boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 12-02-18, 16:51   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 358 razy w 105 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 31
Domyślnie Lubin: chcę walk z najlepszymi i rewanżu z Charlo

Erickson Lubin (18-1, 13 KO) jeszcze nie tak dawno uchodził za absolutnie czołowego prospekta wagi junior średniej. Amerykanin z brutalną rzeczywistością zderzył się 14 października ubiegłego roku. Po serii zwycięstw nad słabszymi rywalami, "The Hammer" stanął w szranki z mistrzem WBC w limicie do 154 funtów, Jermellem Charlo (30-0, 15 KO).

Lubin przegrał tamten pojedynek przez nokaut już w pierwszej rundzie. Erickson to jednak pięściarz bardzo młody, który przy odpowiednim prowadzeniu, a szczególnie odbudowaniu "głowy" po tak bolesnej porażce, może jeszcze wdrapać się na szczyt boksu zawodowego.

Kilka dni temu na portalu premierboxingchampions.com pojawił się wywiad z Ericksonem Lubinem. Nie mogło przy tej okazji zabraknąć tematu ubiegłorocznej klęski, jak i przygotowań do powrotu na ring. Poniżej prezentujemy kilka cytatów z tej rozmowy.

- Po walce z Charlo zrobiłem sobie miesiąc przerwy od boksu. W lipcu urodził mi się syn, więc miałem czas, by spędzić trochę czasu z rodziną. Miałem czas, by dojrzeć i odbudować umysł z dala od ringu.

- Powtórkę tej walki obejrzałem dopiero kilka tygodni po walce. Na początku nie chciałem tego oglądać. Później jednak chciałem się temu przyjrzeć i wyłapać, gdzie popełniłem błąd. Gdybym mógł cofnąć czas i wrócić do tamtej chwili, zrobiłbym to. Czuję się teraz lepszym zawodnikiem. Ale cóż, boks to taki sport, gdzie jeden cios może zmienić wszystko, bez względu na umiejętności.

- W sumie nie zdążyłem się tam nawet rozgrzać. Nie miałem czasu, by zająć się Charlo. Właściwie to boksowałem całkiem dobrze, czułem, że wygrywam tę rundę. Zaryzykowałem, ale opuściłem głowę nisko, w dodatku z opuszczonymi rękami. Charlo to najwyższy poziom, złapał mnie i nie mogę powiedzieć, że to był szczęśliwy strzał. Próbowałem wstać, nie byłem świadomy, ale nie czułem żadnego bólu. Nie mówię, że byłbym w stanie walczyć dalej, nie mam żalu do sędziego, ale na zegarze zostało tylko 15 sekund... Jestem wojownikiem. Dopóki stoję na nogach, chcę walczyć. Być może zdołałbym przetrwać te 15 sekund, przytrzymać go.

- Wciąż wierzę, że mogę pokonać Charlo. Chcę zemsty, chcę wrócić do miejsca, w którym byłem. Chcę walk z najlepszymi i rewanżu z Charlo. Muszę wrócić i szybko się z kimś rozprawić. Muszę dać znać, że wracam
- powiedział Erickson Lubin.

Źródło: premierboxingchampions.com

Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-02-18, 16:59   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 358 razy w 105 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 31
Domyślnie

Trzymam kciuki za mocny powrót tego gościa. Spalił się strasznie w pierwszej dużej próbie, ale to młody chłopak, wszystko przed nim. Chętnie zobaczyłbym go jeszcze w tym roku z Gallimorem lub DeLoachem.
Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-02-18, 18:38   #3 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Krystian Sander Zobacz post
Trzymam kciuki za mocny powrót tego gościa. Spalił się strasznie w pierwszej dużej próbie, ale to młody chłopak, wszystko przed nim. Chętnie zobaczyłbym go jeszcze w tym roku z Gallimorem lub DeLoachem.
Zgadzam sie. Do walki z Charllo spodziewalem sie,ze jest to ktos pokroju Spance'a. Ja w ogole stawialem na niego z Charllo Paradoksalnie,mimo tego w jakim stylu i jak szybko zostal skonczony,to mozna wciaz sie spodziewac,ze to bokser przez duze B i w rewanzu moglby np. solidnie ograc swojego oprawce A moze wlasnie wszedl Jarmellowi cios 1na100? A moze wlasnie te doswiadczenie? Oczywsicie,to zabawa slowami. Nic nie bede odejmowal Charllo,a Lubin musi wziac na klate to co przyjal i udowodnic nam 2x wiecej.
mat.d jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-02-18, 19:38   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Chęć rewanżu zrozumiała, ale nie spieszyłbym się z tym, bo demony mogą szybko wrócić, a dalej może być tylko gorzej. Jeżeli faktycznie by miało do tego dojść, to niech to będzie przemyślana decyzja, nie oparta jedynie na ambicji. A wtedy odbędzie się to z pożytkiem dla kibiców i samego Lubina.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-02-18, 22:31   #5 (permalink)
bum

Domyślnie

Bardzo jestem ciekaw jego powrotu i czy faktycznie się psychicznie odbudował
TheShadowOne jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania