boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 06-08-18, 09:08   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 6 razy w 3 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Luis Collazo: w następnych pojedynkach chcę walczyć z najlepszymi

W sobotnią noc z bardzo dobrej strony pokazał się Luis Collazo (38-7, 20 KO), który zdominował i pokonał Bryanta Perrellę (15-2, 13 KO). Doświadczony Amerykanin jest zadowolony ze swojej postawy i w najbliższej przyszłości chce zmierzyć się z kimś z czołówki wagi półśredniej.

- Perrella nie miał zbyt wiele siły, co pozwoliło mi z łatwością przechodzić do półdystansu i neutralizować jego cios. Wcześniejsze pojedynki przygotowały mnie do tego, co miałem wczoraj zrobić. Czułem się bardzo silny, ale żeby powiedzieć znacznie więcej, muszę zobaczyć powtórkę mojego pojedynku. W następnej walce chcę zmierzyć się z kimś z topu wagi półśredniej - podsumował Collazo.

Luis Collazo był już mistrzem. W 2005 roku pokonał przez większościową decyzję Jose Antonio Riverę (41-6-1, 24 KO) i zdobył pas WBA w wadze półśredniej. Swoje trofeum obronił tylko raz, bowiem 13 maja 2006 roku stracił je, mierząc się z Ricky'm Hattonem.

Źródło: boxingscene.com

Jakub Zegarowski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-08-18, 09:48   #2 (permalink)
Felietonista

Nominowany 144 razy w 37 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 8
Domyślnie

Z czołówką półśredniej (Thurman, Khan) Collazo już walczył i dość marnie to wyglądało. Lepiej żeby zmierzył się z kimś równie silnie fizycznym, jak on sam. Choćby z Kavaliauskasem, Lejarragą, Adamesem lub Butajewem.
Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-08-18, 21:42   #3 (permalink)
challenger

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

Collazo kawał zawodnika, z Hattonem decyzja dość kontrowersyjna, kto wie jakby się to potoczyło gdyby nie decyzja w tej walce byłaby inna.

Teraz to naprawdę spora przeszkoda dla młodych wilczków aspirujących do topu, a z Litwinem, który obecnie ma pas miałby mimo wieku spore szanse na zakończenie kariery z pasem.
mis64 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-08-18, 22:17   #4 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

Cytat:
Napisał mis64 Zobacz post
...

Teraz to naprawdę spora przeszkoda dla młodych wilczków aspirujących do topu, a z Litwinem, który obecnie ma pas miałby mimo wieku spore szanse na zakończenie kariery z pasem.
Wątpię tylko czy pas NABF zadowoliłby takiego boksera jak Collazo. On niewątpliwie celuje wyżej, zresztą jak przez większość swej kariery, nie unikał wyzwań.
Z drugiej strony tych młodych wilczków jak ująłeś to jest tak naprawdę niewielu. Większość metrykalnie jest blisko 30, a tych naprawdę młodych i dobrze rokujących może kilku - Kudratillo Abdukakhorov (24 lata Uzbek, 170-10 w amatorce, czterokrotny mistrz kraju), Josh Kelly (24 lata Anglik, brąz w Baku 2015, odpadł w 1/8 igrzysk w Rio, brąz młodzieżowych MŚ), Jaron Ennis (21 letni Amerykanin, pupilek stajni Holyfielda, rekord amatorski 58-3, zdobywca Golden Gloves w 2015, wysoki z mocnym ciosem) i Carlos Ocampo (21 lat USA, przejechał się na Spence, ale chłopak jeszcze nie powiedział ostatniego słowa, spory bagaż doświadczenia amatorskiego , doskonałe warunki fizyczne)... więcej nie kojarzę.
Sykes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania