boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 18-02-18, 11:24   #21 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marek Cudek Zobacz post
Dla mnie to dość smutnawa walka.

Gość kreowany na gwiazdę ringów (w niedalekiej przyszłości) daje taktycznie tyłka po całości.
Groves świetnie przygotowany, świetna szybkość i doskonała kondycja do 11 rundy. Bardzo dobrze też przygotowany taktycznie pod Eubanka, który jednak sam wytrącił sobie część atutów.

Dla mnie to była bardzo równa walka, z lekkim wskazaniem na Eubanka.
Z dwóch względów:
- George przytrzymywał Eubanka praktycznie po każdym pierwszym ciosie przy linach, stąd te dzikie i po omacku miotanie się Chrisa, który nie dawał sobie z tym rady. Moim zdaniem miało to wpływ na walkę.
- kilka rund było bardzo równych, gdyby można było dać remis, to dałbym za całość remis, bo tak to widziałem.

Bezapelacyjnie to Groves narzucił swój styl, więc na logikę, to jemu należała się wygrana, zadał też parę czystych i mocnych ciosów więcej. Mam jednak mały niesmak, sędzia pozwalał walczyć aż za bardzo, nie do końca to był sportowy bój. No i jakoś tak mam, że bardziej cenię nawet prymitywne próby zadawania serii, ofensywnej walki z bezładnym wpadaniem głową niż przemyślną taktykę połączoną ze świadomym faulowaniem, trzymaniem.
Nie zgadzam sie absolutnie. Groves pierwsze rundy robil go boksersko i na dystans. Pozniej tradycyjnie Eubank uruchomil wredny,brutny boks,a ze Groves w przeciwienstwie do krisa mial przygotowanych kilka planow taktycznych zamiast jednego prymitywnego,to poszedl w drugą strone i zaczal grac w jego gre,ale na swoich zasadach. Eubank wpadal agrsywnie baniakiem jak co walke,przetrzymaywal,paralizowal jak zawsze - i nie chodzi o to,ze mi to jakos przeszkadza..Przeszkadza mi to,ze teraz mozna miec peretensje o to,ze silniejszy i madrzejrzy robi to samo..Nie nie mozna. Bardzo dobrze robil i ukaral prymitywnego,jednowymiarowego Eubanka jak nalezy,a i sam Kris w koncu poczul sie jak jego slabsi fizycznie i jakosciowo rywale,ktorym czesto i gesto robil to samo. Groves to wygral.

mat.d jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-02-18, 11:38   #22 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Eubank Jr chyba większość z nas oszukał w kwestii umiejętności ringowych. Też miałem go za faworyta ale cieszę się się że Grooves wygrał. Nie trawie tego pozerstwa Eubanka.
Lotnik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-02-18, 12:13   #23 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

s
Cytat:
Napisał Jakub Zegarowski Zobacz post
[center]Chris starał się atakować, skracać dystans i czasami nawet celnie uderzał, ale efektywność jego ciosów nie była zbyt wysoka. Nastawił się na jedno silne uderzenie, nie wykorzystując przewagi w wyszkoleniu technicznym.
Technicznie Groves jest lepszy. Większość z nas upatrywała przewagi Eubanka w motoryce, kondycji, twardości... Eubank ma dobre momenty z zakresu techniki, ale tylko momenty.

Czyli nie taki diabeł straszny... i jakoś mnie to nie martwi. Szkoda, że nie dogadali się z GGG. Moja pierwsza myśl była trafna - Groves. Ale ich ostatnie walki wygadały tak, jakby jeden się rozwijał, a drugi zwijał.
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-02-18, 12:16   #24 (permalink)
champion

Domyślnie

Jestem mile zaskoczony zwycięstwem świętego Jerzego. Też jak wielu dałem się nabrać na to że Chris jest top zawodnikiem i być może pokona czołówce sm, ale groves pokazał wszystkim że Eubank poza atrybutami czysto fizycznymi jak szybkość rąk czy siła fizyczna nie ma nic. W pewnym sensie Eubank został ośmieszony, te jego cepy były komiczne jak również wypadanie z balansu, poza tym Eubank powinien być przynajmniej raz liczony bo zarówno w drugiej rundzie jak i dziesiątej dechy były po ciosie. Większość klinczy i fauli zdecydowanie była generowana przez Eubanka, więc gdyby sędzia był bardziej zdecydowany i kończył te przytulanki to w normalnej walce Chris wypadł by jeszcze gorzej.
Najbardziej z tej walki utkwiła mi znakomita kombinacja Eubanka z drugiej rundy gdy w swojej kombinacji chyba 10 ciosów może raz trafił czysto świętego a 2 razy z bani, oczywiście sędzia był bierny na faule Eubanka.
ArturBorubar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-02-18, 12:59   #25 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał ArturBorubar Zobacz post
Jestem mile zaskoczony zwycięstwem świętego Jerzego. Też jak wielu dałem się nabrać na to że Chris jest top zawodnikiem i być może pokona czołówce sm, ale groves pokazał wszystkim że Eubank poza atrybutami czysto fizycznymi jak szybkość rąk czy siła fizyczna nie ma nic. W pewnym sensie Eubank został ośmieszony, te jego cepy były komiczne jak również wypadanie z balansu, poza tym Eubank powinien być przynajmniej raz liczony bo zarówno w drugiej rundzie jak i dziesiątej dechy były po ciosie. Większość klinczy i fauli zdecydowanie była generowana przez Eubanka, więc gdyby sędzia był bardziej zdecydowany i kończył te przytulanki to w normalnej walce Chris wypadł by jeszcze gorzej.
Najbardziej z tej walki utkwiła mi znakomita kombinacja Eubanka z drugiej rundy gdy w swojej kombinacji chyba 10 ciosów może raz trafił czysto świętego a 2 razy z bani, oczywiście sędzia był bierny na faule Eubanka.
Wolę użyć słowa - paraliżowanie, bo klincz, gdy gubimy dystans to norma. W momencie klinczu sędzia ma obowiązek ogłosiś stop, o ile pięści nie są wolne... Do tego dochodzą faule:

1. paraliżowanie będące efektem słabości (nie zawsze wkalkulowane w walkę): Eubank z Czudinowem; Broner z Porterem.
2. Paraliżowanie taktyczne - John Ruiz, Andre Ward.

Klincz to efekt uboczny walki. Klincz nie jest narzędziem walki. Jak to się dzieje, że ta prosta wiedza dociera to tak małej grupy fanów? Boks zawodowy w byłych republikach, Azji jest z zasady pozbawiony tego typu fauli.... Zagadka banalna. Jest Świeży, czysty... ma krótki okres. A poza tym mentalność przodków samurajów jest inna niż afro. Ruscy z kolei nie klinczują, bo klincz kłóciłby się z ich stylem walki. Klinczem się nie nokautuje, na ringach w USA dzięki niemu wygrywa na punkty (banał, el coś w tym jest). Dodam, że nic nie jest regułą 1:1. Rzadko widziany w Ameryce środkowej (Portoryko), w Meksyku...

stare 18-02-18, 13:32   #26 (permalink)
champion

Domyślnie

Przede wszystkim, co najbardziej rzuca się w oczy to tragiczna praca nóg CEJ - nic nie poprawiło się w tym aspekcie. Groves był przy nim jak baletnica - to i lewy prosty umożliwiło mu ustawienie i trwałe trzymanie dystansu, którego Eubank nie był w stanie jakoś sensownie systemowo skrócić, podczas desperackich prób tracił balans, jego ciosy robiły się obszerne, spóźnione i niecelne w ostatniej fazie, a on sam robił sie podatny na kontry. Eubank nie istnieje jeżeli odetnie się go od półdystansu i brudnego klinczu.
ArchieMoore jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-02-18, 13:48   #27 (permalink)
prospect

Domyślnie

Cóż, nie ukrywam, że po ostatnim efektownym zwycięstwie Juniora trochę się dałem nabrać, że oto nam rośnie potwór, a tu Święty Grześ sprowadził i Eubanka i mnie na ziemię. A przecież kiedy w całym tym zamieszaniu z GGG, stary i młody zrobili z siebie błaznów, to szczerze życzyłem sobie, żeby ktoś obił tą szczekaczkę, nauczył pokory.

Fajny pojedynek, dobrze się stało jak się stało.
macius jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-02-18, 14:12   #28 (permalink)
contender

Domyślnie

witam ponownie :D

nadrobiłem wczorajszą walkę, obejrzałem w całości bo wczoraj cielo okrutnie streama tak ze kilku rund nie widzialem nawet. Wnioski nasuwają się same, chyba za wczesnie pochwalilismy chrisa za rozwój, bo jak się okazało, pierwszy rywal z czołówki po saundersie i mamy podobny obraz
Eubank jest jezdzcem bez głowy, gorszą wersją Portera bo ma ten sam system walki którego nie lubię, wbijanie się na ślepo z glowa do przodu do bliskiego dystansu i zadawanie ciosow w klinczu. Statystyki ciosów po walce to chyba jakis żart xD nie wiem co oni policzyli dla Chrisa, on w calej walce miał bardzo niewiele momentów gdzie trafiał czysto, w większosci pruł powietrze albo gardę Grovesa. Znów włączyło mu się wożonko, co było komiczne. To pozowanie po gongu i "groźny" wzrok którym chciał zabic georga (bo niczym innym nie dał rady) kłocił się z tym co działo się wczesniej podczas rundy, gdzie momentami był ośmieszany boksersko. Za wczesnie pochwały oj za wczesnie, stary Eubank niezle mu wyprał banie.
Groves zawalczył bardzo mądrze, świetna defensywa, zajebisty jab, elegancka praca nóg, był świetnie przygotowany na Eubanka Jr'a.
Eubank Jr z kolei kondycyjnie jak zwykle bez zarzutu, dodatkowo ma bardzo twardy łeb... i tu się konczą jego plusy niestety. On po prostu nie ma fundamentów ! Robi sztuczki ale tylko na treningach oraz z 2 i 3 ligą. Bardzo słaby lewy prosty który jest rzadko używany, nogi jak zauważył Archie- tragedia, ogólnie umiejętnosci walki na srodku ringu ma bardzo ograniczone gdy stoi naprzeciw ktoś lepszy niz taki blackwell. Te swingujące sierpy i overhandy to była tragedia, Groves w pewnym momencie sam nie wierzył co on odpierdala, dodatkowo brak gardy - przyjmował czasem lewe proste niczym chavez jr od naszego Andrzejka xD

On się kurwa do Leonarda porównuje? jedyne co ich łaczy to chyba kolor skóry, takie porównania to zniewaga dla tej legendy. Tak jak wiele osób mowilo ze w ewentualnym rewanzu Chris rozwali saundersa bez problemu, to teraz widac kto kogo by rozmontował z wiekszą łatwoscia. Ja nie mam wątpliwosci.

no coż czekamy na finał !
pain.exe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-02-18, 14:21   #29 (permalink)
champion

Domyślnie

Kompletnie nie rozumiem postawy Eubanka w tej walce. Czy była to wina taktyki, czy braku umiejętności na poziomie jakiego się od niego oczekiwało?

Długimi momentami wyglądał jak cepiasz spod sklepu monopolowego. Czy on wie w ogóle co to jest jab? Nawet w półdystansie zamiast szukać krótkich sierpów, bił szeroko i czytelnie dla rywala. Czy on liczył na jedno uderzenie? Nie rozumiem, kompletny idiotyzm.
Winky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-02-18, 14:25   #30 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Doświadczenie, często bez znaczenia, czasami niczym fundament. Eubank pobił efektownie silnego ale bardzo prostego w boksowaniu Turka i to wszystko. Remis z Saundersem.... (walki z Czudiowem dla mnie nie było)

Saunders ostatnio ma dobre akcje, ale to poziom nieaktywnych już Barkera czy Maklina. Nic więcej. Zawsze mówiliśmy, że brytyjska super sporo średnia jest lepsza - Groves, DeGale, Froch.
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania