boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 10-05-18, 10:20   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie Andrew Tabiti o dzieciństwie, początkach w boksie, walce z Lateefem Kayode

Na portalu premierboxingchampions.com co tydzień pojawia się obszerny wywiad z jednym z pięściarzy, którzy związani są z Alem Haymonem. Tym razem bohaterem cyklu "12 Rounds With" został Andrew Tabiti (15-0, 12 KO), czołowy "cruiser" Stanów Zjednoczonych. Amerykanin (na zdjęciu z prawej, w trakcie walki ze Stevem Cunninghamem) już w piątek na gali Harrison - Smith stanie w szranki z Lateefem Kayode (21-2, 16 KO). Oto fragmenty wywiadu z tym podopiecznym Floyda Mayweathera Sr.

O swoim nigeryjskim pochodzeniu i dzieciństwie:

Moje pełne imię i nazwisko to Omotunde Andrew Tabiti, jest to nazwisko nigeryjskie. Omotunde oznacza: "Twój syn powrócił". Andrew jest moim drugim imieniem, ale członkowie mojej rodziny, przyjaciele i bliscy nazywają mnie "Tunde". Miałem ciężkie dzieciństwo, mieszkaliśmy w bardzo biednej dzielnicy Chicago, Cabrini–Green. Moja mama ciężko pracowała na to, by jakoś to wszystko wyglądało. Opuściliśmy Chicago, gdy miałem 12 lub 13 lat, przeprowadzając się do Las Vegas z mamą, ojczymem i siostrami.

O początkach w boksie i karierze amatorskiej:

Zacząłem boksować, gdy miałem 15 lub 16 lat z Gilem Martinezem, który w zasadzie nauczył mnie walki. Gil jest świetnym trenerem i prawdopodobnie nie byłbym wojownikiem, którym jestem, gdyby nie on. Jako amator zająłem 3 miejsce w National Golden Gloves w 2010 roku. W półfinale przegrałem kontrowersyjnie z późniejszym zwycięzcą. Po tym, jak w 2011 roku nie udało mi się zakwalifikować na Igrzyska Olimpijskie postanowiłem zostać zawodowcem.

O nawiązaniu współpracy z Floydem Mayweatherem Sr. i poznaniu "Moneya":

Po raz pierwszy zobaczyłem Floyda na siłowni, gdy zacząłem boksować w 2006 roku, a on szykował się do walki z Zabem Judah. Rozmawiał ze mną kilka razy, zachęcając mnie do poważnego boksowania.

Zajęło mi to trochę czasu, ale pozostałem oddany i Floyd wyciągnął do mnie rękę. Trenowałem pod okiem Floyda Seniora od samego początku mojej kariery zawodowej, nic się w tej kwestii nie zmieniło. Jestem wdzięczny Mayweatherom za szansę na lepsze życie. Do walki z Kayode trenuję jednak pod okiem Otisa Templetona. Floyd Senior, po śmierci swojej matki, co stało się w kwietniu, ma pewne rzeczy do załatwienia.

O walce z Kayode:

Lateef boksuje w prosty sposób. Nie będzie ciężko go rozgryźć. On pewnie myśli, że wykorzysta przeciwko mnie swoje doświadczenie, jak Steve Cunningham, ale nie pozwolę mu na to. Jestem gotów pójść na wojnę, ale moja ogólna strategia to trafić i nie zostać trafionym. Chciałbym wygrać przez nokaut, ale nie zamierzam na siłę szukać nokautu.

Źródło: premierboxingchampions.com

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-05-18, 10:31   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie

Cytat:
Jestem gotów pójść na wojnę, ale moja ogólna strategia to trafić i nie zostać trafionym
Bardzo dobrze Tabiti sam siebie ocenił. Mam bardzo podobne odczucie, jednak nadal twierdzę, że walka z USS-em to była duża okazja na zwycięstwo przed czasem i zaistnienie w świadomości kibica. Tymczasem dostaliśmy bardzo minimalistyczny boks, choć przezcież Steve nie stanowił wielkiego zagrożenia. Widać było wprawdzie, że jest zmotywowany, bo był w lepszej formie - na oko - niż w starciu z Romero, ale młody byczek Tabiti, będący postacią anonimową, w walce z takim weteranem powinien wygrać przed czasem.

Andrew ma smykałkę do boksu, ale odkąd wszedł na wyższy poziom rywali (Tapia, USS), wygląda dość przeciętnie, kompletnie mnie nie przekonuje. Na tle słabiaków pokazał jednak niezły timing, kontrę, oczko, wyglądał naprawdę dobrze.

Zobaczcie to:

https://youtu.be/smLdXvFix34?t=610

W każdym razie z Kayode sobie poradzi, zobaczymy co dalej. Chciałbym go zobaczyć w roli gościa, na ringu przeciwnika...
Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-05-18, 10:40   #3 (permalink)
prospect

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Amerykanie chyba nie przywiązują specjalnej wagi do cruiser. Dla nich to takie przedsionek do wagi ciężkiej, która zresztą już też nie ma tej renomy co jeszcze w latach 90-tych . Po przejściu Gassijewa i Usyka do HW z czasem może i Tabiti załapie się na czołówkę i walki o pas. Ogólnie, może być ciekawe przetasowanie bo zostaje nadal wielu znakomitych cruiserów. Briedis, Własow, Dorticos, Makabu, Mchunu i nasi Głowacki z Masternakiem, do tego Balski i Cieślak. Jest w czym wybierać.
Miejsce gdzie się Andrew wychował...Cabrini-Green to miejsce akcji horroru ''Candyman'' :D. Faktycznie, slumsy.
Pawulon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania