boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 07-08-18, 14:56   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 30 razy w 10 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie Masternak dla Boxing.pl: czas w Sauerlandzie nie był szkodliwy, a wręcz przeciwnie

Minęły ponad 3 miesiące od zwycięstwa Mateusza Masternaka (41-4, 28 KO) z Yourim Kalengą (23-5, 16 KO), a informacji o kolejnym pojedynku Polaka brak. Z zapytaniem właśnie o następną walkę zadzwoniliśmy do "Mastera", a w trakcie rozmowy z polskim pięściarzem poruszyliśmy inne ważne dla sympatyków boksu tematy. Poniżej prezentujemy fragment wywiadu. Na całość zapraszamy dzisiaj wieczorem.

Dużo osób mówiło mi zawsze, że Sauerland niszczył mnie itd., chciałem poczekać z oceną, by móc spojrzeć na to wszystko z perspektywy czasu. Uważam, że naprawdę nie był to zły, ani szkodliwy okres, a wręcz przeciwnie. Teraz jestem w Polsce i, jak widać, tu też cholernie ciężko jest budować swoją karierę. Przede wszystkim chciałbym częściej walczyć. W tym roku walczyłem tylko raz, a to zdecydowanie za rzadko, jak na ten etap kariery. Chciałbym 3-4 walk. Niestety, turniej, mimo że jest świetnym przedsięwzięciem, dla zawodników nie biorącym w nim bezpośredniego udziału jest bardzo niekorzystnym czynnikiem. Zawodnicy nie walczą, bo nie ma o co walczyć, a to powoduje zastój w wielu karierach – m. in. powiedział nam "Master".

Zdjęcie: MB Promotions

Przemysław Wałowski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-08-18, 16:31   #2 (permalink)
Felietonista

Nominowany 183 razy w 46 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 10
Domyślnie

Skoro Adamek ma walczyć z Millerem w Chicago, to tym samym dla Masternaka otwiera się szansa na walkę wieczoru na jesiennej PBN. Tym samym szansa na dobrą kasę i wartościowego rywala. Celowałbym w Lerenę lub Własowa, a co najmniej w Szello lub Merhy'ego.
Dariusz Chmielarski jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-08-18, 17:22   #3 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Prawdą jest, że się skąpi kasy na resztę undercardu. To jest pewien problem, warto by się nad tym pochylić.
Tejksio jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-08-18, 20:22   #4 (permalink)
challenger

Nominowany 3 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Pierwszy raz ktoś wspomniał o tej czarnej stronie WBSS, a więc zastoju poza turniejem. Coś w tym jest, że gdy najlepsi walczą ze sobą, reszta czeka. Aczkolwiek skoro nawet Włodarczykowi ściągnięto Durodolę, to myślę, że dla Mastera ktoś tego kalibru byłby w zasięgu.
Oby Mateusz nie przegapił ostatniej szansy na osiągnięcie czegoś w CW, bo kilkukrotnie przegrywał swoje walki o stawkę, a teraz gdy wlał trochę nadziei po Kalendze, widzimy zastój.
SlawekW jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-08-18, 09:34   #5 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

Reszta czeka na własne życzenie - licząc na wakaty lub WBSS II. Niektórzy, jak Masternak, przyznają to oficjalnie.

Własow czy Głowacki od czasu startu WBSS walczyli po 2x. Okolie 3x i kolejną walkę ma we wrześniu. Może rywale nie są z topu, ale jest jakaś tam aktywność. Ale są też tacy jak Noel Gevor czy już półemeryt Lebedev, którzy nie walczyli od roku. Inni też czekają nie wiadomo na co. Oprócz wymienionych są jeszce przecież Mchunu, Larena, Makabu, Papin, Cunningham, Tabiti, czy nasi: Master, Cieślak, Balski. Do tego 4 bokserów odpadło w 1 rundzie i też można planować pojedynki. Nawet półfinalista Breidis zdążył już walczyć po turnieju.

Moim zdaniem nie turniej hamuje kategorię, tylko kunktatorstwo zawodników i promotorów. bardzo dobrych pojedynków można zrobić aż nadto, ale po co, skoro może Usyk zwakuje pasy, może zrobią drugą edycję... Lepiej zaczekać, niż ryzykować i wypaść z obiegu.
bode jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania