boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 13-05-18, 23:32   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 7 razy w 4 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Carlos Adames: jestem gotowy na największe wyzwania

Carlos Adames (14-0, 11 KO) odniósł wczoraj cenne zwycięstwo, pokonując pewnie na punkty twardego Alejandro Barrerę (29-5. 18 KO). Chociaż wygrana Dominikańczyka ani przez moment nie była zagrożona, to Meksykanin dał mu bardzo cenną lekcję i kilka potrzebnych rund. 24-letni pięściarz wydaje się być jednak zadowolony ze swojej postawy i chce walczyć z najlepszymi przeciwnikami.

- Barrera był niezwykle trudnym przeciwnikiem, ale najważniejsze jest zwycięstwo. Zraniłem go kilka razy, ale okazał się wielkim wojownikiem. Gratuluję mu. Teraz mogę przejść do większych walk i większych wydarzeń. Jestem gotowy na największych facetów w kategorii półśredniej. Nikogo się nie boję - zapewnia dominikański wojownik.

Dla Carlosa Adamesa sobotnia walka była już czwartym występem w Stanach Zjednoczonych. Na antenie wielkiej telewizji w jednym z pojedynków wieczoru zaprezentował się jednak po raz pierwszy.

Źródło:
Boxingscene.com

Jakub Zegarowski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-05-18, 23:43   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 444 razy w 128 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 36
Domyślnie

Adames to przecież junior średni, a jest gotów na najlepszych z półśredniej? Właśnie przed chwilą czytałem jego wypowiedź dla boxingscene i się zdziwiłem, że mówi: I'm Ready For The Top Guys at 147.

EDIT.

BoxRec uznaje go za junior średniego, ale choćby walka z Moliną była o pas w 147.
Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-05-18, 09:44   #3 (permalink)
Felietonista

Nominowany 191 razy w 48 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

Boxrec jest cholernie niekonsekwentny w kwestii klasyfikowania bokserów poszczególnych kategoriach. Czasami przesuwają zawodnika z wagi do wagi jedynie na podstawie jego ustnych deklaracji. Z tym że jednych tak, a drugich nie. Na przykład Crawford i Flanagan. Obydwaj już dawno zwakowali pasy posiadane w niższych wagach i zapowiedzieli start w wyższych. Mają walczyć w nowych wagach na galach w tym samym dniu 9 czerwca. No i Flanagan od dawna jest przesunięty z lekkiej do super lekkiej, a Crawford zostawiony w super lekkiej bez przesunięcia do półśredniej. W sumie wprowadzają do rankingów kupę bałaganu.

Moim zdaniem trzeba patrzeć nie tylko na wagę boksera w ostatniej walce, ale na to, co to jest za walka. No, bo jeżeli jest to przecierka z bumem, to nadwaga nie świadczy o zamiarze przejścia do wyższej kategorii. Adames jest trochę na styku półśredniej i super półśredniej, ale ostatnią walkę rankingowa stoczył z Moliną w półśredniej, a potem miał sporą nadwagę z bumem i niewielką w towarzyskiej walce z Barrerą. A więc zbija i ma zamiar walczyć dalej w półśredniej. Dla mnie ciągle jest pięściarzem tej kategorii.

Swoją drogą to Adames z Barrerą wypadł w mojej ocenie kiepsko. Wygrał nieznacznie tylko dzięki sile, a poza tym był wolny i nieporadny.
Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania