boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 08-07-18, 11:00   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 417 razy w 121 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 33
Domyślnie Całe walki Hunter - Kiladze, Washington - Nofire i Kauffman - Alexander

10 czerwca w Kalifornii odbyła się ciekawa gala boksu zawodowego, z trzema walkami wagi ciężkiej, które stanowiły główne dania całej imprezy. Na kanale PBC pojawiły się dziś pełne zapisy tych trzech walk, które prezentujemy. Przypomnijmy przy okazji rezultaty głównych pojedynków tej gali z cyklu Premier Boxing Champions:

Michael Hunter (14-1, 9 KO) zastopował w piątej rundzie rywalizacji Iago Kiladze (26-3, 18 KO), ostatniego rywala naszego Adama Kownackiego.

Gerald Washington (19-2-1, 12 KO) wysoko wypunktował Johna Nofire'a (20-2, 16 KO), przerywając serię dwóch przegranych z rzędu.

Travis Kauffman (32-2, 23 KO) pokonał na punkty Scotta Alexandra (14-3-2, 8 KO). Obaj pięściarze poznali zapach desek już w premierowej odsłonie.

Źródło: PBC

Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-07-18, 13:17   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Walkę Huntera z Kiladze już widziałem, pisałem o niej jakiś czas temu, więc wziąłem się za Washa.

Prawdopodobnie najlepsza walka Washingtona na ringach zawodowych. Bardzo skuteczny jab, którym Gerald systematycznie rozbijał i stopował rywala, kilka dynamicznych wejść z ciosami do półdystansu, akcja lewy prosty - prawy cross również przynosiła oczekiwane rezultaty. Wprawdzie Washington znów potwierdził, że szczękę ma przeciętną (Nofire podłączył go w 3. rundzie), to wypadł jednak bardzo porządnie.

Oczywiście pewien postęp Gerald poczynił, jednak aby mógł on wyglądać tak dobrze, potrzeba było pasującego mu stylowo rywala, który również preferował walkę w najdłuższym dystansie, będąc słabszym we wszystkich elementach. W niektórych tylko nieznacznie, ale jednak. Wesley powinien przemyśleć zakończenie kariery, bo to już druga walka, którą kończy wyglądając jak z krzyża zdjęty. Nie wiem, czy on jest tak słaby fizycznie czy też nie potrafi rozłożyć ciężaru ciała na rywalu (w końcu to kawał chłopa), ale Washington za łatwo robił sobie miejsce w zwarciu na wsadzanie krótkich, nieprzyjemnych uderzeń.

Do 5. rundy walka bardzo przyjemna w odbiorze, później nieco tempo wyhamowało, głównie dlatego, że Nofire zaczął zwalniać, ale i tak było to lepsze niż się spodziewałem. Gdyby Washington bił mocniej, wygrałby przed czasem.

Washington - Nofire

9-10
10-9
9-10
10-9
10-9
10-9
10-8
10-9
10-9
10-9
______
98-91
Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-07-18, 20:05   #3 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Fajnie Krystian,ze udostepniasz takie matrialy ..Przydaloby sie jeszcze zobaczyc walke Stiverne'a z Rossym,ale to raczej nierealne :D
mat.d jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-07-18, 18:24   #4 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Co ten Kauffman ze sobą zrobił?
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-07-18, 21:01   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Dokończyłem dziś tę galę, która okazała się być naprawdę ciekawa.

Co do potyczki Kauffmana z Alexandrem - słaba walka. Kauffman od pewnego czasu wyraźnie dołuje, tutaj też forma mocno przedsezonowa. Miałem problem z kilkoma rundami, ale jednak inicjatywa przez większość czasu po stronie Travisa - był to pressing mało przekonujący, niskiej jakości, ale Alexander pracował za mało na swoje rundy w moim mniemaniu.

Swoją drogą Alexander ma czego żałować, bo wcale nie musiał tego przegrać - trochę porażka na własne życzenie. Pokazał niezłe umiejętności, bardzo solidna walka z defensywy, dobrze dopracowana obrona, luz, dość szybkie ręce, ale za mało kontr i pracy na 10-tki, choć sędziowie widzieli to bardzo blisko - na oko było bardzo blisko, ale w większości rund nie było z czego urzeźbić tej dychy dla Alexandra.

W 1. rundzie obaj na deskach, ale to Kauffman może mówić o szczęściu, gdyż uratował go gong. Był zdecydowanie mocniej zraniony, gdyby tam była jeszcze minuta, to mógłby go SA skończyć.

Alexander za łatwo oddawał środek ringu i niepotrzebnie cofał się do lin. Kauffman ociężale dreptał, można go było jabować dłuższymi fragmentami i wtedy realnie myśleć o wygranej. Sposób walki Scotta trochę niezrozumiały, miał potencjał, by to wygrać. W skali szkolnej walka max na 3-. Jeden i drugi dość szybko się zmęczył, choć tempo nie było zawrotne.

Wynik jaki mi wyszedł może być mylący, bo Alexander zrobił na mnie dobre wrażenie, ale Kauffman popracował więcej.

Kauffman - Alexander

10-9
9-10
10-9
10-9
9-10
10-9
10-9
10-9
10-9
10-9
________