boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 13-02-18, 12:47   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 439 razy w 127 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 35
Domyślnie Babiloński dla Boxing.pl: Głowacki powinien zmienić otoczenie, ale to jego decyzja

Sobotnia gala w Nysie przyniosła kilka dramatycznych chwil dla fanów Krzysztofa Głowackiego (29-1, 18 KO). "Główka" w walce z Serhijem Radczenką był daleki od optymalnej formy, a w 5 rundzie pojedynku znalazł się nawet na deskach. Jeden z promotorów byłego czempiona wagi cruiser, Tomasz Babiloński, tuż po walce dał do zrozumienia, poprzez wpis w mediach społecznościowych, że "Główka" powinien zmienić sztab szkoleniowy. Postanowiliśmy więc porozmawiać z szefem Babilon Promotion o sobotnim występie Krzysztofa Głowackiego.

Krystian Sander/Boxing.pl: Chciałbym zapytać o Krzyśka Głowackiego...

Tomasz Babiloński: Nie chcę się wypowiadać na ten temat. Ja wiem o co chodzi. To jest decyzja Krzyśka i jego kariera. Nie idzie to ku dobremu, ale każdy jest kowalem swojego losu. Nie chce mi się tego komentować, szczerze mówiąc.

Rozumiem, że chodzi panu o trenera Łapina?

Nie chcę tutaj operować nazwiskami, roztrząsać tego. Zostawiłem to w roku 2017. Mówiłbym to samo też wtedy, gdyby Krzysiek podnosił ciężary lub ścigał się w Formule 1. Każdy powinien zmieniać zespoły, środowisko. Jest to wskazane wręcz. A mamy w drużynie MMA Szymona Kołeckiego, złotego medalistę olimpijskiego, który popiera mój pogląd. Gdyby trenował tylko i wyłącznie z jednym trenerem... No ale to jest tylko taka moja opinia. Czas pokaże. Głowacki ma swoje lata, Włodarczyk ma swoje lata. Szkoda, że oprócz Cieślaka i może Balskiego, to nie ma na kim, w naszej wadze cruiser, oka zawiesić. Napisałem na Twitterze w emocjach, ale nie chcę dalej napierdzielać w tego ich trenera i tego ciągnąć. Niech robi swoją robotę, do pewnego poziomu jest dobry. Później jednak, choćby dla świeżego oddechu, zawodnik powinien iść w kierunku nowego otoczenia.

Wkradła się jakaś monotonia w przygotowania, obozy Głowackiego?

Trzeba jego zapytać, co tam się dzieje. Ja na sali na szczęście nie bywam. Zmiany trenerów powinny się odbywać. Jest jakaś świeżość, coś nowego. A taka monotonność... Jak w przypadku Włodarczyka - od 20 lat wchodzi na tę samą salę, o tej samej godzinie. To niczego nie wnosi. To są ich kariery, ich życie, ich decyzje. Moim zdaniem tak byłoby lepiej.

W walce z Radczenką Głowacki nie przypominał tego wojownika, który wyszarpał pas Huckowi.

Może miał słabszy dzień? Ja pamiętam Głowackiego z boksu amatorskiego. To był zawodnik prezentujący coś innego. Ale jak mówię, może słabszy dzień. Oby takiego dnia nie miał przy poważnej walce z jakimś rywalem z pierwszej 10-tki BoxReca. Mam nadzieję, że Krzysiek wie, co robi.

Byłby pan tego samego zdania, gdyby nie był pan skonfliktowany z trenerem Łapinem?

Ja jestem szczerzy. Jestem jednym z nielicznych, którzy mówią to, co myślą. Czasami powiem coś mądrego, czasami może głupiego, ale gdybym miał jakieś osobiste kwestie poruszać, to zabrakłoby mi miejsca na Twitterze. To, że za sobą nie przepadamy, to żadna tajemnica. Żaden z nas tego nie ukrywa. Ja mówię z punktu widzenia kibica. Jestem z tym sportem związany ćwierć wieku i mogę powiedzieć co chcę. Tak samo on może powiedzieć coś o mojej lepszej lub gorszej gali. Każdy ma takie prawo, to nie jest Korea Północna. Mamy prawo oceniać swoją pracę. Wiem, że Krzysiek będzie chciał się teraz zmotywować, pokazać, że to był przypadek. Jak wygwizdano mi Wieliczkę przez tego Węgra, to też się zmotywowałem i nie daję się już nabierać na matchmakerów, na nabite rekordy.

Jeśli chodzi o zmianę trenera przez Krzyśka Głowackiego, to rozumiem, że doradzałby mu pan nawiązanie współpracy z obcokrajowcem?

Oczywiście. Nie chcę niczego ujmować trenerom polskim, ale moim zdaniem Krzysiek powinien spróbować w nowym otoczeniu. Złapać świeżości, spróbować czegoś nowego. Jest gdzieś problem i musi sobie z nim poradzić. Ale to jego wybór. Ja mogę tylko swoją opinię powiedzieć. Jestem jego kibicem, trzymam za niego kciuki, spędziliśmy razem dużo czasu w różnych okolicznościach, więc przeżywam to. Ja mam nadzieję, że Krzysiek miał zły dzień. Może obydwaj panowie pokażą, że mieli zły dzień, a ja się po prostu na tym nie znam?

Jeśli chodzi o całą galę w Nysie, to jak się panu podobała?

Mi się też zdarzały takie gale. No może nie pięć walk pod rząd, które kończyły się przed czasem, ale był zły matchmaking, złych rywali dobierałem. To się zdarza. Już nie chcę wracać do wspomnianej Wieliczki. Uważam, że promotorzy w Polsce powinni ze sobą więcej współpracować. Nie ma sensu ze sobą walczyć. Można podpisać umowę, że jedna walka tego i tego zawodnika jest u mnie, kolejna u ciebie, robić coś ciekawego dla widza. Żeby zamiast wyjść w sobotę się gdzieś pobawić, to kibic mógłby usiąść i obejrzeć galę w telewizji Polsat Sport.

Rozmawiał: Krystian Sander/Boxing.pl
Zdjęcie: Piotr Duszczyk/boxingphotos.pl

Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-02-18, 13:05   #2 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Główka i tak już w ostatnich miesiącach zmienił wiele w swoim życiu, więc wcale nie jestem przekonany, że kolejna zmiana to jest to, czego teraz potrzebuje.
Może to akurat typ zawodnika, który potrzebuje treningowej stabilizacji i "pewności"? Są przecież i takie przypadki.

A co do porozumienia polskich promotorów - byłoby fajnie ale póki co wygląda na science-fiction.
Choć takie gale jak Nysa kibiców boksowi nie przysporzą.
miquel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-02-18, 18:22   #3 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Abstrahując od tematu to ogólnie na rynku znacznie pogorszyła się jakość wszelkich usług w wielu branżach. (również w gastronomii, nie ma punktu w którym można zjeść coś naprawdę dobrego. Wszędzie lipa dla gównażerii ale za to trendy design w lokalu ale to tylko jeden z bardzo wieeluu przykładów) Jednym z powodów jest to że młode, nowe pokolenie odbiorców nie jest już tak wymagające. Niektórzy wykorzystują to tworząc np niesportowe gale celebrytów którzy i tak kąpią się w kasie (nie mowie o wyżej wymienionych bo to jest ok) pozornie w pięknej oprawie a tak naprawdę ściągając gruby hajs za marny poziom sportowy.Pod niski standard odbiorców rynek szybko się dostosowuję. Lubimy jeść kupę? Proszę bardzo dostajemy ją ładnie przystrojoną na złotym półmisku. Tylko pytanie w jakim kierunku to wszystko zmierza? Jak długo można żyć w tak niezdrowej symbiozie.Nie mam pojęcia czy to wina wychowania czy co? Jeden z dwudziestym przemilczałby te lajki bzdurne filmiki i nie napędzał tej idiotycznej maszyny jakimiś tam lajkami. Portale społecznościowe też robią galaretę z mózgu młodym ludziom. Zbyt duży przepływ informacji między ludźmi też nie jest zbyt zdrowy. ktoś to bardzo sprytnie wykorzystuje.
new_deal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-02-18, 18:50   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

diabel. On wie ze nikt go nie pokocha widzac rogi na czole.
Taszun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-02-18, 19:16   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Jaki trener zagraniczny? A jak on sie z nim dogada? Przeciez on nie umie po angielsku przedstawic sie!!

On ma na glowie teraz nowa dupe, tatułaże i jak tu zapewnic jej rozrywke, a nie myslec o powaznym boksowaniu. Za duzo z Diablem sie kumplowal i zaczal interesowac sie wsystkim, ale nie boksem.

Kto to tez zasponsoruje, jak on nie ma groszy przy dupie? Po takich wystepach kto bedzie to sponsorowal, risky investment!

Wasilewski zrobil wielki blad placac im i nie wymagal lekcji angielskiego.

KAzdy jego pupilek powinine miec obowiazkowe lekcje j.angielskiego, codziennie 1 godzina. Po paru latach by umieli gadac, zawse na zagraniczne walki by nie bylo wstydu. I nie gadajcie mi, ze nie ma sensu.
kubakj jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-02-18, 19:35   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

to sens ma tylko to co nam sie wydaje sensowne czesto nie wydaje sie innym.
Napewno nie mlodemu dzieciakowi wyciagnietemu z prl dzielnic.
skad wiesz czy Glowacki umie dodawac do 10? no co? Floyd podobno nie potrafi!!
sorry... ale jesli uczen potrafi liczyc tylko do 10 to nie zadasz mu pracy domowej naucz sie 20 slowek! zglupieje, nauka bedzie szla zbyt wolna XD

Chodzi o wyobraznie. Jakbym za lepka byl taki cwaniak jak teraz to aktualnie wladalbym biegle ang.niemiecki, hiszpanski i pomyslalbym o mandarynskim a tak to i z POlskim jest nieciekawie.
Chodzi o to zeby glupkowi z tradzikiem mlodzienczym pokazac ze moze byc RJJ i kolor skory nie ma tu znaczenia. Do tego trza dobrego coacha a nie biznesmena. Biznesmen jest od robienia pieniedzy a to i wielu slabo idzie.
Stara Ameryka miala pewien swoj czar. Nietrudno bylo zauwazyc ze jest wielu czarnych przyglupow ktorzy stali sie milionerami machajac rekoma.
Widziales w POlsce chociaz jednego milionera?
To dziala. mysl ze mozna. No moze zadzialac na jakies lepka ktory jakims cudem dostanie tego blysku ze moze sprobujmy na powaznie.
Ciezko jest wyobraznie przelozyc na rzeczywistosc jak nie masz pewnego potwierdzenia w realnosci.
Z tego co wiem to wiekszosc zawodnikow z bloku sowieckiego spierdala w momencie jak wyjechali na jakas olimpiade i zobaczyli cos realnie. Zobaczyli tych ludzi,dzialaczy itd z duzego swiata boksu a nie ze tylko gdzies po cichu o nich slyszeli. Odwaga wymaga pewnego bodzca,realnej swiadomosci.
Mysle ze jak samobojca ktory mialby skoczyc w dol w jakas dziure nigdy nie bedac realnie na dole lub nie widzac oczami ze jest jej koniec to w zyciu nie odwazylby sie skoczyc.
Jemu chodzi o cos konkretnego. Odbic sie od dna i rozbryzgac a nie np leciec cala wiecznosc. Perspektywa taka brzmi przerazajaco!! napewno rowniez dla gotowego samobojcy.
Taszun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-02-18, 20:17   #7 (permalink)
challenger

Domyślnie

Mysle ze byl to calkiem szczery wywiad. Czekam z niecierpliwoscia na RSC Andrzeja o tej gali.
LegiaPany jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-02-18, 20:54   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Pan Babiloński zrobił się trochę dyplomatyczny, widocznie wyciągnął wnioski. A z wypowiedzi nie zgadzam się tylko z jednym: zmiany trenerów to nie jest konieczność. Jeżeli trener także się rozwija i wprowadza cały czas nowe elementy do treningu, nie zaniedbując starych, to monotonia nie musi wcale nadejść. Ale to jest przywilej trenerów wybitnych, a że Głowacki powinien coś nowego spróbować, jeżeli chce się rozwinąć, to chyba nie ma wątpliwości.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-02-18, 01:07   #9 (permalink)
challenger

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Może nie jest taki otwarty jak inni, ale rzeczywiście on chyba najsensowniej i najspokojniej się wypowiada z promotorów ostatnio.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania