boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 11-02-18, 13:11   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 264 razy w 109 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie Pindera podsumowuje karierę wielkiego Roya Jonesa Jr

Roy Jones Jr kończy karierę. Mam nadzieję, że mówi poważnie i będziemy już tylko wspominać jego najlepsze walki, a nie te ostatnie w których był cieniem tego, który przez lata czarował bokserski świat.

Był wybitny, ale chyba trochę zabrakło mu w życiu szczęścia. Nie tylko w ringu. Kiedy już szykował się do zakończenia kariery źle zainwestował, stracił majątek i musiał walczyć dalej. Nikomu tak jak jemu w Seulu (1988) nie należał się złoty medal olimpijski, ale został oszukany przez sędziów, którzy wypunktowali zwycięstwo przedstawiciela gospodarzy. Jones Jr został wprawdzie uznany najlepszym pięściarzem turnieju olimpijskiego, otrzymał Puchar Vala Barkera, ale złoty medal zatrzymał Koreańczyk.

MKOL niestety nie był stanowczy w tej sprawie. Nie zrobił zbyt wiele, Jones Jr nie doczekał się tego co mu się należało. A myślę, że taki gest byłby wskazany i jak najbardziej sprawiedliwy. Miałem w swoim dziennikarskim życiu przyjemność komentować wiele wspaniałych walk Roya Jonesa Jr i najczęściej byłem pod jego wielkim wrażeniem. Robił z rywalami co chciał, bawił się z nimi jak kot z myszą, przekładał z ręki do ręki. Zdobywał tytuły w wagach od średniej do ciężkiej, gdzie pokonał w 2003 roku Johna Ruiza i odebrał mu pas WBA.

Szybko jednak wrócił do półciężkiej, by walczyć z Antonio Tarverem. Komentowałem ich pierwszy pojedynek w Las Vegas, w Mandalay Bay, który geniusz z Pensacoli wygrał dość szczęśliwie, dwa do remisu. Tarver nie mógł się wtedy pogodzić z porażką, pamiętam jak zwracał się do zebranych na konferencji prasowej i samego Jonesa Jr, by sprawiedliwie ocenili to, co wydarzyło się w ringu. Szary ze zmęczenia Jones Jr (miał ogromne problemy z uzyskaniem limitu wagi półciężkiej) nie zgadzał się oczywiście z opinią Tarvera, co więcej powiedział, że raz jeszcze wróci do kategorii ciężkiej, by pokonać Hasima Rahmana, czym obecnego na konferencji byłego mistrza mocno rozśmieszył.

Źródło: Janusz Pindera, Polsatsport.pl

Adrian Golec jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-02-18, 13:24   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Z Tarverem wynik był dyskusyjny, ale zwalanie tego na problemy z wagą Jonesa, to moim zdaniem jakaś powtarzana plotka. Z Ruizem ważył o ile pamiętam 87 kg. Facet mierzący nieco ponad 180 cm, nie może następnie zrobić 80 kilo? Jakoś trudno mi w to uwierzyć. Mógł stracić po walce z Ruizem motorykę, z tytułu rozpasania wagi, ale żeby mieć problem z zejściem do półciężkiej? Nie wierzę. Wydaje mi się, że jego najlepszy czas się właśnie kończył, a Tarver był w prime no i był piekielnie mocny,

stare 11-02-18, 13:49   #3 (permalink)
prospect

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adrian Golec Zobacz post
Z Tarverem wynik był dyskusyjny, ale zwalanie tego na problemy z wagą Jonesa, to moim zdaniem jakaś powtarzana plotka. Z Ruizem ważył o ile pamiętam 87 kg. Facet mierzący nieco ponad 180 cm, nie może następnie zrobić 80 kilo? Jakoś trudno mi w to uwierzyć. Mógł stracić po walce z Ruizem motorykę, z tytułu rozpasania wagi, ale żeby mieć problem z zejściem do półciężkiej? Nie wierzę. Wydaje mi się, że jego najlepszy czas się właśnie kończył, a Tarver był w prime no był piekielnie mocny,
Dokładnie. Z Ruizem było 86kg po prostu pół ciezki który wagi nie robił.A Tarver to bardzo dobry pięściarz.
Mr.KO jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-02-18, 14:48   #4 (permalink)
prospect

Domyślnie

Zresztą Tarver też się skończył po walce w ciężkiej...z Rockym

stare 11-02-18, 17:03   #5 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mr.KO Zobacz post
Dokładnie. Z Ruizem było 86kg po prostu pół ciezki który wagi nie robił.A Tarver to bardzo dobry pięściarz.
86 kg na wazeniu. 90 tuz przed walką
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-02-18, 17:15   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Z Tarverem wynik był dyskusyjny, ale zwalanie tego na problemy z wagą Jonesa, to moim zdaniem jakaś powtarzana plotka. Z Ruizem ważył o ile pamiętam 87 kg. Facet mierzący nieco ponad 180 cm, nie może następnie zrobić 80 kilo? Jakoś trudno mi w to uwierzyć. Mógł stracić po walce z Ruizem motorykę, z tytułu rozpasania wagi, ale żeby mieć problem z zejściem do półciężkiej? Nie wierzę. Wydaje mi się, że jego najlepszy czas się właśnie kończył, a Tarver był w prime no i był piekielnie mocny,
Dobrze, że zwracasz na to uwagę. Zawsze się zastanawiałem jak to jest. Facet waży w walce bodaj koło 88 kg, potem schodzi do 79,4 i jest strasznie skatowany. A normalnie to musiał zrzucać więcej? Od początku ta historia z wagą mnie nie przekonywała. To nie to co Tarver, który do Hopkinsa musiał schodzić 20 kilo w dół po Rockym.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-02-18, 17:34   #7 (permalink)
prospect

Domyślnie

Cytat:
Napisał Tejksio Zobacz post
Dobrze, że zwracasz na to uwagę. Zawsze się zastanawiałem jak to jest. Facet waży w walce bodaj koło 88 kg, potem schodzi do 79,4 i jest strasznie skatowany. A normalnie to musiał zrzucać więcej? Od początku ta historia z wagą mnie nie przekonywała. To nie to co Tarver, który do Hopkinsa musiał schodzić 20 kilo w dół po Rockym.
RJJ Tarvera unikał. Duży niewygodny mankut który w 1 walce pokazał że RJJ jest do obicia a w drugim starciu wykonał egzekucję.Moim zdaniem po tych walkach Roy się nie podniósł psychicznie. To tak jak z piłkarzem który po złamaniu nogi już nie będzie tak walczył o piłkę. Głowa blokuje i robi się asekuracja.

stare 11-02-18, 18:02   #8 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał Mr.KO Zobacz post
RJJ Tarvera unikał. Duży niewygodny mankut który w 1 walce pokazał że RJJ jest do obicia a w drugim starciu wykonał egzekucję.Moim zdaniem po tych walkach Roy się nie podniósł psychicznie. To tak jak z piłkarzem który po złamaniu nogi już nie będzie tak walczył o piłkę. Głowa blokuje i robi się asekuracja.
Słuszna uwaga dot. psychiki, dlatego m.in. kibicuję Khanowi, choć jego styl to nie moja bajka. Ale KO od Prescotta niejednego by zablokowało. Potem były ciężkie ciosy z rąk Garcii, nokdauny, a facet w kolejnych walkach jakby nigdy nic. Zobaczymy, jak Khan zniesie KO od Alvareza, ale coś mi mówi, że już "zapomniał".

stare 11-02-18, 18:27   #9 (permalink)
prospect

Domyślnie

Cytat:
Słuszna uwaga dot. psychiki, dlatego m.in. kibicuję Khanowi, choć jego styl to nie moja bajka. Ale KO od Prescotta niejednego by zablokowało. Potem były ciężkie ciosy z rąk Garcii, nokdauny, a facet w kolejnych walkach jakby nigdy nic. Zobaczymy, jak Khan zniesie KO od Alvareza, ale coś mi mówi, że już "zapomniał".
Nokauty nie znalazły mózgu Amira dlatego walczy na instynkcje

stare 11-02-18, 18:34   #10 (permalink)
champion

Nominowany 27 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Przez te niemal 10 lat chałturzenia przez Roya powiedziano już chyba wszystko. Mnie ciężko uwierzyć, że to już koniec. Obawiam się, że jeszcze go zobaczymy w rękawicach na dłoniach ale niekoniecznie w boksie.
Endrjus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania