boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 14-08-18, 13:54   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Keith Trimble: Kownacki jest gotowy na Martina

- Kiedy spotkałem Adama, miał jakoś pięć walk, czy coś takiego. W ciągu pięciu lat zobaczyłem chłopca o niewiarygodnej sile charakteru, bez strachu, potrzebujesz młota aby sprawić, że może poczuje ból. Ja tylko dodaję do tego trochę boksu – stwierdził Keith Trimble, trener naszego Adama Kownackiego (17-0, 14 KO), który już za niespełna miesiąc skrzyżuje rękawice z byłym czempionem IBF w wadze ciężkiej, Charlesem Martinem (25-1-1, 23 KO). Na jakie jeszcze pytania w kontekście następnej walki Polaka przyszło mu odpowiedzieć? Rozmawiał Przemysław Garczarczyk.

Przemysław Garczarczyk: Jesteś zły na niektórych (głównie polskich fanów), że opisują walkę Kownacki vs Martin jako łatwą, już właściwie wygraną?

Zawsze głupie jest gadanie takie jak to, w boksie, w przypadku wagi ciężkiej… i kiedy już dochodzi do walki w szczególności. Każdy na pewnym poziomie wchodzi od ringu aby wygrać. W szczególności w przypadku Martina. To zawodnik, który przegrał tylko raz, przeciwko mistrzowi WBA/IBF/WBO Anthony’emu Joshui.

Style robią walkę. Martin lubi kontratakować z defensywy, podczas gdy Kownacki idzie do przodu i wyprowadza setki uderzeń.

Wszyscy znamy styl Charlesa Martina. Nie będę Ci opowiadał jakichś bzdur o tym, że spędziliśmy 400 godzin na oglądaniu jego taśm każdej nocy i analizie każdego jego ruchu. Dlaczego miałbym to robić? Wiemy, że będzie czekał na Adama i próbował go skontrować. Wszystko inne będzie jak mały okruszek w tym wielkim planie. Co tu analizować? Martin będzie próbował tańczyć wokół Adama przez dziesięć rund, trafiać go ciosami i wygrać na punkty. Może trzymać się tego planu, wtedy będzie rzeźnia. Ciągle jestem zły na komentatorów telewizyjnych mówiących przez dwie rundy o tym, jak źle przygotowany jest Kownacki pod względem fizycznym…i później szybko zmieniających swój ton, kiedy „Babyface” zaczyna dominować. Wtedy zaczynają podważać zwycięstwo Kownackiego, mówią, że w rzeczywistości Kiladze to zawodnik wagi junior ciężkiej, to czy tamto.

Zadam proste pytanie: kto zatrudnia Freddy’ego Roacha, płaci 40 tysięcy za obóz myśląc, że przegra? Nie komplikujmy tego, co ma się wydarzyć 8 września. Adam idzie naprzód, otrzymuje ciosy i odpowiada mocniej. To boks a nie jakaś noc reklamowa, ludzie biją mocno, nie „pykają” się wzajemnie. Zwycięzcą zostanie ten, kto ma większe jaja, kto jest twardszy, kto się nigdy nie poddaje. Kownacki nie zna znaczenia tego słowa.

Martin, kolejny leworęczny dla Kownackiego?

Nie jest łatwo znaleźć sparingpartnera ze stylem Martina i walczącego z odwrotnej pozycji. Jest paru, ale są leniwi i nie chcą pracować w trakcie obozu przeciwko Adamowi, który daje z siebie non stop 100%. Kownacki się zmienił. Ludzie to przeoczyli. On już był lepszy, ale nie wspaniały w defensywie przeciwko Szpilce. Szpilka również walczył z odwróconej pozycji i wszyscy wiemy jak to się skończyło. To śmieszne. Przez lata trenerzy i pięściarze mieli plan jak walczyć z „łatwym do trafienia” Kownackim. I byli bardzo zdziwieni, kiedy padali na deski pytając siebie "co się stało"? Śmiejemy się z tego.

Czy jest jakiś specjalny czynnik, przez który zawsze do siebie macie z Kownackim zaufanie?

Szczerość. Nie każdy może sobie z tym poradzić. Jeśli coś w trakcie walki idzie źle, będę pierwszym w narożniku, który spyta „ co się k…a dzieje?” Kownacki wie, że szczerość działa w obie strony. Nigdy nie byłem fanem zawodników, którzy krążą wokół różnych sal treningowych pytając każdego, jak powinni trenować, jaka droga jest drogą do bycia najlepszym. Jeśli zrobisz to swojemu trenerowi, czas się rozstać. Adam jest kim jest. Nikim więcej, nikim mniej. Nie ma dziesięciu twarzy, na wypadek gdyby mógł na tym skorzystać finansowo.

Jestem tą samą osobą dla każdego z kim pracuję – nie ważne co się wydarzy, zwycięstwo czy porażka. Mam dwóch gości MMA, Andre Harrisona o rekordzie 19-0 i Gregora Gillespie, który ma rekord 12-0 w UFC. Jesteśmy rodziną – taką w rzeczywistości. Niektórzy z zawodników nazywają moją żonę „mamą”. Czuje się jak ich ojciec. Ponownie, nie ważne co się wydarzy w ich karierach, zawodnicy zawsze mogą liczyć na moje wsparcie.

Kiedy spotkałem Adama, miał jakoś pięć walk, czy coś takiego. W ciągu pięciu lat zobaczyłem chłopca o niewiarygodnej sile charakteru, bez strachu, potrzebujesz młota aby sprawić, że może poczuje ból. Ja tylko dodaje do tego trochę boksu. Ponieważ siła charakteru, postawa pozbawiona strachu i wytrzymałość mentalna, psychiczna… to dokładnie to, czym jest boks!

Źródło: Fightnews.com

Konrad "Budyń" Budynek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-08-18, 16:13   #2 (permalink)
prospect

Domyślnie

Mała poprawka - nie Andre Harriona, a Andre Harrisona .
Pawulon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-08-18, 16:52   #3 (permalink)
champion

Domyślnie

Brzmi to bardzo sensownie i obiecująco. Jeżeli nie są to wyuczone formułki, tylko facet mówi od serca, to można być dobrej myśli co do tej współpracy.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-08-18, 17:10   #4 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał Pawulon Zobacz post
Mała poprawka - nie Andre Harriona, a Andre Harrisona .
dzięki, po prostu zjadłem "s"
Konrad "Budyń" Budynek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-08-18, 22:27   #5 (permalink)
contender

Domyślnie

Cytat:
Napisał Tejksio Zobacz post
Brzmi to bardzo sensownie i obiecująco. Jeżeli nie są to wyuczone formułki, tylko facet mówi od serca, to można być dobrej myśli co do tej współpracy.
Mimo wszystko trochę na "żywioł".Gdyby Nacho podchodził tak do sprawy trenując Marqueza pewnie nigdy byśmy nie zobaczyli tego spektakularnego KO na Pacmanie.Boks to sztuka walki,w której dużą rolę odgrywa strategia,to nie tylko przyjmowanie i oddawanie,parcie do przodu i zbieranie co popadnie,co zresztą doskonale rozumiesz.Facet myśli,że Adaś ma łeb z kamienia a i pięści z podobnego materiału.Oczywiście ich stosunki,współpraca-to wszystko z boku wygląda ciepło ale ja na miejscu Adama jednak trenera bym zmienił.Facet może już niebawem stać się takim Rogerem dla niego.Oczywiście lojalność Adasia może imponować ale on musi przede wszystkim myśleć o sobie i swojej rodzinie.Dopiero co przestał pracować na budowie,nie chciałbym żeby za chwilę przestał też boksować.
Tomek Adamek podkreśla za każdym razem,że sztuką jest bić i nie być bitym,jak się ma do tego rzeczywistość to już inna sprawa.Dla trenera Kownasia -zdawać by się mogło-że Adaś może zbierać do woli bo jest "nie zgniotsa nie złamiotsa" a i tak swoje 80 ciosów na rundę wyprowadzi.Osobowość Adama sprawia,że bardzo mu kibicuję i chciałbym,żeby facet ustawił sie w życiu jak na to zasługuje,bez ponoszenia wielkiego uszczerbku na zdrowiu.
Bred jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-08-18, 09:58   #6 (permalink)
prospect

Domyślnie

Styl Adama będzie dobry do pewnego poziomu - później trafia się na koni, którzy mogą zabić pojedynczym uderzeniem. I już nie da się lecieć głową do przodu.
kretos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-08-18, 12:43   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał kretos Zobacz post
Styl Adama będzie dobry do pewnego poziomu - później trafia się na koni, którzy mogą zabić pojedynczym uderzeniem. I już nie da się lecieć głową do przodu.
i dlatego przegra bo on nic w swoim boksie nie zmieni. Trimble gada że ludzie nie widzą jak polepszył defensywe... co on wgl pieprzy. Kto widział ostatnią walke z Kiladze czy jak mu tam to może tylko wyśmiać takie gadanie.
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-08-18, 18:59   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Bred Zobacz post
Mimo wszystko trochę na "żywioł".Gdyby Nacho podchodził tak do sprawy trenując Marqueza pewnie nigdy byśmy nie zobaczyli tego spektakularnego KO na Pacmanie.Boks to sztuka walki,w której dużą rolę odgrywa strategia,to nie tylko przyjmowanie i oddawanie,parcie do przodu i zbieranie co popadnie,co zresztą doskonale rozumiesz.Facet myśli,że Adaś ma łeb z kamienia a i pięści z podobnego materiału.Oczywiście ich stosunki,współpraca-to wszystko z boku wygląda ciepło ale ja na miejscu Adama jednak trenera bym zmienił.Facet może już niebawem stać się takim Rogerem dla niego.Oczywiście lojalność Adasia może imponować ale on musi przede wszystkim myśleć o sobie i swojej rodzinie.Dopiero co przestał pracować na budowie,nie chciałbym żeby za chwilę przestał też boksować.
Tomek Adamek podkreśla za każdym razem,że sztuką jest bić i nie być bitym,jak się ma do tego rzeczywistość to już inna sprawa.Dla trenera Kownasia -zdawać by się mogło-że Adaś może zbierać do woli bo jest "nie zgniotsa nie złamiotsa" a i tak swoje 80 ciosów na rundę wyprowadzi.Osobowość Adama sprawia,że bardzo mu kibicuję i chciałbym,żeby facet ustawił sie w życiu jak na to zasługuje,bez ponoszenia wielkiego uszczerbku na zdrowiu.
Wszystko się zgadza. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że podejście jest dobre, więc dajmy im przynajmniej szansę i poczekajmy.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania