boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 12-04-18, 20:31   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 389 razy w 113 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 31
Domyślnie Fury o walce z Joshuą: najpierw bym go wyboksował, a potem znokautował

Tyson Fury (25-0, 18 KO) wraca na ring 9 czerwca na gali w Manchesterze, którą zorganizuje Frank Warren. "Cygański Król" zamierza najpierw odbudować swoją pozycję w boksie, a potem stanąć naprzeciw Anthony'ego Joshuy (21-0, 20 KO). "Olbrzym z Wilmslow" jest oczywiście pewny wygranej nad liderem wagi ciężkiej.

- Jestem lepszy niż kiedykolwiek. Timing, refleks, wszystko na wyższym poziomie niż było. Nie żartuję. Mam 29 lat, jestem silniejszy, szybszy, bardziej umięśniony niż kiedykolwiek wcześniej. Jestem pewny siebie, patrząc na konkurencję. Walka z Joshuą? To będzie łatwa walka. On szuka jednego ciosu przez całą noc. Każdy, kto korzysta ze zwodów i się umiejętnie porusza, sprawia mu kłopoty, on nie może wtedy trafiać. Przez kilka rund bym go wyboksowywał, a potem znokautował - przewiduje Tyson Fury.

Źródło: Sky Sports

Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-04-18, 20:44   #2 (permalink)
champion

Nominowany 8 razy w 3 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

A potem bym się obudził.
Bonsante jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-04-18, 21:07   #3 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bonsante Zobacz post
A potem bym się obudził.
..mokry xd

Co do samej wypowiedzi. Gadka szmatka. Z Kliczką to samo. Co wypowiedz mowil,ze go znokautuje i jakos nie znokautowal. Tyson jest przereklamowany,tzn,ma skilla,jak na warunki porusza sie naprawde nadzwyczajnie i potrafi korzystac z zasiegu,jest wszechstronny,ale po walce z Kliczką doszlo to tego wiele mitow. Fury popelnia mase bledow,m.in. zostaje z glowa po balansie,"wyprostowuje" szczeke,opuszcza lapy w poldystansie..Ogolnie jestem przekonany,ze zgubi sie pod presją z kims takim jak Joshua. Robilem rajdy jego ostatnich walk i jestem pewny,ze jesi dojdzie do walki z Joshuą to Fury ją przegra. A w jakim stopniu sie znam,to sie okaze jak dojdzie do walki Kliczko byl schematyczny w wygrywaniu,ale i to samo bylo przy porazce z Furym. To typ rywala szachisty,ktory jak NIE mogl namierzyc jabem i klinczowac,to nic nie mogl. Zadnego planu B,zadnego pojscia na hurra,ciagle ksiazkowosc,a Furyemu w to graj.. Inne walki pokazują,ze Furego mozna wyciac,tylko trzeba sie bic. Powiadam Wam; Fury nie bedzie Saundersem,a Joshua Lemieux
mat.d jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-04-18, 21:18   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał mat.d Zobacz post
..mokry xd

Co do samej wypowiedzi. Gadka szmatka. Z Kliczką to samo. Co wypowiedz mowil,ze go znokautuje i jakos nie znokautowal. Tyson jest przereklamowany,tzn,ma skilla,jak na warunki porusza sie naprawde nadzwyczajnie i potrafi korzystac z zasiegu,jest wszechstronny,ale po walce z Kliczką doszlo to tego wiele mitow. Fury popelnia mase bledow,m.in. zostaje z glowa po balansie,"wyprostowuje" szczeke,opuszcza lapy w poldystansie..Ogolnie jestem przekonany,ze zgubi sie pod presją z kims takim jak Joshua. Robilem rajdy jego ostatnich walk i jestem pewny,ze jesi dojdzie do walki z Joshuą to Fury ją przegra. A w jakim stopniu sie znam,to sie okaze jak dojdzie do walki Kliczko byl schematyczny w wygrywaniu,ale i to samo bylo przy porazce z Furym. To typ rywala szachisty,ktory jak NIE mogl namierzyc jabem i klinczowac,to nic nie mogl. Zadnego planu B,zadnego pojscia na hurra,ciagle ksiazkowosc,a Furyemu w to graj.. Inne walki pokazują,ze Furego mozna wyciac,tylko trzeba sie bic. Powiadam Wam; Fury nie bedzie Saundersem,a Joshua Lemieux
też mam takie wrażenie. Fury to świetny bokser, udowodnił to z Chisorą, z Hammerem, z Cunnem i w paru innych potyczkach ale walka z Wladem mocno go przewartościowała. trzeba zdawać sobie sprawe że Tyson był stylowym koszmarem dla Kliczki który nie zaryzykował zmiany taktyki a mysle, że Fury nie jest gigantem dynamiki i wymiany ciosów moga nie być jego dobrą stroną. Od tych zaś nie ucieknie an w walce z Wilderem, ani tym bardziej w walce z AJ.
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-04-18, 21:46   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał kubuś Zobacz post
Tyson był stylowym koszmarem dla Kliczki który nie zaryzykował zmiany taktyki a mysle, że Fury nie jest gigantem dynamiki i wymiany ciosów moga nie być jego dobrą stroną. Od tych zaś nie ucieknie an w walce z Wilderem, ani tym bardziej w walce z AJ.
Dokladnie. Kliczko nie mial w ogole poldystansu. W ogole. Wladek to chyba jeden jedyny piesciarz z tego poziomu,ktory nie posiadal poldystansu.Zero,nic. A jak sie okazalo Fury byl lepszy i w walce na dystans + ma jakies tam pojecie o poldystansie = kaplica dla Wladka. Oczywsice,madrzejsi po fakcie,bo wiekszkosc - w tym ja - nie dawala zbytnich szans cyganowi z Kliczką..Tylko,ze powodem tego myslenia,byla wiara w to,ze Tyson jest od Kliczki gorszy w walce na dystans,wolniejszy i slabszy. Nic z tych rzeczy,ale kibice muszą sie na bledach uczyc Dzis wiem,ze w walce "na odleglosc" faworytem przygotowany cyganiak bylby dla mnie z kazdym,ale inni,czolowi gracze nie są tak ograniczeni jak Kliczko,a za to ograniczenia Tysona wyjdą z kims takim jak Joshua. To jest moje zdanie. Wpadnie taki Joshua w wymiane i Fury'ego nie ma. Jego poldystans wystarcza na Hammera,gora Chisore i na tym koniec. A walki na dystans nie utrzyma z takim dzikiem. On sie gubi. Naprawde. Uwazne ogladniecie jego ostatnich 5 czy 6 walk rozjasnilo mi jeszcze bardziej swiatlo na sprawe.

stare 12-04-18, 21:57   #6 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Jeśli Fury jest przereklamowany - to Joshua tym bardziej. Nie wiem w jakiej formie cygan wróci, ale jeśli będzie to dyspozycja z Kliczki - to nie byłbym takie pewien czy go AJ pokona. Jeśli Joshua zawalczy jak z Władem - to spuchnie i skończy źle. Jeśli spróbuje walczyć jak z Parkerem - to przegra, bo Furego tak się nie da wypunktować. Dodatkowo obstawiam że Fury ma mocniejszą szczękę niż Joshua.
heatbeat jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-04-18, 22:05   #7 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Domyślnie

Cytat:
Napisał kubuś Zobacz post
też mam takie wrażenie. Fury to świetny bokser, udowodnił to z Chisorą, z Hammerem, z Cunnem i w paru innych potyczkach ale walka z Wladem mocno go przewartościowała. trzeba zdawać sobie sprawe że Tyson był stylowym koszmarem dla Kliczki który nie zaryzykował zmiany taktyki a mysle, że Fury nie jest gigantem dynamiki i wymiany ciosów moga nie być jego dobrą stroną. Od tych zaś nie ucieknie an w walce z Wilderem, ani tym bardziej w walce z AJ.

Dla kogos kto tak człapie na nogach jak Joshua taki Fury to koszmar. Sam gabaryt , wyszkolenie , szybkosc , psychika bo kto jak kto ale Tyson nie przestraszy sie miesni ani KO punch Murzyna i to Fury wejdzie do glowy Joshule na przedwalkowych konferencjach i bedzir dokladnie tak walka wygladala z tym ze moze nie przez KO lecz punktowa decyzja na rzecz Furego , roznica w poruszaniu zrobi duza roznice i zadacyduje o wiktorii Trawelera jezeli oczywiscie bedzie w takiej dyspozycji jakiej ma byc, bo nie wiadomo czy jego prime time byl w walce z Kliczko czy dopiero nadejdzie, oby to drugie bo trzeba wyczyscic HW.
AdIPOL jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-04-18, 22:22   #8 (permalink)
contender

Domyślnie

Kliczko nagle stał się bokserskim debilem, kiedy przyszło mu walczyć z Furym, ale ringowy intelektualista AJ, który rozbił już wielu świetnych dwumetrowych bokserów dystansowych wjedzie jak dzik w żołędzie. Facet, który pięciu konkretnych mocnych ciosów nie ulokował na Parkerze w ciągu 12 rund. Różnica będzie taka, ze za krótkie lewe proste Parkera wylądują na nosie i szczęce AJ'a. Dwie rundy prucia powietrza i Antkowi będzie potrzebna butla z tlenem, po trzech respirator. Chyba ze będzie sobie pykał jak z Parkerem i przegrywał runda po rundzie, bo wojny lewych prostych z Furym nie wygra.
clyde22 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-04-18, 22:35   #9 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał clyde22 Zobacz post
Kliczko nagle stał się bokserskim debilem, kiedy przyszło mu walczyć z Furym, ale ringowy intelektualista AJ, który rozbił już wielu świetnych dwumetrowych bokserów dystansowych wjedzie jak dzik w żołędzie. Facet, który pięciu konkretnych mocnych ciosów nie ulokował na Parkerze w ciągu 12 rund. Różnica będzie taka, ze za krótkie lewe proste Parkera wylądują na nosie i szczęce AJ'a. Dwie rundy prucia powietrza i Antkowi będzie potrzebna butla z tlenem, po trzech respirator. Chyba ze będzie sobie pykał jak z Parkerem i przegrywał runda po rundzie, bo wojny lewych prostych z Furym nie wygra.
Nie wjechal w Takama i Parkera bo nie musial. Mial walki pod kontrolą,przynudzil,poszedl po minimalizmie,ale robil swoje. Z Tysonem jesli nie bedzie szlo - a jest wielka sznasa,ze tak wlasnie bedzie,to wrzuci plan b lub c,badz pojdzie na zywiol. Pokaal nie raz i to z dobrymi bokserami,ze potrafi odmianiac obraz,ryzykowac.. Jesli Fury bedzie robil sowje przez 5-6 rund to Joshua nie bedzie tego ciagnal jak z Parkerem i Takamem tylko pojdzie na niego,a moim zdaniem Fury nie zrobi wtedy tego co zrobil Saunders z Lemiaux.. Ps. Kliczko nie jest bokserskim debilem,tylko nie ma poldystansu i pomyslow na inny scenariusz niz usatwienie jabem,dolozenie prawego,lewy sierp z doskoku i klincz. On nie mogl isc na Tysona,bo tego nie umie.

stare 12-04-18, 23:17   #10 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 389 razy w 113 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 31
Domyślnie

@mat.d

Nie przekonują mnie te argumenty. Fury jest niesamowicie ruchliwy, jest przy tym ogromny, ma znakomity, najlepszy w tej dywizji headmovement. Do tego on ma duże umiejętności w walce inside, choć nie musi tego za często pokazywać. Byłby dużą zagadką dla Joshuy, sporym utrapieniem.

Zasadniczo blisko mi do opinii @clyde'a w temacie Joshua - Fury, choć niekoniecznie ściśle do tej powyżej, a do wcześniejszych, wszak o tej walce dyskutowaliśmy tutaj już nie raz.

W każdym razie nie ma na teraz o czym mówić, kto wie, co zostało z Olbrzyma.
Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania