boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 11-03-18, 14:46   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 602 razy w 110 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 47
Domyślnie Mikey Garcia: unifikacja tytułów w wadze lekkiej i przechodzę do półśredniej

Wczorajsze zwycięstwo Mikeya Garcii (38-0. 30 KO) nad Siergiejem Lipińcem (13-1, 10 KO) sprawiło, że pięściarz z Kalifornii stał sie jednym z zaledwie trzech zawodników, którzy dzierżyli tytuły w kategoriach piórkowej, super piórkowej, lekkiej i junior półśredniej. Garcia odebrał Rosjaninowi pochodzenia kazachskiego pas IBF w limicie 140 funtów i dołączył do Manny'ego Pacquiao i Juana Manuela Marqueza. Walka z Lipińcem była dla Mikeya trudniejsza niż suche (117-110, 117-110 i 116-111) na kartach punktowych.

- Lipiniec wyszedł bojowo nastawiony, tak jak się spodziewałem. Twardy, silny i głodny wygranej. Przy użyciu lewego prostego wypracowywałem sobie odpowiednie kąty. On jest niebezpieczny, ale miałem świetny plan taktyczny. Wiem, że biję mocno, ale walczyłem z większym od siebie gościem, który może przyjąć. Musiałem być cierpliwy
- powiedział Garcia.

- To co bardzo mi się podoba, to fakt że mam dużo opcji. Mogę zejść do wagi lekkiej i zunifikować tytuły. Tego właśnie chcę. A za parę walk chciałbym przejść do kategorii półśrednie
j - dodał Mikey.

Źródło
: bscene

Andrzej Pastuszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-03-18, 17:34   #2 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Zejść do lekkiej i unifikacja? Ciekawe czy mówi to w kontekście walki Loma-Linares ). Starcie zwycięzcy z Garcią powinno być jednym z głośniejszych wydarzeń bokserskich w tym roku ale ciągle nie wiem czy jest to dobry moment dla obydwu, a zwłaszcza dla Vasyla. Z jednej strony wydaje mi się, że jego pozycja marketingowa jeszcze jest za słaba ale z drugiej, Mikey nie będzie czekał w nieskończoność i w końcu przejdzie do tego 147lb. W tym limicie przewiduję jego pierwszą porażkę... a po porażce jego starcie z Vasylem już nie będzie na tym samym poziomie
TheShadowOne jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania