boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 09-08-18, 17:32   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 430 razy w 125 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 35
Domyślnie Eliminator IBF Pulew - Fury 27 października w Sofii

Poszukiwanie rywala dla Kubrata Pulewa (25-1, 13 KO) można uznać za zakończone. Bułgar długo nie mógł znaleźć chętnego do stworzenia pary w eliminatorze z ramienia IBF, ale w końcu mu się udało.

Pulew przekazał mediom, że 27 października w Sofii ma dojść do jego walki z Hughie Furym (21-1, 11 KO). Teraz informację tę potwierdzają też zagraniczne serwisy pięściarskie.

Zwycięzca pojedynku zyska status obowiązkowego przeciwnika dla Anthony'ego Joshuy.

Źródło: Michael Benson

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-08-18, 18:54   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Pulev wygra na punkty. Dobrze,ze walczy u siebie bo bedzie to raczej walka slizgana. Ten Hughie jest po prostu niewygodny dla kazdego - poza Killermi ze szczytu. Duzo ucieka,walczy na alibi,paca,wije sie... Pisze oczywiscie lepszych rywalach. Sextona mogl sobie pobic. Z Kubratem to nie przejdzie - szczegolnie w Sofii. Puleva chcialbym zobaczyc z Ortizem,Brezealem i innymi tego typu rywalami z blizszego-dalszego czoła. Troche zmarnowany potencjal ten Kubrat. Do Kliczki jeden z lepiej prowadzonych pretendentow..Pozniej siadlo. Na mlodego cygana jeszcze starczy.
mat.d jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-08-18, 07:19   #3 (permalink)
prospect

Domyślnie

W życiu bym nie postawił kasy na puleva w tej walce. Lokalizacja ma znaczenie, ale Bułgar jest dla mnie antybokserem, hughie jeszcze się rozwija, myślę, że stać go na więcej niż pokazał do tej pory. W ogóle kariera puleva to po złotym strzale z Kliczko stoi w miejscu.
pain.exe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-08-18, 08:56   #4 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 430 razy w 125 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 35
Domyślnie

Cytat:
Napisał pain.exe Zobacz post
W życiu bym nie postawił kasy na puleva w tej walce. Lokalizacja ma znaczenie, ale Bułgar jest dla mnie antybokserem, hughie jeszcze się rozwija, myślę, że stać go na więcej niż pokazał do tej pory.
Zgadzam się.

W ogóle Pulew mnie nie przekonuje, nie mogę przekonać się do tego jego boksu. W dodatku wychodząc do Fury'ego będzie miał 1,5 roku przerwy od ostatniej walki.

Hughie w walce z Sextonem odpalił, momentami mnie zachwycał. W końcu walka na miarę potencjału. Timing, nogi, antycypacja, wciąganie rywala na kontry, dobre wykorzystywanie lin do wyjścia na zewnątrz, elastyczny jab, dobra prawa ręka. Pierwsza walka, w której nie cierpiał, a po prostu walczył. On może mieć w tej Sofii swój wielki dzień.
Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-08-18, 09:01   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 227 razy w 57 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

Nie śledziłem jakoś mega kariery Fury'ego, ale z tego co kojarzę, zbyt mocno nie bije. Pulew umie boksować, Fury skacze po ringu, ale Bułgar też jakoś mega wolny na nogach nie jest. Raczej nie sądzę, by którykolwiek drugiego zdominował. Oczekuję równej walki.
Mateusz Wajs jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-08-18, 09:35   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

Pulev spalil sie taktycznie z Wladkiem. On tam byl bez trenera i z taktyki brawurowo wypierdzielili defensywe. Poza tym nie przesadzalbym,ze boks Kubrata jest taki anty. On ma specyficzny wlasny styl,ma wad,ale i sporo walorow. Fajny,inny - a'la szermierz - jab,z ktorym w rywalizacji na ten cios mial olbrzymie problemy sam Wladek - specjalista od jabowania. Do tego Bulgar dobrze wali na doły,jest twardy,umie walczyc na dystans. Sadze,ze Hughie aby przywiesc viktorie z Bulgarii musialby wygrywac rundy bardzo wyraznie... A nie chce mi sie w to jednak wierzyc. Uwazam,ze ta walka moze byc bardzo rowna i zadecyduje teren. Nawet moze byc tak,ze bedzie kontrowersyjnie i cyganiaki bedą kwestionowac wynik. Ale oficjalnie wygra Pulev. Za duzy nacisk ktos tam na to kładzie. Ktos nie wiedziec czemu wali duzy hajs. Przebija Whyty i Millery w przetargach,a przeciez to nie są pionki a zwodnicy Hearna... HF nie bedzie stac,zeby rozwiazac sprawe bez sedziow.
mat.d jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-08-18, 10:21   #7 (permalink)
Felietonista

Nominowany 182 razy w 46 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał mat.d Zobacz post
Pulev spalil sie taktycznie z Wladkiem. On tam byl bez trenera i z taktyki brawurowo wypierdzielili defensywe. Poza tym nie przesadzalbym,ze boks Kubrata jest taki anty. On ma specyficzny wlasny styl,ma wad,ale i sporo walorow. Fajny,inny - a'la szermierz - jab,z ktorym w rywalizacji na ten cios mial olbrzymie problemy sam Wladek - specjalista od jabowania. Do tego Bulgar dobrze wali na doły,jest twardy,umie walczyc na dystans. Sadze,ze Hughie aby przywiesc viktorie z Bulgarii musialby wygrywac rundy bardzo wyraznie... A nie chce mi sie w to jednak wierzyc. Uwazam,ze ta walka moze byc bardzo rowna i zadecyduje teren. Nawet moze byc tak,ze bedzie kontrowersyjnie i cyganiaki bedą kwestionowac wynik. Ale oficjalnie wygra Pulev. Za duzy nacisk ktos tam na to kładzie. Ktos nie wiedziec czemu wali duzy hajs. Przebija Whyty i Millery w przetargach,a przeciez to nie są pionki a zwodnicy Hearna... HF nie bedzie stac,zeby rozwiazac sprawe bez sedziow.
Zgadzam się z powyższą oceną. Pulew to bokser bez błysku, ale solidny "do bólu". W zasadzie bez ewidentnie słabych stron, za to technicznie na pewno w TOP5 HW. Z Kliczką napalił się na "kopanie z koniem" i został skopany. Gdyby boksował normalnie w swoim stylu, to przegrałby na punkty, urywając ze 2-3 rundy. Uważam, że wygra z młodym Furym po nudnej walce i dostanie title shota.
Dariusz Chmielarski jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-08-18, 10:49   #8 (permalink)
prospect

Domyślnie

Ja zaś, jakoś wątpię aby Hughie palił się do wyjazdu do Bułgarii. Walkę pomiędzy tymi dwoma bym obejrzał ale nie na bułgarskiej ziemi.
Marcin Mądry jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-08-18, 08:44   #9 (permalink)
prospect

Domyślnie

Nigdy mnie nie przekonywał boksersko młody Fury, chociaż nie widziałem jeszcze jego walki z Sextonem. Muszę to nadrobić, ale moim zdaniem nawet obecny Bułgar powinien go obskoczyć.
Szymon Aleksandrowicz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-08-18, 16:34   #10 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Cytat:
Napisał Szymon Aleksandrowicz Zobacz post
Nigdy mnie nie przekonywał boksersko młody Fury, chociaż nie widziałem jeszcze jego walki z Sextonem. Muszę to nadrobić, ale moim zdaniem nawet obecny Bułgar powinien go obskoczyć.
Podzielam podobną opinię.
Tym bardziej, że walka ma być w ojczyźnie Bułgara, a to spory handicap, tym bardziej, że Anglik nie grzeszy mocą w pięściach. Z drugiej jednak strony młody Fury jest w gazie, przegrał nieznacznie z Parkerem, pokonał Sextona i jest aktywniejszy niż Kubrat, który ostatni raz walczył kilkanaście miesięcy temu.
Na chwilę obecną daję 60:40 dla Puleva.
Sykes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania