boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 28-08-18, 23:12   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie Podsumowanie dużego zamieszania wokół niedoszłej walki Runowski - Syrowatka

Kilka dni temu kwestia zawirowań wokół walki Przemysława Runowskiego (17-0, 3 KO) z Michałem Syrowatką (19-2, 7 KO) cieszyła się dużym zainteresowaniem bokserskiego Twittera. Najpierw dostaliśmy informację, że ta bardzo ciekawa walka jest bliska ogłoszenia, by niedługo potem dowiedzieć się, że jednak nic z tej walki nie wyjdzie. Poniżej przedstawiamy krótką relację z tego "konfliktu" pomiędzy Runowskim, a jego promotorem, Andrzejem Wasilewskim.

Najpierw Runowski udzielił wywiadu blogowi "Wokół Ringu", w którym mówił:

- Z Michałem jestem w kontakcie. Jeśli ma do tej walki dojść, to za mniejsze pieniądze niż 50 tysięcy nie wychodzimy. Tak, że na pewno do tej walki nie dojdzie, gdyż w Polsce stawiają na komercję, a nie talent…

- Tak naprawdę to już sam nie wiem co mam robić. Wierzę, że mogę w boksie osiągnąć bardzo dużo, jednak powinno to być oparte na mojej spokojnej głowie, wiedząc, że mi nie brakuje z miesiąca na miesiąc, że będę miał z czego opłacić przedszkole itp. Życie jest niesprawiedliwe, ja należę do tych niesprawiedliwie ocenianych…

- Zmieniłem trenera z wielu powodów, ale chciałbym je zostawić dla siebie. Bardzo dziękuję za współpracę z Fiodorem Łapinem. Ten człowiek nauczył mnie wielu rzeczy, które na pewno w przyszłości wykorzystam. Obecnie trenuję w Słupsku, w klubie MMA CZARNI, bardzo tutaj wielkie podziękowania dla Lecha Szcześniaka za udostępnienie mi sali, czy sprzętu. Muszę przyznać, że wszystko w tym miejscu jest na wysokim poziomie, pod względem siłowym mam lepsze zaplecze sprzętu, niż np. w Warszawie… Zacząłem współpracę z Tomkiem Różańskim, ale na razie nie mam pieniążków, żeby dojeżdżać do Karlina, opłacać nocleg i dietę. Wszystko przez to, że Pan Andrzej Wasilewski zabrał mi stypendium, i nie płaci już od 2 miesięcy… Mam trójkę dzieci, nie mogę jechać sobie po prostu na treningi i zostawać z myślą, czy żona da radę? Nie jestem takim typem człowieka, dla mnie najważniejsza jest dobro rodziny.

Kilka dni później temat walki upadł ostatecznie, gdyż Runowski zgłosił kontuzję ręki. Głos w tej sprawie zabrał Andrzej Wasilewski:

- Jak się nie chce walki, to się mówi, że nie teraz, że boli, albo że za mało. Od 20 lat to słyszę. Ma być więcej, to trzeba swoją wartość udowodnić w ringu. Trzeba podjąć ryzyko.

- Jakiej kontuzji? Dzisiaj Przemek rano był w świetnej formie, bez żadnej kontuzji. Przestańmy się wygłupiać.

- Nie ma żadnej kontuzji. Jak chciał za walkę trochę więcej kasy, niż była oferta, to nie było kontuzji. Kiedyś juz też się nam z jakiejś walki wycofywał, bo coś tam. Szkoda czasu, idziemy dalej.

- Konfliktu nie ma żadnego. Była propozycja walki i tyle. Konflikt możliwe, że dopiero będzie, bo ja zapłaciłem za 17 walk, za 17 przeciwników, obozy, lekarzy i kasę miesięczną przez kilka lat.

Swoje trzy grosze do sprawy dorzucił też Artur Szpilka.

- Nie mogę zrozumieć faktu, dlaczego np. @boxingfun (Andrzej Wasilewski) ma pretensje do Runowskiego, tweety itp. Chłopak ma 3 dzieci, ledwo wiąże koniec z końcem, a jeszcze mu zabrali stypendium ... Mega chu**wo. Aż krew mnie zalewa jak rozmawiam z chłopakiem, a on ma łzy w oczach ... i jeździ po seminariach, żeby zarobić na rodzinę.

Odpowiedź szefa KP przyszła szybko.

- Myślę Artur, że to zupelnie nie Twoja sprawa, której zresztą nie znasz.

- Ciekawe rzeczy dzieją się na otwartym profilu "kosiarzrunowski" na Instagramie. Bardzo fajna walka z cieniem i ciężka praca z młotem na oponie ciężarowej. Dzisiaj rano.

- Zastanawiam się nad pozwem, szkoda wizerunkowa dla mojej firmy. Moim zdaniem moja firma straciła wizerunkowo bardzo dużo na takich wypowiedziach. @szpilka_artur co o tym myślisz? 1 mln? 2 mln? Nie wiem czy nie więcej. Np. mam nagrania wczoraj/dzisiaj ze Słupska.

Jaka będzie przyszłość Przemka Runowskiego w grupie KnockOut Promotions? Nic nie wskazuje na to, by miała być różowa. Na pewno wiemy jedno - walki Runowski - Syrowatka za szybko nie zobaczymy.

Źródło: Twitter, wokolringu
Zdjęcie: Piotr Duszczyk/boxingphotos.pl

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-08-18, 23:21   #2 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

w dupach im się poprzewracało od tych stypendiów, 500 plusów itd
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 29-08-18, 00:34   #3 (permalink)
challenger

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

Cytat:
Napisał szmagel Zobacz post
w dupach im się poprzewracało od tych stypendiów, 500 plusów itd
Ależ z Ajtuja pracownik. Nigdy nie odmówi sobie, kiedy może dokopać pracodawcy.
Szymon Aleksandrowicz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 29-08-18, 00:40   #4 (permalink)
champion

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Tutaj jestem zdecydowanie po stronie p. Wasilewskiego. On i tak ma za dużo cierpliwości do chłopaków. Te uwagi od Artura na Twitterze ... ech. Kolegę sobie znalazł.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 29-08-18, 02:19   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Wszystkiemu winien jest Wasilewski vel promotorek obecnej sytuacji.

Wasilewski dawal te stypendia, bo inaczej nigdy by nie mial grupy i chlopakow, bo by oni najzwyczajniej w zyciu nie utrzymali sie i musieli isc do pracy, kopania rowow, ukladania towaru na pułkach w marketach. Oczywiscie niektorym to byloby tez za malo, wiec musieli szybko nauczyc sie jak lewymi kombinacjami zarobic na boku jakimis prochami, dziwkami, sterydami, itp.

Chlopaki mieli normalnie PĘSJĘ + kasa za walki. Do tego Wasilewski wychodowal wrzody na swojim garbie, bo karmil ich ile dalo sie jakimis kelnerami, a oplacani posrednio dziennikarzyny i bioracy w tym udzial media/sponsorzy (telewizje, magazyny, portale, itp) przyklepywali, ze to niby wielkie gwiazdy boksu. Kazdy musial tak piepszyc, bo na bezrybiu to i rak ryba. Najgorsze, ze moze oni mieli moze i swiadomosc, ze nie maja zadnego gownianego talentu (gorzej jak naprawde w to uwierzyli do jasnej cisnej...), wiec chcieli potezna kase, bo naczytali sie sum jakie garsteczka bokserow w USA zarabia, ktorzy sa znani kazdemu szarakowi w USA i kazdy pier... o nich na lunchu i piepszy ktory by wygral z tym i tym....a kto o polskich talenciarzach tam na swiecie mowi? Dajcie spokoj...

Jak juz obrosły gwiazdy w pióreczka, to juz chcieli wielka kase, ktorej nie ma, a promotorek wkurwiony powiedzial, ok bedzie kasa, ale chuja z stypendium, pensja, darowizna ,datKAMI czy jak to nazwac dla urzedu skarbowego.

Do tego byly za darmo szkolenia, wypady w gory, itp.

A to wszystko po oplaceniu promotorek chcial odzyskaj jak juz jak prosiaka utuczony dobrym rekordem bokserzyna wystapi w wielkiej walce i te swoja prowizje zgarnie. Teraz pytanie czy promotorek zarabia? Oczywiscie zarabia, raz traci, ale w koncu inwestycja i tak przynosi na plus i bokserkow kurwa chuj to obchodzi. Oni godza sie walczyc za X, a promotorek zarabia X+x%, ktory ten x% przeznacza na inne wydatki i dla siebie. Przeciez kurwa tego nie robi za darmo. Kazdy promotor tak samo dziala.

Teraz przyszly gorsze czasy, wiec stypendia zabierane niepokornym, tym co za duzo krzycza, itp.

Szpilka zna swoja pozycje, wiec pierdoli co chce do Wasilewskiego, ale koniec koncow kiedys przyjdzie czas, ze odszczeka, bo nie bedzie do kogo isc, a Wasilewski jak Wlodarczyka przygarnie.

