boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 21-08-18, 13:22   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Hrgović: muszę być gotowy na każdego

Jak już wiemy, gwiazda boksu amatorskiego i jeden z najciekawszych zawodników "nowej fali" w wadze ciężkiej, Filip Hrgović (5-0, 4 KO), w najbliższym pojedynku zmierzy się nie z Garym Cornishem, a z o wiele bardziej cenionym Amirem Mansourem (23-2-1, 16 KO). Taka zmiana na kilka tygodni przed walką nie stawia 26-letniego prospekta w najłatwiejszym położeniu. Będzie to przecież zdecydowanie najtrudniejszy przeciwnik w dotychczasowej karierze Chorwata.

Od samego początku jednak brązowy medalista olimpijski z Rio jest odważnie prowadzony i ma bardzo ciekawie dobieranych rywali. Znany journeyman Raphael Zumbano, amatorski mistrz Czech Pavel Sour czy twardy Tom Little to jak na ten etap kariery przyzwoite skalpy, zdobywane w stylu nie pozostawiającym niedosytu. Później przyszło zwycięstwo na punkty z Seanem Turnerem oraz techniczny nokaut nad pochodzącym z Meksyku Filiberto Tovarem. Teraz jednak promotorzy Hrgovicia stawiają go naprzeciwko zawodnika, który swego czasu był bliski zwycięstwa nad późniejszym pretendentem do tytułu IBF, Dominickiem Breazealem, w czym przeszkodziła mu pechowa kontuzja języka.

- Nie miałem jeszcze zbyt wiele czasu na studiowanie boksu Mansoura. Wiem, że jest leworęczny i trochę mniejszy niż mój pierwotny rywal, więc będę musiał odpowiednio zmodyfikować moje treningi, ale, jak powtarzałem zawsze, musisz być zdolny do pokonania każdego, jeśli chcesz zostać mistrzem świata - stwierdza Hrgović i kontynuuje:

- Techniczne i fizyczne aspekty moich przygotowań pozostaną takie same. Muszę być przygotowany na ciężką walkę z kimś, kto na pewno będzie miał dużo motywacji, by mnie pokonać. Nigdy nie chciałem klasyfikować bokserów, więc nie powiem, czy jest to trudniejszy test, ale Mansour jest bardziej ceniony na arenie międzynarodowej, ma dużo doświadczenia, co zdecydowanie czyni go poważnym zagrożeniem. Wierzę, że Mansour będzie zmotywowany do pokazania swojej wartości poprzez pokonanie mnie i zdobycie pasa WBC International. Biorąc to pod uwagę, nie pozwolę mu wykorzystać tej szansy. Będzie to walka dwóch wielkich mistrzów walczących twardo, aby 8 września uzyskać szacunek, na jaki zasługują - zakończył były amatorski mistrz Europy.

Starcie odbędzie się w stolicy kraju i rodzinnym mieście chorwackiego pięściarza, na mogącej pomieścić ponad 15 tysięcy widzów Zagreb Arenie. Pełna karta walk zostanie opublikowana wkrótce.

Źródło: Sauerlandpromotion.com

Konrad "Budyń" Budynek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-08-18, 17:59   #2 (permalink)
prospect

Domyślnie

Mansour nie młodnieje - wiadomo. Ale i tak ten wybór na rywala Chorwata lekko mnie zszokował... ale podoba mi się! Odważne prowadzenie 26-latka, nie przypominam sobie nikogo z czołówki (HW), kto by na tak wczesnym etapie kariery miał takiego rywala. Być może z równie silnym rywalem niedługo zobaczymy Joe Joyce. Brytyjczyk w odróżnieniu od Chorwata jest dosyć stary i faktycznie musi się spieszyć. Sam już rzucał wyzwanie do walki Chisorze i Ortizowi. Może zmienia się "szkoła" prowadzenia prospektów? Rad bym był, gdyby któryś z doświadczonych i obeznanych redaktorów i userów się wypowiedział na ten temat, co o tym sądzą? Nowa tendencja czy jednorazowe wybryki?
Marcin Mądry jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-08-18, 20:48   #3 (permalink)
bum

Domyślnie

Chorwat wygra, chociaż raczej na punkty.
BoPL jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania