boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 07-06-18, 16:58   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie Dąbrowski dla Boxing.pl o wygranej z Talarkiem i chęci walki z Parzęczewskim

Norbert Dąbrowski (22-7-2, 9 KO) 25 maja na PGE Narodowym pokonał na punkty Roberta Talarka, będąc pięściarzem zdecydowanie lepszym. Zapytaliśmy 29-latka z Warszawy właśnie o tę walkę, jak i o to, z kim "Noras" chciałby się teraz zmierzyć, jeśli chodzi o polskie podwórko.

- To prawda, Robert był faworytem dla większości ekspertów, chociaż sam nie wiem, dlaczego. W zeszłym roku przegrałem z nim na punkty, ale walczyliśmy w innej kategorii wagowej. Zbijałem dużo kilogramów i byłem osłabiony, nie miałem siły wtedy z nim walczyć. Teraz był limit umowny, na ważeniu wniosłem na wagę 78kg i od samego początku powtarzałem, że ta walka będzie wyglądać zupełnie inaczej. Ciosy Roberta nie robiły już na mnie takiego wrażenia i boksował dokładnie tak, jak zakładaliśmy, że będzie walczył. Z Krzyśkiem Drzazgowskim przygotowaliśmy odpowiednią taktykę i poskutkowało - tłumaczy Dąbrowski.

- Szczerze powiem, chcę iść do przodu. Jestem drugi w Polsce w rankingu BoxRec, przede mną jest tylko Robert Parzęczewski i to z nim mógłbym się zmierzyć w pierwszej kolejności - zakończył Norbert.

Źródło: Krystian Sander/Boxing.pl
Zdjęcie: Ireneusz Fryszkowski/Boxing.pl

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-06-18, 08:46   #2 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Dobry zamysł z Parzęczewskim. Jednak nie widzę tu zbyt dużych szans dla Norasa. Tak czy inaczej warto do takiej potyczki doprowadzić. Pytanie tylko w jakiej wadze, bo Robert przechodzi do super średniej, choć to raczej nie powinien być zbyt wielki problem dla Dąbrowskiego, czytając choćby powyższy post.
Sykes jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-06-18, 19:39   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

To już Parzęczewski nadaje się do czegoś więcej niż do noszenia mu butów?
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-06-18, 21:26   #4 (permalink)
azz
journeyman

Domyślnie

Fajna walka Parzeczewski-Dąbrowski, ale ta pewność siebie Norberta po walce z Talarkiem, trochę na wyrost, nie pokazał tam się jako wirtuoz boksu, po tamtej walce powiedział bym że jeden cios odmienił jej przebieg, chociaż nie można odbierać mu zasłużonego zwycięstwa. Talarek jest jaki jest walczak, wielkie serce, ale takie błędy jak popełniał z Norbertem, to w sumie gdyby Dombrowski to przegrał, to powinien skończyć z boksem, a wcale nie było aż tak daleko.
azz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-06-18, 20:14   #5 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Cytat:
Napisał Tejksio Zobacz post
To już Parzęczewski nadaje się do czegoś więcej niż do noszenia mu butów?
Dokładnie, jak jedna walka potrafi zmienić postrzeganie świata. Tak czy owak Talarek dał mu ciężki pojedynek przynajmniej do czasu nokdaunu. Pamiętajmy też, że Ślązak to nominalny średni (spory, ale mw) i kiedy walczyli w niższym limicie to Dąbrowski w tej walce nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Jednym słowem Robert w lhw to nieporozumienie, szkoda byłaby gdyby zbyt często musiał walczyć w tej wadze jeśli nie musi, przynajmniej na krajowym ringu.
Wracając do potencjalnej walki Dąbrowskiego z Parzęczewskim to myślę, że ten drugi przyjąłby ją z łatwością. Myślę jednak, że po opadnięciu emocji Noras nie podejmie rękawicy.

stare 10-06-18, 10:36   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Sykes Zobacz post
Dokładnie, jak jedna walka potrafi zmienić postrzeganie świata. Tak czy owak Talarek dał mu ciężki pojedynek przynajmniej do czasu nokdaunu. Pamiętajmy też, że Ślązak to nominalny średni (spory, ale mw) i kiedy walczyli w niższym limicie to Dąbrowski w tej walce nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Jednym słowem Robert w lhw to nieporozumienie, szkoda byłaby gdyby zbyt często musiał walczyć w tej wadze jeśli nie musi, przynajmniej na krajowym ringu.
Wracając do potencjalnej walki Dąbrowskiego z Parzęczewskim to myślę, że ten drugi przyjąłby ją z łatwością. Myślę jednak, że po opadnięciu emocji Noras nie podejmie rękawicy.
Jaka jedna walka? Dąbrowski mówił, że Parzęczewski może mu torbę nosić wtedy gdy walka z nim nic mu nie dawała. Teraz gdy Parzęczewski ma już większe nazwisko i za walkę z nim Dąbrowski mógłby nieźle zarobić to już na taką walkę jest chętny.
candrew jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-06-18, 11:26   #7 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Cytat:
Napisał candrew Zobacz post
Jaka jedna walka? Dąbrowski mówił, że Parzęczewski może mu torbę nosić wtedy gdy walka z nim nic mu nie dawała. Teraz gdy Parzęczewski ma już większe nazwisko i za walkę z nim Dąbrowski mógłby nieźle zarobić to już na taką walkę jest chętny.
Walka z Talarkiem. Po Alvarezie krzyczał wszem i wobec, że jest numerem jeden w lhw i Parzęczewski.. itd. Potem nastąpiła porażka i remis, a wygrana w trzeciej potyczce z Talarkiem obudziła "demony niezniszczalności".

stare 10-06-18, 12:34   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Jakie znowu ,,demony nieśmiertelnosci"? Sykes, ajj zresztą nie chce mi się w sumie drugi raz tego samego pisać.

stare 10-06-18, 12:38   #9 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Cytat:
Napisał candrew Zobacz post
Jakie znowu ,,demony nieśmiertelnosci"? Sykes, ajj zresztą nie chce mi się w sumie drugi raz tego samego pisać.
Coś się tak uczepił, łapiesz mnie nie po raz pierwszy za słówka... Demony... odnośnie jego wywyższania się ponad innych lepszych od siebie... Czy nie mogę się tu wspomagać swoistą hiperbolą...?

stare 10-06-18, 12:55   #10 (permalink)
champion

Domyślnie

Tu nie chodzi o łapanie za słówka czy inne hiperbole tylko nie rozumiesz kontekstu. Dąbrowski mówił po walce z Alvarezem, że Parzęczewski może za nim torbę czy tam buty nosić bo liczył na lepsze oferty, a Parzęczewski wtedy jeszcze dobrej wypłaty nie zapewniał. Teraz gdy sytuacja jest już inna to Dąbrowski prosi się o walkę. Żadne tam demony po pokonaniu Talarka.
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania