boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 13-07-18, 20:09   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 601 razy w 109 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 47
Domyślnie Wilder: nie podpiszę kontraktu w ciemno. Teraz oferta Joshui musi być 50/50

Mistrz WBC w wadze ciężkiej Deontay Wilder (40-0, 39 KO) jest już zniesmaczony i zniecierpliwiony nieudanymi negocjacjami z obozem czempiona WBA, WBO i IBF Anthony'ego Joshui (21-0, 20 KO) i zapowiada, że nie będzie już dłużej szedł stronie brytyjskiej na ustępstwa. Następnym razem "Bronze Bomber" będzie się domagał podziału zysków 50/50.

- Ta walka może być zrobiona i myślę, że będzie zrobiona. Tym razem jednak przyjdziecie do stołu negocjacyjnego z właściwą ofertą. 50-50, koniec i kropka. Próbowaliśmy wszystkiego co w naszej mocy, żeby doprowadzić do walki. Ludzie, którzy namawiają mnie do podpisania kontraktu w ciemno, bez daty i miejsca walki, mogą mnie pocałować tam, gdzie nie dochodzi słońce
- powiedział Wilder.

- Nie ma kontraktu, nie ma nic do podpisania. Zobaczymy, czy podejdą do sprawy poważnie, bo tamta oferta z ustaloną z góry gażą już jest nieaktualna. Wszystko się zmieniło. Świat widział, że zrobiłem wszystko co się da i świat już wie, że jest tylko jeden mistrz świata w wadze ciężkiej. Deontay Wilder. Ja jestem szczęśliwy, a oni dalej niech kłamią i zaprzeczają sobie samym. Jeśli chcą walki, to muszą postępować poważnie
- zastrzega Deontay.

Źródło: bscene

Andrzej Pastuszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-07-18, 15:00   #2 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Za to właśnie szanuję Wildera i dlatego mu kibicuję. Dumny wojownik z Alabamy. Pamięta o wszystkim. W jego oczach widać tą hardość, bezkompromisowość. To nie jest słodki AJ. On powiedział : 50/50 albo bujana. I ja mu wierzę, chcę wierzyć. Będzie brał walki za 2-5mln, ale nie przyjmie walki z AJ nawet za 20 w sytuacji, gdy będzie tam wydymany (czyli AJ weźmie np. 50). Pieniądze nie są najważniejsze. Tu jest 2 równorzędnych przeciwników, podobny poziom sportowy, podobny rekord. Dlaczego miałby zejść poniżej 50%??
Rollky01 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-07-18, 15:52   #3 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Wilder nie jest gwiazda nawet u siebie i nie ma prawa domagać się podziału 50/50.Antony wyprzedaje stadiony,a Wilder nie może zapełnić małych aren...
rambo2010 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-07-18, 15:58   #4 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał rambo2010 Zobacz post
Wilder nie jest gwiazda nawet u siebie i nie ma prawa domagać się podziału 50/50.Antony wyprzedaje stadiony,a Wilder nie może zapełnić małych aren...
To wszystko , zgoda. Ale "Tuscaloosa" widzi to tak jak widzi a wielu go popiera.
Po prostu, walki nie będzie. I niech AJ zarabia sobie po ~30-50mln za walkę a Wilder 3-5mln. Skoro im to pasuje - niech tak będzie.
Rollky01 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-07-18, 16:06   #5 (permalink)
challenger

Domyślnie

Cytat:
Napisał Rollky01 Zobacz post
To wszystko , zgoda. Ale "Tuscaloosa" widzi to tak jak widzi a wielu go popiera.
Po prostu, walki nie będzie. I niech AJ zarabia sobie po ~30-50mln za walkę a Wilder 3-5mln. Skoro im to pasuje - niech tak będzie.
Hehe to nasz miszc ko mueialby co walke bić kogos takiego jak ortiz :D a on taki strzal zalicza pierwazy raz pod koniec kariery xd
puciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-07-18, 18:58   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

I znowu to samo - szczekanie. Wpieranie ludziom, że 40% to wielkie ustępstwo. Naprawdę to ma wywrzeć presję? nie miałbym nic przeciwko żeby Joshua ze swoim obozem przeciągnęli to jeszcze co najmniej o dwie walki i ciekawe jaka wtedy by była śpiewka. Anglik miałby obrony z Powietkinem i Whyte'em (w odwodzie Fury), a Wilder z Kownackim i Martinem. Chłopaki będą błaznować i mogą pójść o jeden most za daleko.
Rollky, człowieku, daj sobie spokój chociaż na miesiąc, bo te próby pseudonapiny są coraz niższych lotów.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-07-18, 01:53   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Jestem pewien, ze wiecej tutaj pisze sie o tym Wilderze niz wogole w UK hehe
kubakj jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-07-18, 07:16   #8 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał Rollky01 Zobacz post
Za to właśnie szanuję Wildera i dlatego mu kibicuję. Dumny wojownik z Alabamy. Pamięta o wszystkim. W jego oczach widać tą hardość, bezkompromisowość. To nie jest słodki AJ. On powiedział : 50/50 albo bujana. I ja mu wierzę, chcę wierzyć. Będzie brał walki za 2-5mln, ale nie przyjmie walki z AJ nawet za 20 w sytuacji, gdy będzie tam wydymany (czyli AJ weźmie np. 50). Pieniądze nie są najważniejsze. Tu jest 2 równorzędnych przeciwników, podobny poziom sportowy, podobny rekord. Dlaczego miałby zejść poniżej 50%??
Czy masz świadomość, że Wilder już się zgodził na mniejsze pieniądze niż 50/50? Skoro miał zainkasować 15 koła o których mówił Hearn za walkę w UK to chyba jasnym jest, że to nie połowa tylko max 1/3. Nie wiem zatem gdzie widzisz dumę "wojownika z Alabamy".

Wilder jest dymany ale nie przez Brytyjczyków tylko przez własną telewizję, która za jego walkę z Joshuą chce zapłacić wielkie pieniądze, natomiast sam Wilder ich nie interesuje za bardzo, stąd jego tak niskie zarobki jak na mistrza wbc.

Dwóch równorzędnych przeciwników? Tak, ok, tu się zgodzę, ze wskazaniem na Wilder w mojej opinii przy bezpośredniej konfrontacji. Podobny poziom sportowy? Gdyby Wilder nie miał takiej mocy w prawej ręce, przegrywałby na punkty nie tylko z Joshuą czy Ortizem, ale również z np Parkerem czy Powietkinem. Więc nie wyolbrzymiajmy jego poziomu sportowego, Bóg dał mu szybkość i siłę i tego się trzyma bo innych argumentów w walce z czołówką nie ma. "Podobnego rekordu" nawet nie ma co komentować, bo takie spostrzeżenie jest po prostu żenujące. Uzasadnienie?

Każda federacja tworzy co miesiąc zestawienie 15 najlepszych zawodników mogących walczyć o pas. Oczywiście dobór zawodników to sprawa polityczna, ale jeśli mielibyśmy stworzyć ranking rzetelny i obiektywny to w czołowej 15stce mamy:

Joshua
Wilder
T. Fury
Ortiz
Parker
Powietkin
Whyte
Miller
Breazeale
Takam
Pulew
Jennings
H. Fury (po ostatniej walce)
Dwóch już wedle uznania

Kiedy Kliczko mierzył się, z Joshuą, był to absolutny TOP3. Ilu zatem zawodników z czołówki ma na rozkładzie AJ? 5 (Parker, Whyte, Breazeale, Takam, Kliczko) a 6stym będzie Powietkin. Ilu z kolei ma Wilder? Tylko Ortiza, i to dlatego, że TV miało dość odcinania kuponów. Wybory Szpilki, Wawrzyka czy Washingtona jako rywali były kompromitujące dla mistrza bo wszyscy wiedzą, że to żadni rywale. Zatem nie ośmieszajmy się stwierdzeniem o "podobnym rekordzie".
Konrad "Budyń" Budynek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-07-18, 07:50   #9 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 425 razy w 122 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 35
Domyślnie

Cytat:
Napisał Budyn Zobacz post
Wilder jest dymany ale nie przez Brytyjczyków tylko przez własną telewizję, która za jego walkę z Joshuą chce zapłacić wielkie pieniądze, natomiast sam Wilder ich nie interesuje za bardzo, stąd jego tak niskie zarobki jak na mistrza wbc.
Kluczem jest tutaj rynek. Joshua będąc Amerykaninem też nie porwałby aż takich tłumów jak w UK - Ameryki nie interesuje walka Wilder - Washington i wątpię, by interesowała ją walka Joshua - Martin/Molina/Whyte/Breazeale. Analizując zarobki czołówki bokserów amerykańskich można ławo dojść do wniosku, że Wilder nie odstaje od innych mistrzów z USA. Hurd za unifikację z Larą dostał 500 tys. dolarów. Ile za swoje walki zarabia Brook w UK? W porównaniu do Hurda? x3 lub x4? W USA zarabia się zgodnie z wydolnością rynku, Wielka Brytania to wyjątek na skalę światową. Tam dwóch anonimów - dla nas - jest w stanie zapełnić halę. Gdyby Wilder był bokserem Hearna, Brytyjczykiem, to myślę, że też byłby gwiazdą w UK. 2 mln dolarów za walkę - ja tego nie mogę nazwać dymaniem Wildera przez Showtime. Garcia i Broner dostali po milionie dolarów za walkę między sobą. Miller za Washingtona 70 tysięcy dolarów...

Cytat:
Napisał Budyn Zobacz post
Gdyby Wilder nie miał takiej mocy w prawej ręce, przegrywałby na punkty nie tylko z Joshuą czy Ortizem, ale również z np Parkerem czy Powietkinem.
A gdyby nie miał w ogóle prawej ręki, to by walczył jedną Skąd takie wnioski i po co? A gdyby Joshua nie potrafił się odbudowywać kondycyjnie w trakcie walk, to miałby już KO od Kliczki i kolejne w drodze, może też od Takama. I można tak długo odbierać bokserowi X atuty i gdybać, co wówczas mogłoby się stać. Wilder w pierwszej walce ze Stiverne'em zaprezentował bardzo skuteczny, bardzo aktywny boks w oparciu o ciosy proste i poruszanie - mógłby w ten sposób wygrywać na punkty z wieloma klasowymi bokserami. Gdyby nie był aż takim puncherem, jego boks musiałby ulec przedefiniowaniu - więc nie walczyłby tak, jak walczy teraz, mając tę moc w prawej ręce On robi to, co każdy bokser powinien - doskonali swoje największe atuty, opiera się na nich coraz mocniej, i idzie mu chyba dobrze, skoro jest w tym coraz bardziej skuteczny? Zaawansowanie jego boksu na wielu polach też rośnie - wpuszczenie Ortiza w śmiertelną pułapkę w ostatniej rundzie było najwyższej próby.

Już widzę te porażki Wildera na punkty z Parkerem i Powietkinem...

Nie interesuje mnie za ile dolców oni wyjdą do ringu, mam dystans do tego całego podziału, ich sprawa. Ale nie zamierzam dyskredytować jednego i drugiego i stawać na głowie, by znaleźć argumenty, dlaczego Wilder powinien dostać 39,5% a nie 41,3 % Jedno jest pewne - wszyscy chcą tej walki. Wilder i jego ludzie osiągnęli swój cel - każda walka Joshuy, jeżeli jego rywalem nie będze Deontay - będzie przyjmowana z kręceniem nosa.
Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-07-18, 11:50   #10 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Panie Redaktorze ale jednowymiarowość mojej poprzedniej wypowiedzi została dostosowana do argumentów mojego przedmówcy. Nie umniejszam Wilderowi, po prostu spojrzałem na niego w taki sam płytki sposób w jaki poprzedni użytkownik spojrzał na obóz Joshuy. Mam świadomość zalet Wildera, uważam, jak już napisałem, że w bezpośrednim pojedynku okaże się lepszy od AJ-a, natomiast nie jest to sportowiec z poziomu Alego, Messiego, Phelpsa itp więc kiedy czytam o porównywalnej klasie sportowej do Joshuy, który ewidentnie ma więcej naturalnego talentu niż dopracowywany na treningach Wilder, to odpowiadam kontrargumentem podobnego poziomu. Bo chyba wszyscy sobie zdajemy sprawę, że Wilder to ewenement na skale światową, połączenie skrajności ale nie ma w sobie wrodzonych zdolności jak np odchudzony Tyson Fury. Uważam, że Joshua również bardziej zgrabnie porusza rękoma niż Wilder i zawdzięcza to talentowi. Bardzo podobała mi się jego dyspozycja w walce z Moliną, technika, celność, ogół. Wilder jest niesamowicie szczupły, bardzo szybki, doskonale trafia, ma doskonałe odchylenia i tym przechyla szale na swoją korzyść. Ale braki techniczne wynikają z braku wrodzonego talentu. Tyle. Takie jest moje zdanie, jeśli ktoś się ze mną nie zgadza, ok Ale nie mylmy czystego talentu z połączeniem poszczególnych aspektów bokserskich, szlifowanych na treningach, dzięki którym wygląda to coraz lepiej.

Ok, Pana nie interesuje podział i ja też nie mam z tym problemu czy on dostanie 20, 30 czy 40% ale fakt pozostaje faktem, że jego walkę z Ortizem oglądało tyle samo kibiców co walke H. Fury'ego z Sextonem, co potwierdza potencjał marketingowy i że on nie jest taką gwiazdą, jak Joshua w UK czy ogólnie na świecie. Starcie Joshua vs Wilder jest wielkie dlatego, że mierzy się dwóch najlepszych a nie dlatego, że Wilder na GPW jest wart tyle samo co Joshua i mamy kumulacje. Pozdrawiam
Konrad "Budyń" Budynek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania