boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    
Komentarz
 
Narzędzia wątku Wygląd

stare 10-03-18, 05:25   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 31281
Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie "Walka życia, marzeń i nadziei". Wasilewski anonsuje wielki bój Polaka


Piotr Jagiełło, SPORT.TVP.PL: 28 kwietnia w Nowym Jorku niepokonany Maciej Sulęcki powalczy z byłym mistrzem świata – Danielem Jacobsem – w walce wieczoru na prestiżowej gali w Barclays Center. Jak znaczący jest to pojedynek, nie tylko w kontekście kariery Polaka, ale również kondycji naszego boksu?

Andrzej Wasilewski: To taka walka, która pokazuje, że niekoniecznie musi być pas na szali, by ranga starcia była duża. Są pięściarze, którzy raz lub kilkukrotnie byli mistrzami świata, gwarantowali fascynujące widowiska i wtedy stawka schodzi na drugi plan. Dla polskiego środowiska to będzie wielki pojedynek. A dla Maćka walka życia, marzeń i nadziei. Wyzwanie szalenie trudne, ale jak Sulęcki sam wielokrotnie powtarzał - kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. Lubię tego typu starcia, dlatego, że Maciek ma niewiele do stracenia. Zdecydowanym faworytem będzie Jacobs, a Polak może tylko zyskać.

W 2014 roku Jacobs sięgnął po pas mistrza świata WBA w kategorii średniej. Podkreślił ten sukces serią pięciu kolejnych nokautów. Ma predyspozycje, by kończyć rywali w efektowny sposób. Znając Sulęckiego, nie robi to na nim wrażenia i nie boi się. A promotor nie ma obaw?

Fantastyczne, gdy pracuje się z zawodnikami, którzy wiedzą, że świetnie przygotowani w ringu mogą czuć się bezpiecznie. Wierzą w siebie, w umiejętności, marząc przy tym o wielkiej sławie i pieniądzach. Taki właśnie jest Sulęcki, tak jak Krzysztof Głowacki i przed laty Krzysztof Włodarczyk. Mało kalkulują i często to my, promotorzy, musimy być odpowiedzialni za nich, by w życiowej formie podejmowali się możliwie największych wyzwań. Tym razem mieliśmy ten sam schemat, jak z Głowackim. Była rozmowa: kiedy, na jakich warunkach technicznych i finansowych. Wątpliwości czysto sportowych czy też obaw przed wyzwaniem nie pokazał. Naprawdę jest wojownikiem, tak jak Grzegorz Proksa, który wychodził do Giennadija Gołowkina bez respektu czy Tomasz Adamek do Witalija Kliczki. W ostatnich dziesięciu latach mieliśmy w Polsce kilku takich twardzieli.

Skoro do tablicy został wywołany Gołowkin, to wspomnę marzec 2017 roku i zwycięstwo nad Jacobsem. Mocno bijący Kazach zwyciężył po jednogłośnej decyzji sędziów, choć wielu spodziewało się efektownego nokautu. Patrzę jednak na tamtą wiktorię z innej perspektywy, myśląc o Jacobsie. Jest takie stwierdzenie, że długa i bolesna porażka powoduje, że pięściarz nigdy nie jest już taki sam. Analizując tę sytuację, zastanawiam się - czy Jacobs nie będzie psychicznie i fizycznie inny?

Z całą pewnością poruszył pan ciekawą kwestię, bo rzeczywiście w środowisku mówi się, że żaden pięściarz po pojedynku z Witalijem Kliczką i Giennadijem Gołowkinem nie był taki sam. Mówiło się też tak, choć oczywiście w mniejszej skali, o Krzysztofie Włodarczyku. Coś w tym jest i wydaje się, że nawet ci bardzo dobrzy zawodnicy po takim zderzeniu są w innym świecie. Podobną sytuację mieliśmy z karierą Rafała Jackiewicza – po jednym ciosie Delvina Rodrigueza w Ełku (2009 r., Jackiewicz padł na deski w 6. rundzie, wygrał na punkty) nigdy nie był już w stanie zdobyć się na podjęcie ryzyka w ringu, a nawet na sparingach. Ciosy takich jak Kliczko i Gołowkin kosztują. Wiemy, kim jest Jacobs, a tak do końca nie wiemy, kim jest Sulęcki. Na rynku europejskim jest dzisiaj dużym pięściarzem, ale czy jest tak znaczącym w skali światowej? Przekonamy się pod koniec kwietnia.

Starcie Jacobs vs Sulęcki będzie główną atrakcją wieczoru podczas gali transmitowanej w USA na antenie jednego z telewizyjnych hegemonów, czyli stacji HBO. Takie przypadki w polskim boksie moglibyśmy policzyć na palcach jednej ręki. Prestiż będzie wielki, a czy w parze za tym pójdą również warunki finansowe?

Bardzo łatwo zapamiętuje się gaże wynoszące kilka czy kilkanaście milionów dolarów, ale one w boksie występują rzadko. I staram się to tłumaczyć przy każdej okazji. W tym zestawieniu oczywiście bohaterem jest Jacobs i pewnie jego honorarium to miliony dolarów, choć nie znam dokładnej sumy. Gaża Maćka nie będzie liczona w milionach, ale w niemałych setkach tysięcy – przed podatkami, prowizjami dla menedżerów i innymi kosztami.

Harold Lederman, ekspert stacji HBO, uważa, że Jacobs to obecnie trzeci "średni" na świecie, jest za plecami największych gwiazd – Saula Alvareza i Giennadija Gołowkina. Te notowania pokazują, z kim mamy do czynienia?

Wielki sportowiec, duża klasa. W ringu bardzo wszechstronny. Ciekawy człowiek po wielu przejściach życiowych, bo przecież zmagał się z chorobą nowotworową kości (w 2011 roku przeszedł sześciogodzinną operację usunięcia guza - przyp. red.). Podniósł się, wrócił do sportu i robi to świetnie. To starcie to creme de la creme dla polskich kibiców boksu.

Pełen wywiad dostępny jest na stronie: http://sport.tvp.pl/36256101/walka-z...-polaka-wywiad

Źrodło: SPORT.TVP.PL / Autor: PIOTR JAGIEŁŁO

Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-03-18, 07:16   #2 (permalink)
azz
journeyman
  
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Postów: 241
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Fajny wywiad Piotra Jagiełło dla tvp, zgodzę się z stwierdzeniem Pana Andrzeja "Wiemy, kim jest Jacobs, a tak do końca nie wiemy, kim jest Sulęcki. Na rynku europejskim jest dzisiaj dużym pięściarzem, ale czy jest tak znaczącym w skali światowej? Przekonamy się pod koniec kwietnia."

Dodatkowo Danny zyskał jako człowiek w moich oczach, nie wiedziałem wcześniej że prywatnie walczył z tak poważna choroba, z której ogólnie wyjście to bardzo duże szczęście, a jeszcze wrócenie do sportu wyczynowego i to na top, świadczy to na pewno o niemałym charakterze. Prawdopodobnie nie mamy co liczyć, że zlekceważy Suleckiego i wyjdzie nieprzygotowany na sto procent, a to w sumie jedyna realna szansa.
azz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-03-18, 09:44   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Postów: 1264
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Świetny wywiad świetnego dziennikarza. Miałem przyjemność studiować z nim na wydziale DiKS, znamy się prywatnie. Świetny facet, łeb jak sklep w kwestii wiedzy, obiektywny, kulturalny z doskonałymi umiejętnościami lingwistycznymi i dużą dozą doświadczenia, mimo młodego wieku. W mojej opinii następca takich tuz w polskim dziennikarstwie bokserskim, jak Pindera czy Kostyra, a w przyszłości na pewno najlepszy dziennikarz bokserski w tym kraju. 31 marca, jak już wszyscy wiemy, transmisja walki Joshua - Parker w TVP Sport i mam nadzieję, że będzie głównym komentatorem tego starcia. Bez niego transmisja bardzo straciłaby na jakości.

Co do samego Sulęckiego - świetna technika, serce, charakter, umiejętności, wszyscy wiemy jakie ma atuty. Jacobs jest silny, klasyczny średni. Jeśli Maciek przegra, a nie jest faworytem, to na pewno po świetnej walce i zrobi bardzo dobre wrażenie. Szkoda tylko, że nie ryzykuje pierwszej porażki w walce o pas.
Konrad "Budyń" Budynek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-03-18, 13:51   #4 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 31281
Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Wywiad niezły, ale uznanie przez Ledermana Jacobsa za nr 3 wagi średniej, po GGG i Canelo, typowe "politycznie"... Alvarez miał rozpracowanego GGG na ułamki pierwsze, ale to była jego pierwsza walka w 160, jeden rywal, jeden schemat. Chętnie zadałbym Ledermanowi 2 pytania:

1. Co sprawia, że Canelo jest wyżej niż Jacobs? Czyżby pokazał więcej w 160?
2. Jak widziałby Canelo na tle Muraty, Derewianczenki?
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-03-18, 14:17   #5 (permalink)
journeyman
  
 
Avatar boks i czil
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Postów: 354
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Te porównania do Proksy z Gołowkinem i Adamka z Kliczką bardzo optymistyczne.
boks i czil jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-03-18, 15:16   #6 (permalink)
challenger
  
 
Avatar LegiaPany
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Skąd: Krakow
Postów: 1870
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Kiedy jakakolwiek osoba wypowiedziala zdanie: "Po walce z Wlodarczykiem bokser nie jest juz taki sam." ?

Dyplomatyczna wypowiedz o pieniadzach "niemale setki tysiecy - oczywisice przed odliczeniem......" - w razie gdyby Sulecki mowil pozniej ze nie dostal umuwionej kasy?
LegiaPany jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-03-18, 16:02   #7 (permalink)
azz
journeyman
  
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Postów: 241
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adrian Golec Zobacz post
Wywiad niezły, ale uznanie przez Ledermana Jacobsa za nr 3 wagi średniej, po GGG i Canelo, typowe "politycznie"... Alvarez miał rozpracowanego GGG na ułamki pierwsze, ale to była jego pierwsza walka w 160, jeden rywal, jeden schemat. Chętnie zadałbym Ledermanowi 2 pytania:

1. Co sprawia, że Canelo jest wyżej niż Jacobs? Czyżby pokazał więcej w 160?
2. Jak widziałby Canelo na tle Muraty, Derewianczenki?

Chyba każdy zna odpowiedz na te pytania, no może poza ekspertami HBO. Gdzieś czytałem w zagranicznych mediach, że Canelo aktualnie jest najlepszym sprzedawca biletów walczącym na ziemiach US. Oczywiście nie neguje umiejętności Alvareza czy jest lepszy czy nie od Gołowkina, to teraz nie ważne, ale fakty są takie że ma tylko jedna walkę w tej wadze, która aktualnie jest piekielnie mocno obstawiona.

@LegiaPany Też rozbawił mnie ten cytat Pana Wasilewskiego "Po walce z Wlodarczykiem bokser nie jest juz taki sam."

Czasami zastanawiam się czy Krzysiek ma jakąś teczkę na Wasilewskiego, w każdym wywiadzie strasznie mu słodzi, a chyba każdy kto śledzi boks, zna zwycięstwa Krzyśka, ich styl, jego odwieczny tajemniczy atak 'grad ciosów' i aktualna formę. (oczywiście z całym szacunkiem dla Diabla i jego osiągnięć)
azz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-03-18, 16:28   #8 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 31281
Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał azz Zobacz post
Chyba każdy zna odpowiedz na te pytania, no może poza ekspertami HBO. Gdzieś czytałem w zagranicznych mediach, że Canelo aktualnie jest najlepszym sprzedawca biletów walczącym na ziemiach US. Oczywiście nie neguje umiejętności Alvareza czy jest lepszy czy nie od Gołowkina to teraz nie ważne, ale fakty są takie że ma tylko jedna walkę w tej wadze, która aktualnie jest piekielnie mocno obstawiona
Czy to jest takie oczywiste? Niekoniecznie, wszak Lederman jest jedynie dziennikarzem. Czasem mam wrażenie, że promotorzy, z banalną łatwością kupują doraźnie dziennikarzy, gdyż ich wypowiedzi, oceny bywają żałosne. Jak inaczej wytłumaczyć fakt, że Dan Rafael uznał / potwierdził słuszność werdyktu z pierwszej walki Huck - Arslan? Ja i nie tylko, nie widziałem ani jednej rundy, którą można byłoby zapisać Huckowi. Albo zakończenie walki Kowal - Ward II. Ni stąd ni zowąd pojawia się opinia, bo tak chyba należy to nazwać, nie pamiętam kogo, jakoby ciosy kończące walkę były zgodne ze sztuką (prawidłowe). Nie uważam się za wielkiego eksperta, ale wzrok mam dobry...

Boks w latach 20-tych i w kilku kolejnych dziesięcioleciach (chyba do lat 70-tych) w USA organizowała mafia, czy też gangi. Dziennikarze nie mogli pracować sumiennie. Te lata jednak już minęły, a solidnego dziennikarstwa w boksie jak nie było, tak nie ma.
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-03-18, 19:01   #9 (permalink)
champion
  
 
Zarejestrowany: Jan 2002
Skąd: NY
Postów: 10179
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adrian Golec Zobacz post
Czy to jest takie oczywiste? Niekoniecznie, wszak Lederman jest jedynie dziennikarzem. Czasem mam wrażenie, że promotorzy, z banalną łatwością kupują doraźnie dziennikarzy, gdyż ich wypowiedzi, oceny bywają żałosne. Jak inaczej wytłumaczyć fakt, że Dan Rafael uznał / potwierdził słuszność werdyktu z pierwszej walki Huck - Arslan? Ja i nie tylko, nie widziałem ani jednej rundy, którą można byłoby zapisać Huckowi. Albo zakończenie walki Kowal - Ward II. Ni stąd ni zowąd pojawia się opinia, bo tak chyba należy to nazwać, nie pamiętam kogo, jakoby ciosy kończące walkę były zgodne ze sztuką (prawidłowe). Nie uważam się za wielkiego eksperta, ale wzrok mam dobry...

Boks w latach 20-tych i w kilku kolejnych dziesięcioleciach (chyba do lat 70-tych) w USA organizowała mafia, czy też gangi. Dziennikarze nie mogli pracować sumiennie. Te lata jednak już minęły, a solidnego dziennikarstwa w boksie jak nie było, tak nie ma.
W tamtych czasach w Philadelphi placili nawet nawet, a jak bokser mial obiecane X kasy, to tyle dostal, bez mrugniecia, bo inaczej promotor w rynsztoku mial nogi polamane.

Wtedy to wszystko bylo ustawione, a przde wszystkim pralnia kasy i legalizowanie tego.
kubakj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Włączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Wasilewski dla Boxing.pl o gali Głowacki - Usyk, problemach PZB i Polakach w Rio Krystian Sander Wywiady 10 19-08-16 18:28
Wasilewski: Walka Wawrzyka z Rekowskim jest dla nas dość trudna Krystian Sander Newsy 3 31-03-16 09:59
Pacquiao: Walka z Floydem to walka mojego życia Krystian Sander Newsy 2 04-03-15 19:39
Szumenow o Hopkinsie: Od nadczłowieka oczekuj nieoczekiwanego Andrzej Pastuszek Newsy 7 24-02-14 14:49
Wasilewski: Walka z Masternakiem to dla Włodarczyka krok w tył Wiechu Newsy 13 12-03-13 12:06


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.