Dodam, ze Wasilewski bardzo dobrze zarobil na tej gali PPV - Adamek-Szpilka, a Szpilka zarobil bardzo malo. Byl wkurwiony, ze nie zarobil lepiej, bo wyniki byly MEGA duze, MEGA powyzej przypuszczalnych.
kubakj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 29-08-18, 08:02   #6 (permalink)
Felietonista

Nominowany 252 razy w 61 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 20
Domyślnie

Układ biznesowy pomiędzy promotorem boksu zawodowego i bokserem jest dokładnie taki sam, jak pomiędzy alfonsem i prostytutką. System stypendialny Wasilewskiego pozornie cywilizuje nieco tę brutalną rzeczywistość, ale z drugiej strony ją zamydla i prowadzi do nieporozumień. Zawodnik bierze stypendium i wydaje mu się, że oprócz tego należy mu się jeszcze kasa za walki. Tymczasem promotor musi prowadzić sobie bilans przychodów i kosztów, z którego wynika co innego. Jak np. wpompował w Runowskiego 20.000 zł, to Runowskiemu za walkę z Syrowatką należy się nie 25.000 zł, a 25.000 zł - 20.000 zł = 5.000 zł. I wtedy bokser mówi "Nie jestem bumem, żeby boksować za takie ochłapy", zapominając ile wziął wcześniej. Generalnie ten system się nie sprawdza, czego dowodem są zmarnowane kariery Kosteckiego, Jonaka, Łaszczyka i innych. Kolejną jego ofiarą będzie zapewne Sulęcki.
Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 29-08-18, 09:12   #7 (permalink)
prospect

Domyślnie

Ja nie rozumiem tych pretensji o to, że ktoś uprawiający sport dostaje stałą wypłatę. Tak jest w całym cywilizowanym świecie sportu, który zwie się "zawodowstwo". Tylko, że w innych dyscyplinach jest wszystko jaśniej, bo ktoś to nadzoruje, w razie konfliktu na linii promotor vs zawodnik jest to wyjaśniane przez sądy arbitrażowe. Piłkarze, koszykarze, siatkarze nie muszą się wykłócać na każdym kroku o kasę bo wszystko jest już z góry poustalane. Tylko w boksie ciągle jakieś fiki-miki są odstawiane i tak naprawdę nie będąc blisko tematu nie wiadomo kto tu ma więcej racji promotor czy pięściarz.

W ringu się boksuje chociaż według jakichś reguł czy zasad, poza ringiem to już się odstawia wolna amerykanka.
Marcin Mądry jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 29-08-18, 10:31   #8 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Dziwne problemy. Zwykle zawodnik dostaje kasę za walkę, jakąś zaliczkę na obóz treningowy, wydatki i tyle. Tutaj z tego co czytam jest jakiś system stypendialny, niech sobie jest, przecież jest pewnie określony w umowie między zawodnikiem, a promotorem. Powinni się dogadać jak biznesmeni, a nie dogryzać sobie w mediach.
robercik jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 29-08-18, 11:51   #9 (permalink)
champion

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Domyślnie

System może sobie być i nawet fajnie działać. Ale coś nie gra z komunikacją. Zawodnik X powinien być świadomy dokładnych miesięcznych kosztów i tego, że te pieniądze zostaną mu na 100% potrącone.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 29-08-18, 15:06   #10 (permalink)
contender

Domyślnie

Tak jak wyżej koledzy wspomnieli - nigdy do konca nie bedziemy wiedzieli kto ma rację w takich konfliktach, ale te gadanie zawodników pokroju Runowskiego o jakimś "poziomie" to jest smiech kurwa :D oni sie nie orientują kim są w swojej wadze-otóż nikim. Michał miał jakiś tam potencjał, ale raz zweryfikował go stary Jackiewicz a potem lekcje w rewanżu niestety odrobił Davies Jr - niestety ustalili pewną granice Michałowi i tyle. Powinno to do nich dotrzeć, ze na zachodzie piesciarze tej klasy co oni pracują na etacie w normalnej robocie, boks to dodatkowe zajęcie. Niech kurwa biora przykład z Talarka.

Jeszcze jedno - wkurwia mnie niesamowicie takie gadanie, że ktoś ma rodzine, jakieś dzieci - CHUJ MNIE TO OBCHODZI, to nie mój problem kurwa, oni nie współpracują z organizacjami charytatywnymi tylko z normalnymi biznesmenami którzy też chca na nich coś zarobić. Jak zakładałes rodzine to powinieneś sie 10 razy zastanowic czy Cie na to stać. Nie moge tego słuchać bo u mnie w pracy tez każdy kto ma rodzine ma 50 przywilejów i wymówek i w efekcie taki frajer jak ja musi wykonywać czesto czyjeś obowiazki bo L4, bo wolne itd.
pain.exe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania