boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 11-09-18, 19:15   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 443 razy w 127 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 35
Domyślnie Kownacki: muszę ważyć trochę mniej. Pod koniec walki bylem zmęczony

Adam Kownacki (18-0, 14 KO) w rozmowie z portalem boxingtalk.com jeszcze raz wraca do sobotniej, wygranej walki z Charlesem Martinem. Polak przyznał między innymi, że ważył w tej potyczce za dużo, przez co przeżywał w końcówce trudne chwile. Zapraszamy do lektury wypowiedzi naszego boksera.

- Oglądałem już walkę i nie uważam, że była aż tak bliska. Widziałem to w rundach jako 8-2, może 7-3 dla mnie. To była świetna walka. Zraniłem go kilka razy, ale nie byłem aż tak przekonujący, jakbym tego chciał.

- Walka o mistrzowski pas jest tuż za rogiem. Brakuje mi może jeszcze jednego zwycięstwa, by dostać pojedynek o któryś z pasów.

- Prawdopodobnie ważyłem chyba trochę za dużo, muszę popracować nad zmniejszeniem wagi. Pod koniec walki byłem już zmęczony
- powiedział "Baby Face".

Źródło: boxingscene

Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-09-18, 19:25   #2 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Oby to zrozumiał na dobre i na poważnie. Może teraz po lepszej wypłacie zatrudni kogoś w rodzaju Chyckiego. Swoją drogą to niesamowite jak daleko zaszedl prowadząc się tak nieprofesjonalnie.
wasylo2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-09-18, 09:02   #3 (permalink)
JFP
bum

Domyślnie

1. Jak spojrzeć na pierwszą 50-tkę HW boxreca i na ostatnią walkę, to pod względem bokserskim
zarówno Charles Martin, jak i Adam Kownacki aspirują raptem do pierwszej 20-tki.

2. Adam w tej walce pokazał charakter i serce, niestety wydolność na słabym poziomie. Po części
wyjaśnia,to nadwaga, wszystko wskazuje na to, że jego optymalna waga to 105-108.

3. Adamowi brakuje pracy z fachowcem od przygotowania fizycznego.

4. No i trener Keith Trimble, który mówi:
W ciągu pięciu lat zobaczyłem chłopca o niewiarygodnej sile charakteru, bez strachu,
potrzebujesz młota aby sprawić, że może poczuje ból. Ja tylko dodaje do tego trochę boksu.,

Nigdy nie byłem fanem zawodników, którzy krążą wokół różnych sal treningowych pytając
każdego, jak powinni trenować, jaka droga jest drogą do bycia najlepszym. Jeśli zrobisz to
swojemu trenerowi, czas się rozstać.

Adam jest kim jest. Nikim więcej, nikim mniej. Nie ma dziesięciu twarzy, na wypadek gdyby mógł
na tym skorzystać finansowo.

5. Uważam, że Kownacki powinien czym prędzej znaleźć nowego trenera, który rozpocząłby z nim
gruntowną pracę, a nie poprzestał na dodaniu tylko trochę boksu, trenera, który będzie cenił u zawodnika także
inteligencję, stawianie pytań i szukanie na nie odpowiedzi. Trenera, który nie będzie się bał, że jego zawodnik może
znaleźć kogoś, kto będzie w stanie pomóc mu więcej.

6. Ale mam wrażenie, że tu mamy podobny casus, jak Tomek Adamek & Roger Bloodworth - więź, która
zniewala i zamyka rozwój. A szkoda, bo Kownacki w innych okolicznościach mógłby nawiązać równą
walkę z pierwszą 10-tką HW.
JFP jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-09-18, 11:44   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Kownacki zbiera, bo podejmuje ryzyko, chce dyktowac warunki i narzucic swoj styl za wszelka cene. Bez tego, obawiam sie, ze nie bedzie tak grozny. Przestanie sie otwierac, wyeliminuje najbardziej ryzykowne zrywy i zacznie przegrywac seryjnie na punkty nawet z przecietniakami. Oczywiscie warto sie doskonalic i pracowac nad obrona, ale przy zachowaniu obecnego stylu, bo bez tego szalenstwa i presji ja go w czolowce nie widze zupelnie i nie stawialbym na niego w pojedynku z Martinem. Oczywiscie jak trafi Adam na DW, AJ lub Ortiza to bedzie dotkliwa i bolesna porazka, ale pewnego poziomu nie przeskoczy i tak zaszedl bardzo daleko, i tego nalezy szczerze pogratulowac. Doszusowal do naszych najlepszych ciezkich w historii i na pewno nie ma sie czego wstydzic zestawiajac osiagniecia HW z Golota czy Adamkiem.
Nie sadzilem, ze to kiedykolwiek napisze, ale przy pomysle na walke Kownackiego, lepiej zeby on za duzo wagi nie tracil i trzymal ten tluszcz. Z tego co pamietam chcial go jeszcze Chycki odchudzac po Szpilce, ale chyba to nie tedy droga. Te 110 kg. ze Szpilki wydaje sie bardzo OK. Po prostu obawiam sie, ze ok. 190 cm-owy Kownacki jak zwali wage do sylwetki sportowca to bedzie mial ze 100 kg. max a z taka waga beda go przestawiac dryblasy jak zabawke. Jak dorzuci miesni to juz ich nie dotleni. Lepiej nie kombinowac za bardzo z ta waga, chociaz 120 kg. to na pewno za duzo, bo trzeba ten bagaz jednak dzwigac i Adam tez czuje, ze sie za szybko wypompowal.
darulka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-09-18, 12:21   #5 (permalink)
challenger

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Domyślnie

JFP@ ogólnie masz dużo racji, trudni to podważyć, jednak spróbuję

Jak piła nudna się powtórzę: Kownacki dostał się do dziesiątki The Ring już kilka miesięcy temu. Widocznie tam nie patrzą tylko na to kogo ktoś pokonał, ale bardziej całościowo, na potencjał etc. Ich rankingi są dość sensowne, choć nie idealne.

Co widzieli w Kownackim? Ano oprócz walorów ringowych, gość rozbił gładko Szpilkę, który dość dobrze radził sobie przez jakiś czas z Wilderem, który ograł Adamka bez formy. Może to śmieszyć, ale przez jakiś czas o Szpilce mówiło się w kontekście eliminatorów/poważnych wark rankingowych z Breazeale'em, czy Moliną.

Dla nas Polaków jest oczywiste, ze Wach nigdy nie był zawodnikiem top 10, czy top 15, ale może my po prostu za bardzo patrzymy na braki, wady, a trudno nam docenić zalety!?

Popatrzmy, Mariusz, który toczył i owszem takie cienkie walki w PL, wygrał z Teperem (choć wszyscy u nas mówili wtedy, że przegra) przegrał po niezłej walce z Millerem, którego niektórzy wkładają do pierwszej piątki na świecie.

Taki Hrgovic, jeśli rozgryzłem algorytm The Ring, po pokonaniu Mansoura powinien już drapać plecy dziesiątego zawodnika.
Marek Cudek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-09-18, 16:57   #6 (permalink)
prospect

Domyślnie

JFP@ być może trener Kownackiego zdaje sobie sprawę, że Adama już nie można nauczyć innego boksu, innego stylu walki i tylko ubiera to w bardziej zawoalowane słowa? Boks Babyface to przede wszystkim serce wspomagane przez niezły cios i twardą szczękę a jego trener chyba stara się tego nie psuć tylko podbudowuje (bądź pseudopodbudowuje) go mentalnie, jeszcze bardziej nakręca?
Zapewne teraz wykorzystując efekt rozpędzonej kuli śniegowej Polak dotrze do miejsca do którego dotrze aż w końcu rozpadnie się na kawałeczki.
Marcin Mądry jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-09-18, 19:52   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcin Mądry Zobacz post
JFP@ być może trener Kownackiego zdaje sobie sprawę, że Adama już nie można nauczyć innego boksu, innego stylu walki i tylko ubiera to w bardziej zawoalowane słowa? Boks Babyface to przede wszystkim serce wspomagane przez niezły cios i twardą szczękę a jego trener chyba stara się tego nie psuć tylko podbudowuje (bądź pseudopodbudowuje) go mentalnie, jeszcze bardziej nakręca?
Zapewne teraz wykorzystując efekt rozpędzonej kuli śniegowej Polak dotrze do miejsca do którego dotrze aż w końcu rozpadnie się na kawałeczki.
Bo tak jest. Zwrot "Dodaję tylko do tego trochę boksu" mówi o tym, że trener rozwija Kownackiego w stylu, który jest dla niego najbardziej odpowiedni w kontekście umiejętności, fizyczności i psychiki, bez zbędnego kombinowania.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-09-18, 21:48   #8 (permalink)
challenger

Domyślnie

Cytat:
Napisał JFP Zobacz post
1. Jak spojrzeć na pierwszą 50-tkę HW boxreca i na ostatnią walkę, to pod względem bokserskim
zarówno Charles Martin, jak i Adam Kownacki aspirują raptem do pierwszej 20-tki.

2. Adam w tej walce pokazał charakter i serce, niestety wydolność na słabym poziomie. Po części
wyjaśnia,to nadwaga, wszystko wskazuje na to, że jego optymalna waga to 105-108.

3. Adamowi brakuje pracy z fachowcem od przygotowania fizycznego.

4. No i trener Keith Trimble, który mówi:
W ciągu pięciu lat zobaczyłem chłopca o niewiarygodnej sile charakteru, bez strachu,
potrzebujesz młota aby sprawić, że może poczuje ból. Ja tylko dodaje do tego trochę boksu.,

Nigdy nie byłem fanem zawodników, którzy krążą wokół różnych sal treningowych pytając
każdego, jak powinni trenować, jaka droga jest drogą do bycia najlepszym. Jeśli zrobisz to
swojemu trenerowi, czas się rozstać.

Adam jest kim jest. Nikim więcej, nikim mniej. Nie ma dziesięciu twarzy, na wypadek gdyby mógł
na tym skorzystać finansowo.

5. Uważam, że Kownacki powinien czym prędzej znaleźć nowego trenera, który rozpocząłby z nim
gruntowną pracę, a nie poprzestał na dodaniu tylko trochę boksu, trenera, który będzie cenił u zawodnika także
inteligencję, stawianie pytań i szukanie na nie odpowiedzi. Trenera, który nie będzie się bał, że jego zawodnik może
znaleźć kogoś, kto będzie w stanie pomóc mu więcej.

6. Ale mam wrażenie, że tu mamy podobny casus, jak Tomek Adamek & Roger Bloodworth - więź, która
zniewala i zamyka rozwój. A szkoda, bo Kownacki w innych okolicznościach mógłby nawiązać równą
walkę z pierwszą 10-tką HW.
z jednej strony było jak było z drugiej Kownacki momentami świetnie się bronił...więc raczej z trenerem nie zaniedbali tego aspektu..mysle ze trener w swojej wypowiedzi chciał być po prostu skromny a wyszlo na zzadniedbywanie zawodnika...poki co progres u Adasia widać golym okiem a nie zapominajmy ze nie jest on cholowany na galach w Polsce na jakiś guzcach z Afryki slowakach czy wegrach przez 30 walk gdzie może sobie robic publiczne sparingi...Adas w swojej karierze od czasu szpilki zdaje test za testem z wynikiem bdb i tylko z tego wgledu (że tak łatwo mu poszlo) jego zwycięstwa sa deprcjonowane.
puciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-09-18, 22:31   #9 (permalink)
JFP
bum

Domyślnie

Cytat:
Napisał Marek Cudek Zobacz post
JFP@ ogólnie masz dużo racji, trudni to podważyć, jednak spróbuję

Jak piła nudna się powtórzę: Kownacki dostał się do dziesiątki The Ring już kilka miesięcy temu. Widocznie tam nie patrzą tylko na to kogo ktoś pokonał, ale bardziej całościowo, na potencjał etc. Ich rankingi są dość sensowne, choć nie idealne.
Zajrzyj do pierwszej 50-tki Boxreca, tam jest ok. 20 zawodników, do walki z którymi Kownacki
nie przystępowałby w roli faworyta.
JFP jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-09-18, 00:39   #10 (permalink)
challenger

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Cytat:
Napisał JFP Zobacz post
Zajrzyj do pierwszej 50-tki Boxreca, tam jest ok. 20 zawodników, do walki z którymi Kownacki
nie przystępowałby w roli faworyta.
Ale to samo możesz powiedzieć o Whycie i paru innych. W tym momencie mają swoje 5 minut, ale nadejdą (lub nie) Hrgovic, Yoka, jeden i drugi Chińczyk i się trochę zmieni.

Ciekaw jestem jednak bardzo tej Twojej 20ki lepszych od Adasia
Marek Cudek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania