boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 14-05-18, 09:17   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 415 razy w 121 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 33
Domyślnie Munguia: w przyszłym roku chciałbym przejść do średniej dla Canelo i "GGG"

Jaime Munguia (29-0, 25 KO) został w sobotę mistrzem WBO wagi junior średniej, demolując Sadama Alego. Młody Meksykanin jest bardzo duży jak na limit 154 funtów. 21-latek z Tijuany przewiduje, że już w przyszłym roku będzie boksował w wadze średniej, a tam będzie chciał "zabrać się" za Saula Alvareza i Giennadija Gołowkina.

- Chciałbym w przyszłym roku przejść do średniej dla walk z Canelo lub Gołowkinem. Teraz nie dali mi tej okazji, chcę więc sprawdzić, czy "GGG" się mnie nie obawia. To część meksykańskiej historii! Zdobyć w tak młodym wieku mistrzowski pas... Wiem, że jestem bokserem z mocnym ciosem. Od początku do końca byłem pewien, że mogę go znokautować - powiedział Munguia.

Źródło: boxingscene

Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-05-18, 10:16   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

włąśnie nadrobiłem tą walkei jestem w lekkim szoku. Wiadomo że nieraz jest to kwestia rywala, z pewnościa róznica w warunkach fizycznych była tutaj bardzo istotna a Sadam ewidentnie nie zdazył sięrozkręcić niemniej... Meksyk to prawdziwy potwór !! robi błędy? jasne że tak ale akurat z tym odsłanianiem się przy ataku nie ma tragedii, ja w ogóle uważam że tak ofensywnie walczący bokser musi sie często odsłaniać. Natomiast Ali nawet go nie naruszył. Inna sprawa że Jaime nie walczy zbyt ekonomicznie, momentami po amatorsku i wydaje się mieć dosyć czytelny styl ale presja, siła uderzenia a przede wszystkim ten lewy sierp robi ogromne wrażenie. Ja miałem wyobrażaenie że ten Munguia to jakis dzieciak a tymczasem nie mam wątpliwości, że odnalazłby siez GGG o wiele lepiej niż Martirosyan ale dobrze że do tej walki nie doszło teraz. Prawdopodobne zwycięstwo Kazacha mogłoby zastopować kariere Meksyka która teraz powinna nabrać rozpędu. To jest koleś który może toczyć zajebiste walki ze swoimi rodakami - Ramirezem czy Canelo bo każdy z nich jest b. młody chociaż perpektycznie akcje Alvareza stoją zdecydowanie najniżej. Ależ gęsto sie zrobiło w tym przedziale wagowym.
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-05-18, 10:46   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

W walce z Alim nie musiał się niczego obawiać. Był odsłonięty permanentnie, dzięki czemu pozwalał na ataki rywalowi, a atak = otwarcie. Mam wiele wątpliwości, czy na tle GGG byłby w stanie choć pisnąć, nie sądzę. Obaj się otwierali i obaj trafiali, niemniej moim zdaniem Meksykanin jest jeszcze mocno surowy. To wrażenie siły i wielkości było spotęgowane różnicą w gabarytach. Ali nie jest duży jak na 147.
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-05-18, 13:31   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Adrian Golec Zobacz post
W walce z Alim nie musiał się niczego obawiać. Był odsłonięty permanentnie, dzięki czemu pozwalał na ataki rywalowi, a atak = otwarcie. Mam wiele wątpliwości, czy na tle GGG byłby w stanie choć pisnąć, nie sądzę. Obaj się otwierali i obaj trafiali, niemniej moim zdaniem Meksykanin jest jeszcze mocno surowy. To wrażenie siły i wielkości było spotęgowane różnicą w gabarytach. Ali nie jest duży jak na 147.
pewnie ale chyba nie sądzisz że Marti od GGG by sobie poradził lepiej z tym małym Alim?
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-05-18, 13:55   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał kubuś Zobacz post
pewnie ale chyba nie sądzisz że Marti od GGG by sobie poradził lepiej z tym małym Alim?
Być może nie, chyba na pewno nie, Meksykanin szedł jak po swoje, bez większej asekuracji. Przyjmował na czysto i nic sobie z tego nie robił.

Natomiast gdybym miał stawiać: Vanes vs Maguia, tu byłaby inna bajka i skłaniałbym się ku pierwszemu. Swoje wymiary ma, a jest zapewne wyraźnie lepiej wyszkolony. Podobnie Jermell i Hurd byliby moimi faworytami z Meksykaninem. Ale wielkich pieniędzy na takie rezultaty nie odważyłbym się postawić.

Wiem, gdzie są granice Vanesa, Charlo i Hurda. Nie wiem, co tak naprawdę potrafi Meksykanin. Wiem jedynie tyle, że jest spory i twardy. Ale czyste ciosy Vanesa czy Hurda dzieli przepaść od ciosów małego Aliego. Ali był wyraźnie słabszy i mniej twardy od Vargasa, który większość kariery spędził przecież w super lekkiej.

stare 14-05-18, 17:25   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał kubuś Zobacz post
włąśnie nadrobiłem tą walkei jestem w lekkim szoku. Wiadomo że nieraz jest to kwestia rywala, z pewnościa róznica w warunkach fizycznych była tutaj bardzo istotna a Sadam ewidentnie nie zdazył sięrozkręcić niemniej... Meksyk to prawdziwy potwór !! robi błędy? jasne że tak ale akurat z tym odsłanianiem się przy ataku nie ma tragedii, ja w ogóle uważam że tak ofensywnie walczący bokser musi sie często odsłaniać. Natomiast Ali nawet go nie naruszył. Inna sprawa że Jaime nie walczy zbyt ekonomicznie, momentami po amatorsku i wydaje się mieć dosyć czytelny styl ale presja, siła uderzenia a przede wszystkim ten lewy sierp robi ogromne wrażenie. Ja miałem wyobrażaenie że ten Munguia to jakis dzieciak a tymczasem nie mam wątpliwości, że odnalazłby siez GGG o wiele lepiej niż Martirosyan ale dobrze że do tej walki nie doszło teraz. Prawdopodobne zwycięstwo Kazacha mogłoby zastopować kariere Meksyka która teraz powinna nabrać rozpędu. To jest koleś który może toczyć zajebiste walki ze swoimi rodakami - Ramirezem czy Canelo bo każdy z nich jest b. młody chociaż perpektycznie akcje Alvareza stoją zdecydowanie najniżej. Ależ gęsto sie zrobiło w tym przedziale wagowym.
Przypomnę chociażby Guillermo Jonesa. Czy walczenie prawie bez obrony w czymś mu przeszkadzało? A warto pamiętać, że był już dorosłym facetem (23 lata) jak walczył w półśredniej. Wszystko to kalkulacja zysków i strat.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-05-18, 17:54   #7 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał Tejksio Zobacz post
Przypomnę chociażby Guillermo Jonesa. Czy walczenie prawie bez obrony w czymś mu przeszkadzało? A warto pamiętać, że był już dorosłym facetem (23 lata) jak walczył w półśredniej. Wszystko to kalkulacja zysków i strat.
On był zjawiskowy, mam na myśli jak walczył w cruiser. Walka z prime Liebiediewem powiedziała wszystko na temat jego niesamowitych możliwości.

stare 14-05-18, 19:44   #8 (permalink)
challenger

Domyślnie

Cytat:
Napisał Adrian Golec Zobacz post
Popieram, nie popdalbym jeszcze w hurraoptymizm przed zobaczeniem go z kims klasowym jego rozmiarow
LegiaPany jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania