boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 11-03-18, 10:05   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie Video: Mikey Garcia vs Siergiej Lipiniec we fragmentach

Rewelacyjny Mikey Garcia (38-0, 30 KO) zdobył tytuł w czwartej kategorii wagowej. W walce o pas IBF w dywizji super lekkiej, Amerykanin meksykańskiego pochodzenia pokonał na punkty Rosjanina Siergieja Lipińca (13-1, 10 KO). Garcia miał rywala na deskach i wygrał stosunkiem: 116:111, 117:111, 117:110.

Video: Youtube.com

Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-03-18, 13:03   #2 (permalink)
challenger

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Nawet 115:112 bylo by ok. Slaba walka Garcii - jak na to ze przymierzany jest do Wasyla. Zbyt schematyczny na ukrainca. Zero szans. Niech nie rusza sie z tej kat. wagowej bo wyzej juz nie byloby tak easy.
LegiaPany jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-03-18, 13:12   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał LegiaPany Zobacz post
Nawet 115:112 bylo by ok. Slaba walka Garcii - jak na to ze przymierzany jest do Wasyla. Zbyt schematyczny na ukrainca. Zero szans. Niech nie rusza sie z tej kat. wagowej bo wyzej juz nie byloby tak easy.
Rosjanin był niedoceniany. Miesiąc temu zapytałem o opinię, czy będzie trudniejszym rywalem niż Broner. Sądziłem, że będzie i chyba się nie pomyliłem, a przecież Lipiniec miał zaledwie 13 walk na koncie. Broner tylko się bronił, Lipiniec walczył o zwycięstwo. Wczoraj był większy, silniejszy fizycznie. Był na na deskach, ale miał dobre momenty, A w tej wadze są przeciez takie asy jak Prograis, szkockie "Złote Dziecko" Josh Taylor....

Garcia lepszy byłby w lekkiej, czyli wagę niżej. A co do walki z Łomą już wyraziłem swoją opinię. Linares nawiąże walkę, ale zostanie zdeklasowany. Garcia może wypaść lepiej, niż Linares, ale poniesie wysoką porażkę. Matrix to jednak Matrix. Tam nie ma wstępu dla śmiertelników

stare 11-03-18, 13:35   #4 (permalink)
azz
journeyman

Domyślnie

@Adrian też myślę że Łoma wygra z Gracia, ale na pewno bardzo dobrym pomysłem ze strony promotora było (może będzie) wzięcie na początek walki z Linaresem (która wbrew pozora aż tak łatwa nie będzie). Gdyby Łoma od razu wpadł na Mikey-a, to mógłby się poważnie zaskoczyć, klasa rywala i walka z kimś poniekąd w mocnym gazie o podobnych warunkach. Mikey to całkowicie inny zawodnik, o innej klasie, innych warunkach, niż ci z którymi Łoma walczył do tej pory.
azz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-03-18, 13:44   #5 (permalink)
contender

Domyślnie

Jesli chodzi o klasę rywali to zaskoczenia nie bedzie, chyba zapominasz z kim mierzyl sie ukrainiec - Mikey bedzie po prostu większy, silniejszy. Uważam ze Garcia nie bedzie w stanie nadązyc za Lomachenką, Wasyl jest po prostu za dobry na nogach, ma doskonały refleks, przegląd i zajebiste uniki rotacyjne, odchylenia (ten tzw. upper body movement, nie wiem jakby to po polsku nazwac jednym zdaniem zeby nie brzmialo glupio).
pain.exe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-03-18, 14:21   #6 (permalink)
challenger

Domyślnie

Dobra walka. Lipiniec potwierdził klasę. Jasne- przegrał, ale pozostawił dobre wrażenie praktycznie w żadnej rundzie nie był deklasowany. Mikey wiadomo półka wyżej, ale Rosjanin jeszcze sporo zdziała.

Edit: Lipiniec ma niesamowitą żonę
mis64 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-03-18, 14:51   #7 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał azz Zobacz post
@Adrian też myślę że Łoma wygra z Gracia, ale na pewno bardzo dobrym pomysłem ze strony promotora było (może będzie) wzięcie na początek walki z Linaresem (która wbrew pozora aż tak łatwa nie będzie). Gdyby Łoma od razu wpadł na Mikey-a, to mógłby się poważnie zaskoczyć, klasa rywala i walka z kimś poniekąd w mocnym gazie o podobnych warunkach. Mikey to całkowicie inny zawodnik, o innej klasie, innych warunkach, niż ci z którymi Łoma walczył do tej pory.
Łoma widział wszystko; wygrywał z każdym. 500 walk, i zostawionych w polu wielu znakomitych zawodników, wielu Kubańczyków. Był szybszy niż Rigo, więc przewaga szybkości nad Garcią byłaby ogromna. Sam to stwierdził, że chce Garcię, bo wie, że byłby dużo szybszy w ringu. Nie zgadzam się z opinią, jakoby Garcia miał cokolwiek, czym zaskoczyłby Łomę. Nie wiem, dlaczego Garcia miałby być groźniejszy od Rigo. Przecież tam była szermierka. Rigo nie przegrał, bo był mniejszy. Przegrał na polu szybkości, umiejętności i taktyki. Sądzę, że dobrze uwidoczniłaby to walka Rigo z Linaresem czy Garcią, gdyby teoretycznie mogli zaboksować w s. piórkowej.

Garcia miał sporo problemów w walce z Lipińcem. To nie jest jego waga. Jeżeli zejdzie do lekkiej, będzie lepszy, ale to za mało.

Oczywiście Łoma może najpierw walczyć z Linaresem, tyle, że Linares dał bliską walkę z Campbellem. To jest bokser bardzo dobry, ale nie wybitny. Wybitny jest Garcia, ale tylko poniżej 140. Łoma to półka wyżej, to geniusz.

stare 11-03-18, 15:05   #8 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Garcię czekają trudne wybory. Jeżeli zejdzie do lekkiej, będzie presja na walkę z Łomą. Jeżeli zostanie w 140, to trafiając na Taylora, czy Prograisa, nie byłby moim faworytem.

stare 11-03-18, 16:10   #9 (permalink)
azz
journeyman

Domyślnie

W sumie może jestem trochę nieobiektywny co do Mikey-a, na początku trochę go skreślałem, a tak naprawdę bardzo dobrze się rozwinął i trzymam za niego kciuki. Odnośnie Łoma-Linares myślę że Linares będzie ostatecznie zdeklasowany, ale nie skreślam go z tego względu, ponieważ niby walka z Campbellem była równa, ale o ile dobrze pamiętam? Jorge ładnie się tam wstrzelił i z niczego Campbell miał KD. Ciekawe jakby Łoma przetrwał takie nagłe zaskoczenie, chociaż prawdopodobieństwo że wejdzie coś takiego, jest bardzo małe.
azz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-03-18, 16:44   #10 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał azz Zobacz post
W sumie może jestem trochę nieobiektywny co do Mikey-a, na początku trochę go skreślałem, a tak naprawdę bardzo dobrze się rozwinął i trzymam za niego kciuki. Odnośnie Łoma-Linares myślę że Linares będzie ostatecznie zdeklasowany, ale nie skreślam go z tego względu, ponieważ niby walka z Campbellem była równa, ale o ile dobrze pamiętam? Jorge ładnie się tam wstrzelił i z niczego Campbell miał KD. Ciekawe jakby Łoma przetrwał takie nagłe zaskoczenie, chociaż prawdopodobieństwo że wejdzie coś takiego, jest bardzo małe.
To jest boks, nic nie powinno nas zdziwić. Starsi stażem fani nie raz drapali się po głowie, więc z zasady nie można skreślać żadnego pięściarza. Niemniej można mieć wyrobioną opinię, a najwyżej później się rozczarować. Cenię, jeżeli ktoś ma wyrobione zdanie, bo nie ma nic gorszego niż poprzestanie na stwierdzeniu - to jest boks, i wszystko....

Otóż moim zdaniem Linares (WBA) w wadze lekkiej to półka/ pół półki niżej niż Garcia. Ten chce unifikacji i najpewniej będzie celował w Linaresa. Nie wiem, jakie są możliwości Aruma, by szybko zrobić z Łomaczenki mistrza w lekkiej. Easter (IBF) jest chyba u Haymona, więc odpada. Davis jest pod parasolem Floyda. Więc dla Łomy idealny byłby Linares.

Myślę, że będą unikali Łomy. Floyd już zapowiedział, że nie da Davisa, który niebawem pewnie zawita w lekkiej (moim zdaniem Davis mógłby pobic Linaresa). Natomiast głęboko wierzę, że "Matrix" jest poza zasięgiem każdego boksera do wagi lekkiej.

W 140 to są już więksi zawodnicy. Taki Josh Taylor byłby duży jak na półśrednią, gdzie pewnie wkrótce się pojawi. Prograis jest zawodnikiem kompletnym - silny, szybki, dobry półdystans... Podobnie Taylor, który dodatkowo jest duży. Także wolałbym nie oglądać Łomy w 140, ale w 135 może śmiało wywijać. Walka z solidnym Lipińcem moim zdaniem pokazała, że w 140 Garcia nie byłby liderem.
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania