boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 09-08-18, 20:51   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Luis Collazo: z chęcią walczyłbym z Mannym Pacquiao!

W ostatnią sobotę, na swym domowym ringu w Uniondale w Nowym Yorku, po ponad półtorarocznej przerwie powrócił były posiadacz pasa WBA Regular w wadze półśredniej, Luis Collazo (38-7, 20 KO). Amerykanin, mający również puertorykańskie korzenie, skrzyżował rękawice na dystansie dziesięciu rund z Bryantem Perrellą (15-2, 13 KO). Collazo zaprezentował się bardzo dobrze, pokazując niemal w każdej rundzie swoją wyższość nad rywalem. Mimo to, 37-latek wygrał jedynie decyzją większości głosów. Dwóch sędziów punktowało walkę odpowiednio 98-92 i 96-94, podczas gdy trzeci, Allen Nace, po zakończeniu starcia miał na swej karcie wynik 95-95.

Świetna dyspozycja weterana, którego karierą na co dzień zarządza Al Haymon i Keith Connolly i który miał już okazję walczyć z takimi pięściarzami, jak Ricky Hatton, Andre Berto czy Shane Mosley, spowodowała, że teraz ma on nadzieję na ponowne zdobycie tytułu regularnego WBA dzięki spotkaniu między linami z byłym liderem rankingu P4P, Mannym Pacquiao (60-7-2, 39 KO).

- Jeśli mam być szczery, bardzo bym chciał Manny'ego Pacquiao, z dawnej ery zostaliśmy tylko my dwaj. Myślę, że mogłaby być to piekielna bitwa. Pojadę do jego rodzinnego miasta i będę z nim walczył, jeśli będę musiał! - stwierdził Collazo.

W przypadku braku możliwości zakontraktowania starcia z legendarnym Pac-Manem, Collazo z chęcią skrzyżuje rękawice z innymi zawodnikami współpracującymi z Haymonem, jak chociażby Errol Spence Jr, Danny Garcia, Shawn Porter czy Adrien Broner. Pomysł walki z największymi w kategorii do 66.7 kg popiera także wcześniej wspomniany Connolly.

- Collazo po osiemnastu miesiącach wolnego wyglądał młodziej i bardziej świeżo, niż ktokolwiek się spodziewał. Udowodnił, że nadal jest gościem, który może stwarzać zagrożenie w dywizji. Odbyłem rozmowę z Louie po walce i powiedział mi, że jest gotowy na wielkie starcia. Właśnie tego chce w następnej kolejności. Al i ja wkrótce omówimy plan odnośnie tego, jaki będzie jego następny ruch. - podsumował Connolly.

Zatem po dwóch ostatnich zwycięstwach należy się spodziewać dla Collazo potyczki wielkiej rangi? Dowiemy się niebawem.

Źródło: boxingscene.com

Konrad "Budyń" Budynek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-08-18, 21:22   #2 (permalink)
champion

Domyślnie

Czysto sportowo To mogłaby być niezla walka.
Jednakze myślę, że Manny może celowac teraz w coś większego.
Collazo to twardy zawodnik, weteran, Ale dziś trochę za mało znaczy by dostać tak duża walkę.

Budyn witamy w redakcji, będę kibicował
Rockefeller jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-08-18, 22:47   #3 (permalink)
Felietonista

Nominowany 182 razy w 46 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 10
Domyślnie

Collazo to pięściarz bojowy i silny fizycznie, ale technicznie dość ograniczony. Walki z Khanem i Thurmanem pokazały, że do najwyższej półki w półśredniej sporo mu brakuje.
Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-08-18, 08:07   #4 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał Rockefeller Zobacz post
Czysto sportowo To mogłaby być niezla walka.
Jednakze myślę, że Manny może celowac teraz w coś większego.
Collazo to twardy zawodnik, weteran, Ale dziś trochę za mało znaczy by dostać tak duża walkę.

Budyn witamy w redakcji, będę kibicował
Dziękuję bardzo! Mam nadzieję, że będzie się wszystkim miło czytało a ja ze swojej strony mogę zapewnić, iż dołożę wszelkich starań aby tak było
Konrad "Budyń" Budynek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania