Moretti, Glenn Feldman i Steve Weisfeld mieli kilka godzin temu w dłoniach losy historii wagi średniej. Wieloletni czempion, Giennadij Gołowkin (38-1-1, 34 KO), zdaniem arbitrów wygrał pięć lub sześć rund walki z Canelo Alvarezem (50-1-2, 34 KO) i w ostatecznym rozrachunku przegrał pierwszą walkę w zawodowej karierze. Pytanie tylko, czy słusznie?

Zdjęcie: boxingscene

Szymon Aleksandrowicz 16-09-18 11:07

Nie wiem czym Canelo zasłużyć sobie na wygranie 12 rundy u 2 sędziów. Remis byłby sprawiedliwy.

Pac-Man 16-09-18 11:10

Pytanie do osób, które doszukują się wałka i korupcji u sędziów punktowych. Czy pan Dave Moretti, który ich pierwszą walkę wypunktował stosunkiem 115-113 dla Gołowkina tym razem został przekupiony?

TheShadowOne 16-09-18 11:27

Nawet jeśli wykluczymy korupcję to trzeba wziąć pod uwagę niekompetencję albo stronniczość

Bonsante 16-09-18 11:27

Abstrahując od wszystkiego innego, Steve Weisfeld powinien zostać pozbawiony licencji i zmienić nazwisko na Steve Wonder punktując 9 rundę dla Canelo. To była przecież najwyraźniej wygrana z wszystkich rund przez GGG. A dodatkowym argumentem za tym, że ten człowiek nie powinien sędziować niech będzie runda 8, akurat chyba najlepsza z całej walki dla Canelo gdzie wygrał ją bezdyskusyjnie i uwaga...Steve daje 10-9 dla GGG.

Paranoja.

pain.exe 16-09-18 11:51

To samo chcialem napisac Bonsante - 9 runda nawet slepy by przyznal dla GGG, bardzo wyraźnie wygrana przez niego, a tutaj 2 sedziow daje ja Canelo... to, plus 12 runda zapisana na korzysc rudego daje wypaczony wynik, kto nie wierzy to niech sobie wlaczy jeszcze raz ta 9 runde, nie mam pojecia jak można było wypunktowac to dla canelo i cieszyc sie zwyciestwem "lepszego". To w takim razie walke Mayweather - Maidana pierwsza smiało mozna by było dac dla Maidany gdyby był meksykiem i mial za soba goldenboya, tam tez przeciez bylo "blisko".

Thrawn 16-09-18 11:52

Walki Canelo bardzo ciężko punktować ze względu na jego styl. Tylko, że wszystkie równe walki, czasem zupełnie różne, idą na jego konto. Dla mnie obie punktacje w walkach z GGG, poza Adalaide Byrd, były do przyjęcia, ale jak się robiło bezczelne przekręty jak z CJ Ross, albo jak w walce z Cotto (punktacja kompletnie z sufitu, Rudy wygrał, ale 2 punktami) to każdy werdykt dla Canelo będzie już podważany.

LegiaPany 16-09-18 13:18

GGG - Canelo ( moja punktacja)
10-9
9-10
10-9
10-9
10-9
9-10
10-9
9-10 (???)
9-10
9-10
10-9
10-9 (???)

115:113 GGG

co do 9tej moze jestem ślepy ale to zranienie Canelo trwalo 5 sekund gdzie fajnie sie bronil i od razu odgryzal sie (a wiecie przecież że nie trawie canelo) zanim zostal zraniony tez runda wzchodziła mu nieźle, możliwe że starałem się być zbytnio obiektywny.....na siłe

lenox 16-09-18 21:54

Panowie bez urazy ale punktowanie przy telewizorze a siedząc przy ringu nie koniecznie musi wyjść identycznie, a kto ma rację...? Ja nie jestem ekspertem od punktowania ale nie ma mowy o ewidentnym wałku.

Rockefeller 16-09-18 22:03

Pamietajmy, ze sa to przepisane trzy karty punktowe na jedna. (wszystko jest jednym pismem)
Informuje nas to o punktowaniu poszczegolnych rund przez sedziow.

Wszystko to spisane z oryginalow do ktorych nie mamy wgladu. Kazdy z sedziow ma osobna karte ktora osobiscie wypelnia, hipotetycznie moze dokonac rowniez korekty.
Tak dla dopelnienia tematu. Bo wielu tutaj moze o tym zapominac, badz nie wiedziec w przypadku nowych uzytkownikow.

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:06.