boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 11-09-18, 16:05   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 30 razy w 10 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie Grabowski: wiem, że walka z Młodzińskim będzie nieczysta

Jednym z gości poniedziałkowego "Punchera" był Rafał Grabowski (4-0, 1 KO), który 17 listopada na MB Boxing Night: "Wojna Domowa" skrzyżuje rękawice z Kamilem Młodzińskim (9-2-4, 5 KO). W rozmowie z Maciejem Turskim 23-latek ocenił swojego rywala, a także wspomniał o treningach w Stanach Zjednoczonych, gdzie miał okazję potrenować pod okiem bokserskiej ikony, Freddiego Roacha.

Maciej Turski: Pojedynek z Młodzińskim miał odbyć się już w tym roku nieco wcześniej, jednak ze względów kontraktowych do tej walki dojść nie mogło. Dla Ciebie to zdecydowanie największe wyzwanie w dotychczasowej sportowej karierze, dość szybko, bo już po czwartym pojedynku. Jak go oceniasz jako Twojego przeciwnika?

Rafał Grabowski: Z Kamilem miałem boksować na gali w Legionowie już w czerwcu, ale plany się zmieniły, o czym ani ja, ani Kamil nie decydowaliśmy, więc spotkamy się teraz w Radomiu. Może lepiej, że to wszystko tak się ułożyło. Czekam na walkę 17 listopada.

Patrząc na rekordy Kamila, widzimy tam zarówno remisy, porażki, jak i ostatnie zwycięstwa, ale gdybyśmy już dokładnie przeanalizowali te pojedynki, to Kamil wcale nie musiał przegrywać. Wręcz przeciwnie, powinien wygrać. Także ten rekord jest nieco złudny, zważając na to, jak w ostatnim czasie poprawia się jego boks.

Zgadza się, jednak w ogóle nie patrzę na rekordy, na nazwiska rywali, których pokonał, bo wydaję mi się, że nie ma się tym co sugerować. Wchodząc na ring, chcę stoczyć jak najlepszą walkę i ją wygrać, choć wiem, że ta walka będzie nieczysta, brudna, ale jestem i będę na to przygotowany. Więc nie interesuje mnie, z kim Kamil boksuje. Skupiam się bardziej na sobie.

Jeszcze słowo o tym, co niedawno za Tobą, czyli wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Spędziłeś tam trzy tygodnie. Miałeś okazję trenować m.in. z legendarnym trenerem Freddiem Roachem. Czy ta wizyta i zdobyte doświadczenia dały Ci "kopa" do dalszych treningów?

Wyjazd do Stanów Zjednoczonych wspominam bardzo dobrze. Wydaje mi się, że z walki na walkę będę mógł pokazywać to, czego się tam nauczyłem. Nie oszukujmy się, że przez trzy tygodnie zawodnik nie jest w stanie się zmienić, tak jak trener, który ze mną był, nie jest w stanie podłapać wszystkiego, ponieważ na to wszystko potrzeba czasu. Trener Roach pokazał mi dobre poruszanie się po ringu, czego w Polsce trenerzy mi nie pokazywali, oraz triki, które też będę chciał dołączyć w kolejnych walkach. Chciałem to już pokazywać ostatnio, ale rywal mi na to nie pozwalał. Mam nadzieję, że w najbliższej walce będę mógł zaprezentować coś więcej.

Pełna rozmowa dostępna pod linkiem: http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/...ref=dyscyplina

Źródło: Polsat Sport ("Puncher")

Przemysław Wałowski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania