boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 16-08-18, 09:28   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Pulew vs Fury oficjalnie 27 października w Sofii

Kubrat Pulew (25-1, 13 KO) ogłosił kilka dni temu, że udało się dojść do porozumienia z Hughiem Furym (21-1, 11 KO) w sprawie walki w ramach eliminatora federacji IBF w wadzie ciężkiej. Teraz te informacje zostały oficjalnie potwierdzone przez promotorów obu zawodników.

Pięściarze spotkają się 27 października w Sofii a organizatorem gali będzie oczywiście wspierająca Bułgara grupa Epic Sports, wygrywająca ostatnio regularnie przetargi, w których Kubrat bierze udział. Tym razem udało się jednak uniknąć procedury otwierania ofert dzięki akceptacji warunków przez stronę brytyjską.

Pulew to były pretendent do tytułu, który w 2014 r. przegrał przez ciężki nokaut z Władimirem Kliczką. Od tamtej pory wygrał pięciokrotnie, jednak jakość jego rywali była wielokrotnie podważana. "Kobra" miał skrzyżować rękawice z aktualnym mistrzem WBA, IBF, WBO i IBO Anthonym Joshuą już w październiku poprzedniego roku, jednak w wyniku odniesionej kontuzji został zastąpiony przez Carlosa Takama.

Młodszy z klanu Furych to także były pretendent do tytułu, który w 2017 r. prezentując nudny boks musiał uznać wyższość Josepha Parkera. Od tamtej pory wystąpił tylko raz, z Samem Sextonem, wygrywając przez techniczny nokaut w piątej rundzie, tocząc przy tym jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą walkę w karierze. Dzięki temu zwycięstwu sięgnął po tytuł Mistrza Wielkiej Brytanii.

Zwycięzca ich potyczki zostanie obowiązkowym pretendentem z ramienia federacji IBF i stanie się jednym z najpoważniejszych kandydatów do walki ze zunifikowanym mistrzem wagi ciężkiej Anthonym Joshuą, zaplanowanej na 13 kwietnia 2019 r.

Źródło: Badlefthook.com

Konrad "Budyń" Budynek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-08-18, 10:51   #2 (permalink)
challenger

Domyślnie

Jak zwykle u puleva, do tej walki nie dojdzie.
LegiaPany jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-08-18, 13:06   #3 (permalink)
prospect

Domyślnie

Cytat:
Napisał LegiaPany Zobacz post
Jak zwykle u puleva, do tej walki nie dojdzie.
Dlaczego tak sądzisz? Anglicy zaakceptowali warunki.
Szymon Aleksandrowicz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-08-18, 19:29   #4 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Cytat:
Napisał Szymon Aleksandrowicz Zobacz post
Dlaczego tak sądzisz? Anglicy zaakceptowali warunki.
Dokładnie. A nie posądzam Pulewa (zaznaczam, że nie jestem jego fanem) o akcje typu nagła obstrukcja itp. niemieckiej szkoły.
Poza tym dla Furego do duża szansa, po MD z Parkerem, Bułgar będzie niezłą odskocznią i kolejnym atrakcyjnym skalpem w CV Anglika. Co nie znaczy, że będzie to łatwy dla niego pojedynek, nawet zakładając spory rozbrat z ringiem Kubrata.
Sykes jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-08-18, 20:05   #5 (permalink)
prospect

Domyślnie

Cytat:
Napisał Sykes Zobacz post
Poza tym dla Furego do duża szansa, po MD z Parkerem, Bułgar będzie niezłą odskocznią i kolejnym atrakcyjnym skalpem w CV Anglika. Co nie znaczy, że będzie to łatwy dla niego pojedynek, nawet zakładając spory rozbrat z ringiem Kubrata.
Zabrzmiało, jakbyś był bardzo pewny wygranej Brytyjczyka. Ja mu kibicuję w tej walce ale na terenie bułgarskim raczej mu "nie wróżę" zwycięstwa na punkty z Pulewem a o nokaut z rąk Hughie będzie przecież niezwykle ciężko.

Dlatego też mnie niezmiernie dziwi, że oni wzięli tę walkę. Aczkolwiek z drugiej strony nie mają tyle do stracenia, co Miller i jakby nie było Hughie jest jeszcze bardzo młody. Na pewno bez względu na wynik doświadczenie, które tam zbierze będzie bezcenne...
Marcin Mądry jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-08-18, 20:14   #6 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcin Mądry Zobacz post
Zabrzmiało, jakbyś był bardzo pewny wygranej Brytyjczyka. Ja mu kibicuję w tej walce ale na terenie bułgarskim raczej mu "nie wróżę" zwycięstwa na punkty z Pulewem a o nokaut z rąk Hughie będzie przecież niezwykle ciężko.

Dlatego też mnie niezmiernie dziwi, że oni wzięli tę walkę. Aczkolwiek z drugiej strony nie mają tyle do stracenia, co Miller i jakby nie było Hughie jest jeszcze bardzo młody. Na pewno bez względu na wynik doświadczenie, które tam zbierze będzie bezcenne...
Nie wiem skąd Twój osąd, iż sądzę, że jestem bardzo pewny wygranej Anglika, skoro dalej piszę, że " co nie znaczy, że będzie to łatwy dla niego pojedynek, nawet zakładając spory rozbrat z ringiem Kubrata".
Tak czy inaczej widzę spore szanse na wygraną Furego i to jemu będę kibicował. Poza tym jak słusznie zresztą zauważyłeś, nawet potencjalna porażka nie przekreśla go z dalszych prób zdobycia pasa mistrzowskiego. 23 lata to wręcz osesek w kręgu zawodowego hw, a w dodatku ten "osesek" ma już spore doświadczenie w postaci 22 stoczonych pojedynków w przeciągu niespełna 6 lat...
Oczywiście 37-letniego Bułgara nie skreślam, aczkolwiek myślę, że kilkunastomiesięczny rozbrat z ringiem będzie decydujący. I nie boję się tu akurat o ewentualne stronnicze sędziowanie, wierzę (raczej chciałbym wierzyć) że obędzie się bez skandalu w tym aspekcie. A Hughie wykorzysta swoje atuty i wysoko wypunktuje rywala.

stare 16-08-18, 20:56   #7 (permalink)
prospect

Domyślnie

Cytat:
Nie wiem skąd Twój osąd, iż sądzę, że jestem bardzo pewny wygranej Anglika,
Niepotrzebnie odebrałeś mój wpis, jako "osąd". To był po prostu mój błędny wniosek. Ten fragment z Twojego wcześniejszego wpisu mnie nieco zmylił:
Cytat:
Bułgar będzie niezłą odskocznią i kolejnym atrakcyjnym skalpem w CV Anglika.
A ja się właśnie bardzo obawiam sędziów... bo uważam, że w ringu młody powinien sobie lepiej radzić niż Bułgar. Jego ostatnia walka z Sextonem była bardzo fajna i daje dużą nadzieję na przyszłość. Jestem wielkim zwolennikiem talentu młodego Fury'ego. Kapitalnie się porusza na nogach, najlepiej z całej HW. A jak wiemy od Usyka to nogi wilka noszą a więc niech się rozwija w prawidłowym kierunku, życzę mu powodzenia.
Marcin Mądry jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-08-18, 21:08   #8 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Wszystko zależy od sędziów punktowych, a ci powinni być solidni, w końcu to eliminator. Nie pamiętam by w Bułgarii sędziowano jakoś specjalnie kunktatorsko, ale oczywiście nie można tego wykluczyć. Poza tym sam Bułgar nie wsławił się specjalnie przekręconymi na jego rzecz rezultatami, także trzeba wierzyć że będzie ok. Oby czasy gospodarskiego sędziowania z Niemiec i Włoch odeszły w niepamięć

stare 16-08-18, 22:18   #9 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Oby czasy gospodarskiego sędziowania z Niemiec i Włoch
...i Polski

Cytat:
odeszły w niepmięć
macius jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-08-18, 09:21   #10 (permalink)
challenger

Domyślnie

Bo to pulev, pulev nie wyjdzie do nikogo z kim moglby przegrac jezeli to nie jest konkretna wyplata w walce o "pas". Podtrzymuje wypowiedz. Zobaczymy.
LegiaPany jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania