boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 15-09-18, 15:43   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 427 razy w 124 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 35
Domyślnie Ugonoh: muszę sprawić, żeby ludzie przypomnieli sobie o Izu

Izu Ugonoh (18-1, 15 KO) był gościem radia Weszło FM kilka dni temu. Prezentujemy fragmenty rozmowy z naszym bokserem wagi ciężkiej, do której doszło w audycji "Ciosek na wątrobę".

Jak ocenisz współpracę z Marcinem Najmanem? Rozważysz swój udział w drugiej Narodowej Gali Boksu?

Izu: Była bezproblemowa. Do końca tego roku chciałem stoczyć dwie walki, pewnie wyjdzie jedna.

U Eddiego Hearna w Wielkiej Brytanii?

Rozmawiam z kilkoma osobami, nie chciałbym zapeszyć, żeby nie wyszło jak z tymi sparingami z Powietkinem. Z Eddiem Hearnem też się spotkałem, rozmawialiśmy. Miłe spotkanie, kontakt został nawiązany, jestem otwarty na propozycje.

Jak bardzo frustrujące jest takie czekanie? Mija miesiąc, drugi, trzeci, nie ma walk, jest zaproszenie na sparingi, ale nic z tego nie wychodzi. Wkurza cię to?

Bardzo dobre pytanie. To wymaga ode mnie dużo pracy. Muszę odciąć się zupełnie od daty. Ja jestem typowym zadaniowcem. Uwielbiam mieć cel, znać datę, wtedy pracuję najskuteczniej. Kiedyś było tak, że bez celu mi się trudno pracowało. Teraz jest inaczej. Pomieszałem swoje treningi bokserskie z innymi, dołożyłem trochę zajęć lekkoatletycznych, piłki nożnej. Przed ostatnią walką czułem się bardzo dobrze, teraz jest jeszcze lepiej. Po sześciu tygodniach przygotowań i sparingów będzie ogień. Nie jestem sfrustrowany, robię swoje.

Co dalej z twoją karierą?

Dla mnie najważniejsze jest, żeby wyjść do ringu i wygrać walkę. Z jednej strony chciałbym być tam jak najdłużej, cieszyć się chwilą. Z drugiej strony, mogę kogoś szybko znokautować. Z pierwszej walki wyjdzie następna, kilka zwycięstw i mogę być w pierwszej dziesiątce rankingu, tuż obok wielkich walk. Muszę wrócić na radary, sprawić, żeby ludzie przypomnieli sobie o Izu.

A masz plan B?

Mam, ale nie zdradzę, bo nie chcę, żebyś mi go podkradł!

Zgodzisz się, że doczekaliśmy się fajnych czasów w wadze ciężkiej?

Dokładnie, ta waga ożyła. Jest wielu świetnych, utytułowanych zawodników, jest wielu młodych, o których świat dopiero usłyszy. Panowanie braci Kliczko już się skończyło, bogu niech będą dzięki, i waga ciężka znów jest ekscytująca. Jak widziałem w Anglii jak ludzie bawią się podczas gali bokserskiej, pomyślałem sobie, że w Polsce też tak mogłoby być. To jest do zrobienia! Na gali w Londynie siedziałem blisko ringu. Widziałem, jakie bomby przyjmował Dereck Chisora od Carlosa Takama, aż się łapałem za głowę. Chisora zadał dwa dobre ciosy: jeden na brodę, a drugi na skroń. I tak wygrał, o to chodzi w wadze ciężkiej. Przegrał wszystkie rundy, a potem zadał dwa ciosy i tyle.

Myślisz o rewanżu z Dominikiem Breazealem?

To nic nie zmieni. Podchodzę do tego realistycznie. Jemu taka walka się nie opłaca. On po naszym starciu powiedział mojemu trenerowi, że nigdy w życiu nie przyjął tylu mocnych ciosów. Cóż, ja też. Rewanż musiałby być o coś. Czemu miałby bić się ze mną, skoro ma Wildera na wyciągnięcie ręki? Ryzyko musi być adekwatne do zysków. Ja jestem na tak, już dzień po byłem dużo mądrzejszy. Ale rozumiem, jakie są realia. Robię to, co muszę robić.

Cały wywiad przeczytacie TUTAJ.

Źródło: weszlo fm

Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-09-18, 13:27   #2 (permalink)
challenger

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Jeden z najmądrzejszych polskich pięściarzy, z pewnością najbardziej elokwentny. Ale w tych czasach to nic nie znaczy. On jest zbyt przewidywalny. Tu trzeba jakiejś dzikości, bezczelności, czasem chamstwa, żeby zaistnieć medialnie.

Ale patrząc z zupełnie innej perspektywy, takiej brytyjskiej np. to zarówno nudny Diablo, jak i cały czas coś trajkoczący Szpilka, mający swój styl Jackiewicz, czy nieistniejący właściwie Cieślak - wszyscy stanowią plankton. Coś tam gdzieś słyszy się o Adamku, Kownackim i pewnie naszych cruiserach z WBSS. Reszta nikogo nie obchodzi. Aa, zapomniałem jeszcze o
Sulęckim i Fonfarze.

Ale wrócić do gry może każdy (z wyj. Jackiewicza hehe). Chisora wrócił. Tak obiektywnie jednak poza Czerkaszynem, w jakimś stopniu Cieślakiem (pojedyncze sukcesy, EBU), nadal jeszcze Izu oraz Stępniem nie widzę nikogo, kto mógłby dołączyć do wcześniej wymienionych.

Czyli 10 bokserów we wszystkich wagach.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-09-18, 16:49   #3 (permalink)
bum

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marek Cudek Zobacz post
Jeden z najmądrzejszych polskich pięściarzy, z pewnością najbardziej elokwentny. Ale w tych czasach to nic nie znaczy. On jest zbyt przewidywalny. Tu trzeba jakiejś dzikości, bezczelności, czasem chamstwa, żeby zaistnieć medialnie.

Ale patrząc z zupełnie innej perspektywy, takiej brytyjskiej np. to zarówno nudny Diablo, jak i cały czas coś trajkoczący Szpilka, mający swój styl Jackiewicz, czy nieistniejący właściwie Cieślak - wszyscy stanowią plankton. Coś tam gdzieś słyszy się o Adamku, Kownackim i pewnie naszych cruiserach z WBSS. Reszta nikogo nie obchodzi.

Ale wrócić do gry może każdy (z wyj. Jackiewicza hehe). Chisora wrócił. Tak obiektywnie jednak poza Czerkaszynem, w jakimś stopniu Cieślakiem (pojedyncze sukcesy, EBU), nadal jeszcze Izu oraz Stępniem nie widzę nikogo, kto mógłby dołączyć do wcześniej wymienionych.

Czyli 8 bokserów we wszystkich wagach.
Nie potrzeba chamstwa. Bycie czarnoskórym Polakiem, który potrafi wypowiedzieć się ładniej i bardziej dojrzale niż zdecydowana większość ludzi widywanych w naszych rodzimych mediach (sportowców, polityków, dziennikarzy) jest wystarczająco ciekawe. Potrzeba mu tylko ekspozycji.

Ostatnio głośno się o nim zrobiło po kilku wywiadach w których był sobą, a nie jakimś chamem, więc to niejako potwierdza moją tezę.
DzikiDzwon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania