boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 16-09-18, 11:43   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 444 razy w 128 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 35
Domyślnie Canelo: mogę walczyć z nim jeszcze raz | Gołowkin: na odpowiednich warunkach

Werdykt rewanżu pomiędzy Giennadijem Gołowkinem (38-1-1, 34 KO) i Canelo Alvarezem (50-1-2, 34 KO) wzbudził nie mniej emocji, aniżeli wynik pierwszej batalii. Oto, co po walce mieli do powiedzenia bohaterowie znakomitego boju zakończonego wygraną Meksykanina. Czy będziemy świadkami trzeciej walki liderów wagi średniej?

– Moje zwycięstwo udokumentowałem faktami. Jestem wspaniałym wojownikiem i pokazałem to w ringu. Jeśli ludzie chcą kolejnej rundy, zrobię to jeszcze raz, bez żadnych wątpliwości. Ale na razie będę cieszył się czasem z moją rodziną. Gołowkin był tym, który się cofnął. Czuję się usatysfakcjonowany, ponieważ stoczyłem wspaniałą walkę. To było wyraźne zwycięstwo - mówił po pojedynku Alvarez.

– Nie zamierzam mówić, kto wygrał. Według sędziów, zwyciężył "Canelo". To była dobra i ekscytująca walka. Myślę, że to ja walczyłem lepiej. Trzecia walka? To możliwe, ale na odpowiednich warunkach – powiedział Kazach.

– Mieliśmy dobrych sędziów, którzy widzieli to z różnych punktów widzenia. Nie mogę na nich narzekać. Myślę, że jest wystarczająco blisko, żebyśmy mogli mówić o trzeciej walce – dodał trener Gołowkina, Abel Sanchez.

Dzięki zwycięstwu Alvarez odebrał Kazachowi pasy federacji WBC i WBA wagi średniej.

Źródło: sport.tvp.pl

Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-09-18, 12:32   #2 (permalink)
champion

Nominowany 8 razy w 3 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Bezczelny jest Canelo. Wiadomą sprawą jest radość po wygranej, natomiast jeśli kilka walk w karierze wygrywasz dzięki sędizom, to chociaż po takich właśnie przynajmniej mów nieco mniej, bo brzmi to grotekstowo.
Bonsante jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-09-18, 12:35   #3 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

Świetna walka. Canelo odrobił pracę domową i w walce rewanżowej zawalczył zdecydowanie odważniej wydłużając kombinacje i był zdecydowanie aktywniejszy. Gołowkin prowokował go po pierwszej walce i zarzucał, że nie ma tego prawdziwego meksykańskiego stylu, więc w rewanżu dostał to czego chciał. To Canelo przez zdecydowaną większość walki wywierał presję i dążył do konfrontacji. A ci którzy uważają, że Meksykanin zawalczył w rewanżu słabiej niż w pierwszej walce i nie zasłużył na przypisanie mu więcej niż czterech rund niech obejrzą jak wyglądała twarz GGG po walce dzisiejszego ranka, a jak blisko rok temu. Gołowkin mógł wyrzucić tych ciosów więcej, ale te wyprowadzane przez Canelo zrobiły zdecydowanie większe wrażenie i to nie tylko na mnie, ale jak się okazało także i na dwóch sędziach punktowych. Dla mnie były zdecydowanie dynamiczniejsze, soczyste i bardziej zauważalne, bo i choć Canelo nie obronił się przed wszystkimi mocniejszymi uderzeniami Kazacha, to jednak ta obrona była równie dobra jak w ich pierwszej walce. Świetna praca z tymi ciosami na korpus po których Gołowkin momentalnie wydłużał dystans i niejednokrotnie się krzywił zginając z bólu. W dziesiątej rundzie kiedy wydawało się, że Meksykanin jest naruszony ten kapitalnym balansem i unikami nie dał się trafić praktycznie żadnym z kolejnych wyrzuconych ciosów w kombinacji przez GGG. Świadczyć to może tylko i wyłącznie o dużej pewności siebie i zaufaniu do swoich umiejętności. Dla mnie Canelo wyszedł jak po swoje i w pełni zasłużył na zwycięstwo. Z uwagi jednak na fakt, że ma silną armię hejterów, do których także ja sam jeszcze niewiele ponad rok temu się zaliczałem, to zawsze znajdą się tacy którzy będą podważać jego klasę i kunszt bokserski. Abel Sanchez, który przed ich pierwszą walką mówił, że Canelo w przerwie między 5, a 6 (?) rundą powie "no mas" i podda się w narożniku też nabrał po wczorajszym pojedynku szacunku do Meksykanina i nie doszukuje się w punktacji żadnych kontrowersji. Wygrana Alvareza cieszy mnie tym bardziej, iż postawiłem na niego dobrą monetę i wpadło troszkę grosza Ciekaw jestem dalszych kroków w karierze Alvareza. Kontrakt z HBO wygasł. Jest Saunders, jest Charlo, wkrótce zapewne pojawi się Hurd, ale wszyscy w/w są z konkurencyjnych grup, głównie od Haymona. Jednak przy kasie jaką generuje Cynamonowy z pewnością przy okazji ewentualnych negocjacji wszelkie animozje pomiędzy promotorami zejdą na bok.
Pac-Man jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-09-18, 13:39   #4 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pac-Man Zobacz post
Świetna walka. Canelo odrobił pracę domową i w walce rewanżowej zawalczył zdecydowanie odważniej wydłużając kombinacje i był zdecydowanie aktywniejszy. Gołowkin prowokował go po pierwszej walce i zarzucał, że nie ma tego prawdziwego meksykańskiego stylu, więc w rewanżu dostał to czego chciał. To Canelo przez zdecydowaną większość walki wywierał presję i dążył do konfrontacji. A ci którzy uważają, że Meksykanin zawalczył w rewanżu słabiej niż w pierwszej walce i nie zasłużył na przypisanie mu więcej niż czterech rund niech obejrzą jak wyglądała twarz GGG po walce dzisiejszego ranka, a jak blisko rok temu. Gołowkin mógł wyrzucić tych ciosów więcej, ale te wyprowadzane przez Canelo zrobiły zdecydowanie większe wrażenie i to nie tylko na mnie, ale jak się okazało także i na dwóch sędziach punktowych. Dla mnie były zdecydowanie dynamiczniejsze, soczyste i bardziej zauważalne, bo i choć Canelo nie obronił się przed wszystkimi mocniejszymi uderzeniami Kazacha, to jednak ta obrona była równie dobra jak w ich pierwszej walce. Świetna praca z tymi ciosami na korpus po których Gołowkin momentalnie wydłużał dystans i niejednokrotnie się krzywił zginając z bólu. W dziesiątej rundzie kiedy wydawało się, że Meksykanin jest naruszony ten kapitalnym balansem i unikami nie dał się trafić praktycznie żadnym z kolejnych wyrzuconych ciosów w kombinacji przez GGG. Świadczyć to może tylko i wyłącznie o dużej pewności siebie i zaufaniu do swoich umiejętności. Dla mnie Canelo wyszedł jak po swoje i w pełni zasłużył na zwycięstwo. Z uwagi jednak na fakt, że ma silną armię hejterów, do których także ja sam jeszcze niewiele ponad rok temu się zaliczałem, to zawsze znajdą się tacy którzy będą podważać jego klasę i kunszt bokserski. Abel Sanchez, który przed ich pierwszą walką mówił, że Canelo w przerwie między 5, a 6 (?) rundą powie "no mas" i podda się w narożniku też nabrał po wczorajszym pojedynku szacunku do Meksykanina i nie doszukuje się w punktacji żadnych kontrowersji. Wygrana Alvareza cieszy mnie tym bardziej, iż postawiłem na niego dobrą monetę i wpadło troszkę grosza Ciekaw jestem dalszych kroków w karierze Alvareza. Kontrakt z HBO wygasł. Jest Saunders, jest Charlo, wkrótce zapewne pojawi się Hurd, ale wszyscy w/w są z konkurencyjnych grup, głównie od Haymona. Jednak przy kasie jaką generuje Cynamonowy z pewnością przy okazji ewentualnych negocjacji wszelkie animozje pomiędzy promotorami zejdą na bok.
Podpisuję się pod tym obiema rękami ja to widziałem dokładnie tak samo
ZYGA jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania