boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Newsy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/)
-   -   Stevenson: wygram przez nokaut. Mam najlepszy lewy hak w dzisiejszym boksie (http://www.boxing.pl/forum/newsy/51726-stevenson-wygram-przez-nokaut-mam-najlepszy-lewy-hak-w-dzisiejszym-boksie.html)

Adrian Golec 25-04-18 13:35

Stevenson: wygram przez nokaut. Mam najlepszy lewy hak w dzisiejszym boksie
 

Adonis Stevenson (29-1, 24 KO) jest przekonany, że jego najbliższy rywal, Badou Jack (22-1-2, 13 KO), podzieli losy większości jego przeciwników. Walka o należący do "Supermana" pas WBC wagi półciężkiej odbędzie się 19 maja w Toronto. Oto co mieli do powiedzenia obaj pięściarze.

- Nie mogę się już doczekać kolejnego zwycięstwa przez nokaut. Jestem z Kronk Gym i my zawsze szukamy nokautu. Jack jest dobrym, technicznym bokserem. Był mistrzem. Jest twardy i na pewno nie zlekceważę go. Będę przygotowany na wszystko, co może spotkać mnie między linami. Walczę na ojczystym ringu w Kanadzie i chcę dać swoim fanom pokaz dobrego boksu. Mam moc w pięściach i najlepszy lewy hak w dzisiejszym boksie. Mam dwanaście rund na to, by choć raz zahaczyć szczękę rywala i zakończyć pojedynek. Nie jest to skomplikowane. Nie potrzebuję trzech czy czterech strzałów. Potrzebuję jednego strzału, a ty już nie dojdziesz do siebie. W takim przypadku dokończę już robotę - mówił Stevenson.

Badou Jack nie przestraszył się panczera z Kanady i przewiduje swoje zwycięstwo.

- Prosiłem o tę walkę przez długi czas, chciałem walczyć z nim wszędzie, włącznie z jego podwórkiem. Wiem, że jest dobry i bardzo niebezpieczny i właśnie dlatego chcę z nim walczyć. Chodzi o to, by najlepsi walczyli z najlepszymi. Przywiozę pas WBC do Las Vegas - powiedział Jack.

Źródło: Fightnews.com

Endrjus 25-04-18 13:46

Każdy eksplozywny bokser prędzej czy później traci swoje atuty. Stevenson w tym roku kończy 41 lat, w końcu musi przyjść na niego pora.

mat.d 25-04-18 13:51

Cytat:

Napisał Endrjus (Post 565281)
Każdy eksplozywny bokser prędzej czy później traci swoje atuty. Stevenson w tym roku kończy 41 lat, kiedy w końcu przyjdzie na niego pora?

Na to,ze jeszcze nie przyszla sklada sie wiele czynnikow. Jest niewyboksowany,ogolnie niewyeksploatowany,dobrze sie prowadzi,geny itd. Jeden bedzie Hayem i po 35 roku zyci nie bedzie sladu po primie,a drugi bedzie Kliczką i po 35 roku zcie bedzie najlepszy..

Nie lubie Stevensona,bo to taki kanadyjski odpowiednik sauerlandow,ale on akurat autuy sportowe ma. Widowiskowy tez jest niebywale.

Adrian Golec 25-04-18 14:03

Późno zaczął. W wieku 26 lat... wiele nie przyjął, oszczędził sobie wiele rund. Jeżeli prowadzi się dobrze, może jeszcze ze 2 lata boksować na swoim poziomie. Jeżeli chce jeszcze porządzić, musi jednak szanować rywali... Nie może walczyć jak z Thomasem Williamsem. W pierwszej rundzie deklasacja i deski Amerykanina.... Dwie kolejne rundy półdystans i wymiany... a gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą. W tej walce trochę przyjął.

Stevenson to wyborny snajper... To nie jest półdystansowiec... Musi walczyć na dystans i szukać okazji. A ta przychodzi wcześniej czy później. To jednak wymaga pracy nóg i nic innego jak właśnie nogi są kluczem do zwycięstw Stevensona. Więc tak długo, jak nogi będzie miał świeże i będzie z nich mądrze korzystał, ciężko będzie go pokonać.

Endrjus 25-04-18 14:08

Cytat:

Napisał mat.d (Post 565284)
Na to,ze jeszcze nie przyszla sklada sie wiele czynnikow. Jest niewyboksowany,ogolnie niewyeksploatowany,dobrze sie prowadzi,geny itd. Jeden bedzie Hayem i po 35 roku zyci nie bedzie sladu po primie,a drugi bedzie Kliczką i po 35 roku zcie bedzie najlepszy..

Nie lubie Stevensona,bo to taki kanadyjski odpowiednik sauerlandow,ale on akurat autuy sportowe ma. Widowiskowy tez jest niebywale.

Mat nie przesadzajmy z tymi Sauerlandami. Kariera Stevensona biorąc pod uwagę potencjał może pozostawiać niedosyt ale jednak kilka dobrych skalpów posiada i nigdy nie potrzebował pomocy sędziego ringowego albo punktowych aby odnieść zwycięstwo. Jedyne co można mu zarzucić to przychylność federacji.

Tacy bokserzy jak Kliczko czy B-Hop bazują na innych atutach i mogą być długowieczni. Stevenson w dużej mierze bazuje na jednej akcji prawy-lewy, w której timing odgrywa szczególną rolę. Nie zdziwię się, jeżeli Jack rozpracuje Adonisa.

SlawekW 25-04-18 16:42

Nic na razie nie zwiastuje kryzysu formy u Adonisa.
Faktycznie on bazuje na fizycznosci ale do indywidualna sprawa kiedy u kogo te parametry ulegają stopniowemu pogorszeniu.
W moim mniemaniu jeszcze ze dwa lata poradzi, i jakkolwiek Jack jest sprytny w ringu i nieźle trzyma cios, tak wejscie do tej kategorii będzie miał raczej bolesne.

Lotnik 25-04-18 17:39

Zgadzam się że timing odgrywa w jego boksie dużą rolę. Jak to straci ten atut to będzie szybko zweryfikowany przez kogoś z topu.
Z Jackiem moim zdaniem wygra. Tego mu życzę bo wg mnie jest nieco niedoceniony.

omen 26-04-18 07:33

Lubię walki Stivensona, jest bardzo widowiskowy, szkoda, że tak rzadko walczy
Jego atuty są podobne do RJJ i bardzo szybko mogą się skończyć, na przeciwnym biegunie jest długowieczny styl Bernarda Hopkinsa. Po prostu inne atuty.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.