boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 16-09-18, 10:30   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 427 razy w 124 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 35
Domyślnie Garczarczyk: ringowe oszustwo? Na pewno nie

Prezentujemy fragment tekstu Przemka Garczarczyka, tematem którego jest oczywiście rewanż pomiędzy Canelo Alvarezem (50-1-2, 34 KO) i Giennadijem Gołowkinem (38-1-1, 34 KO). Przypomnijmy, że sędziowie po 12. rundach walki przyznali wygraną Meksykaninowi.

- Po pierwszej walce z Canelo (którą punktowałem 3 rundami dla Gołowkina) było pytanie, czy to na pewno ten sam Kazach, który zaczął oszałamiająca karierę w 2012 roku. Opinia była, że na pewno nie, że czegoś brakuje, ale nawet 75 procent starego Gołowkina, to w dalszym ciągu najlepszy pięściarz wagi średniej na świecie. Jego doświadczenie, nie tylko z boksu zawodowego, miało mu dać przewagę w rewanżu, pozwoliło wychwycić coś w boksie Meksykanina, co da mu przewagę w rewanżu. Tak się nie stało. Canelo robił wszystko, czego Sanchez – i Gołowkin – sobie życzyli. Nie uciekał, bił cios za cios na środku ringu, nie dał się zepchnać na liny i nawet jak przyjmowal lewe proste Gołowkina, to ciosy GGG nie siały już takiego spustoszenia jak kiedyś. Według statystycznego Compubox, to Canelo zadał więcej mocnych ciosów (143 do 116), przegrywając jednak zdecydowanie pojedynek na lewe proste (59 do 118). Canelo trafiał też z większą skutecznością (32 procent do 27 procent) - i to chyba największa różnica – 46 razy trafiał na korpus, a Gołowkin tylko 6.

Czy to było ringowe oszustwo? Na pewno nie. Pomimo, że dałem dwupunktowe zwycięstwo GGG, remis czy minimalna porażka, też nie byłyby dla mnie szokiem. „Gratulacje dla Canelo, walczył bardzo dobrze, chicał wygrać i sędziowie to nagrodzili. Bardzo dobrzy sędziowie” – mówił na konferencji prasowej po walce Sanchez. Gołowkin był mniej przekonany. „Canelo ni pokazał niczego specjalnego. To, że nie uciekał, nie oznacza, że przegrałem walkę. Jeszcze mnie zobaczycie” – zakończył konferencję Gołowkin. I dobrze, że to powiedział, bo już słyszałem plotki, że rozczarowany wynikiem, skończy z boksem.

Co dalej? Obaj muszą się wyleczyć z kontuzji, plany będą później. Trzecia walka? To był boks na znakomitym poziomie, ale czy koniecznie chcemy trylogii?

Źródło: Przemek Garczarczyk/polsatsport.pl

Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-09-18, 10:38   #2 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Ja osobiście nie chcę oglądać trylogii. Dla mnie obie walki wygrał Golovkin. Trzeciej i tak bez nokautu nie wygra, więc biorąc pod uwagę zmęczenie materiału i wiek, małe są na to szanse. Tylko $$ się liczy. Gdyby teraz sędziowie przyznali wygraną Golovkinowi to trylogia miałaby większy sens. Alvarez mógłby się za rok zrewanżować za porażkę.
Exodus89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-09-18, 11:41   #3 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Bardzo wyważona i stonowana wypowiedź p. Garczarczyka, który nigdy nie ukrywał przecież, że jest wielkim fanem GGG. Szacunek dla takich osób, które potrafią docenić Alvareza po wczorajszej walce, a nie na siłę próbują tylko jak najbardziej umniejszyć jego sukces i świetne przygotowanie.
Pac-Man jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-09-18, 13:40   #4 (permalink)
bum

Domyślnie

Cytat:
Napisał Pac-Man Zobacz post
Bardzo wyważona i stonowana wypowiedź p. Garczarczyka, który nigdy nie ukrywał przecież, że jest wielkim fanem GGG. Szacunek dla takich osób, które potrafią docenić Alvareza po wczorajszej walce, a nie na siłę próbują tylko jak najbardziej umniejszyć jego sukces i świetne przygotowanie.
Bardzo dobrze powiedziane 👌
team_tyson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-09-18, 17:10   #5 (permalink)
challenger

Domyślnie

nie ma to jak samemu sobie przeczyć w jednym artykule....

a colonello to jest jak z w tym dowcipie o Stalinie i dzieciach .."a mógł zabić"
puciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania