stare 15-04-18, 17:01   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie Daniel Jacobs krytycznie o Canelo

Daniel Jacobs (33-2, 29 KO) nie należy do "świętych", co pokazała walka z Giennadijem Gołowkinem. Amerykanin świadomie ominął poranne ważenie, przeprowadzane standardowo przez wysłanników federacji IBF. Dzięki temu mógł wnieść do walki ponad 180 funtów, dodając sobie więcej wagi i siły.

Stracony czas na leczenie choroby nowotworowej sprawił, że ten utalentowany pięściarz nie zdążył jeszcze sięgnąć po tytuł wagi średniej. Inaczej sprawa ma się z Saulem Alvarezem (49-1-2, 34 KO), który faworyzowany przez większość świata boksu zdołał nie tylko zdobyć pasy w dwóch wagach, ale zdobyć je w starciach z rywalami z niższych kategorii wagowych. Rzecz wydaje się bezprecedensowa, ale to jedynie fragment patologii, jaką wniósł do boksu "Canelo". Podobnego zdania jest przynajmniej Jacobs, który nie dosłownie, ale mówi dużo, czyli to, co wszyscy wiedzą.

- Jestem po prostu wdzięczny, że podjęli działania i go zawiesili. W ten sposób zakomunikowali, że nie jest on ponad boksem. Nie mam pojęcia, na jak długo został zawieszony. Cieszę się, że ten sport można czyścić. Teraz ludzie poznali się na Canelo, który uważany jest za jedną z największych gwiazd. Jeżeli on miałby być zwolniony z kary, to każdy powinien być potratowany tak samo. Myślę, że odciśnie to piętno na naszym sporcie. Jestem więc niezmiernie wdzięczny za to. To jest fatalne dla boksu, że ci faceci mogą dalej walczyć, oszukiwać i robić wiele innych rzeczy - mówił Jacobs, nie szczędząc słów krytyki Alvarezowi.

Źródło: Boxingscene.com

Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-04-18, 17:18   #2 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Nawet gdyby nie stracił czasu na tą paskudną chorobę, wątpię że miałby na swoim koncie mistrzostwo świata. Kilka lat temu takim kozakiem nie był, a w średniej był oprócz Gołowkina krążył jeszcze Martinez. No chyba, że udałoby się dostać walkę ze słabszym rywalem.
BoPL jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-04-18, 18:05   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał BoPL Zobacz post
Nawet gdyby nie stracił czasu na tą paskudną chorobę, wątpię że miałby na swoim koncie mistrzostwo świata. Kilka lat temu takim kozakiem nie był, a w średniej był oprócz Gołowkina krążył jeszcze Martinez. No chyba, że udałoby się dostać walkę ze słabszym rywalem.
Wg mnie zdrowy Jacobs wygrałby z Sergio i to bezwarunkowo. Przewaga warunków, przewaga fizyczna... Sergio dawał dobre, efektowne walki, ale prawie w każdej był na deskach. Toczył zacięte walki z Macklinem, Barkerem, bokserami z niższej półki niź Jacobs. Jacobs byłby moim zdaniem nie do przeskoczenia.
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania