boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 10-02-18, 11:40   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 264 razy w 109 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie Sulęcki i Jacobs daniem głównym nowojorskiej gali, planowanej na 28 kwietnia

Wiele wskazuje na to, że dotychczas potencjalny pojedynek Macieja Sulęckiego (26-0, 10 KO) z Amerykaninem Danielem Jacobsem (33-2, 29 KO), został "klepnięty". Pierwotnie Amerykanin był przymierzany do Gary'ego O'Sullivana oraz Andy'ego Lee. Ostatecznie padło na Polaka.

Do walki ma dojść 28 kwietnia w Barclays Center. Na tej samej gali wystąpi "Big Baby", czyli ponad 130 kilogramowy Jarrell Miller (20-0-1, 18), który niebawem może stanąć w szranki z Anthonym Joshuą.

Walka Macieja z Jacobsem odbędzie się w limicie wagi średniej. Pojedynek pokaże stacja HBO. Tak Jacobs, jak i Miller pochodzą z Nowego Jorku. Zorganizowana tam gala może cieszyć się sporym zainteresowaniem.

Maciej Sulęcki miał wybrać Jacobsa, sugerując, że Amerykanin jest większym wyzwaniem od Vanesa Martirosyana. Kwestie finansowe niewątpliwie odegrały tu dużą rolę. Sulęcki nie krył swojej motywacji i choć niczego nie powiedział wprost, zasugerował, że wystąpi na antenie amerykańskiego giganta telewizyjnego, jako główne danie wieczoru. Dodał, że podana przez niego propozycja oferty została zaakceptowana, co oznacza, że jest ona satysfakcjonująca.

Zdaniem części opiniotwórców, karta gali jest niezła, lecz nie jest imprezą dużego kalibru. Lepszymi i dostępnymi rywalami dla Millera byliby Carlos Takam, Agit Kabayel, Dillian Whyte, Dereck Chisora, Hughie Fury, Alexander Ustinow, Oscar Rivas, Adam Kownacki, Dominic Breazeale czy Charles Martin. Tymczasem "Big Baby" zmierzy się z mało medialnym Johannem Duhaupas (37-4, 24 KO), który - jak można przeczytać na publicystycznym portalu boxingnews24.com - przegrywał z każdym mocniejszym rywalem. W rankingu WBC Duhaupas zajmuje 6 miejsce. W ostatnich występach pokonał trzech przeciętnych bokserów. Zdaniem owych publicystów, nie jest to dobre dopasowanie bokserów, a faworytem jest Miller.

Co się zaś tyczy Jacobsa, powstał pomysł zestawienia go z Jermallem Charlo, jednak ten jasno dał do zrozumienia, że nie uwzględnia "Miracle Mana" w gronie kandydatów do walki. Innymi graczami, gotowymi do walki z Jacobsem są Demetrius Andrade oraz Sergiej Derewianczenko.

Źródło: Boxingnews.24.com

Adrian Golec jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-02-18, 11:52   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Ostatnio rozmawialiśmy o Adasiu, w kontekście doboru rywali. Powyższe jest potwierdzeniem mojej opinii. Boks nie może być traktowany jako inwestycja długoterminowa, a trzeba coś jeść, płacić trenerowi, etc.. a noga zawsze może się poślizgnąć. Biznes robi się tu i teraz. To nie jest moje przemyślenie... to jest stare jak świat.

- Bardziej skupiałem się do tej pory na Martirosyanie, ale kiedy przyszło zapytanie od obozu Jacobsa, ja podałem swoje warunki i one zostały zaakceptowane. Jacobs to na pewno większe sportowo wyzwanie od Martirosyana, a ja na taką okazję czekałem.

To zdanie porusza dwie kwestie, ale prawdziwa jest tylko jedna.

stare 10-02-18, 12:24   #3 (permalink)
challenger

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adrian Golec Zobacz post
Ostatnio rozmawialiśmy o Adasiu, w kontekście doboru rywali. Powyższe jest potwierdzeniem mojej opinii. Boks nie może być traktowany jako inwestycja długoterminowa, a trzeba coś jeść, płacić trenerowi, etc.. a noga zawsze może się poślizgnąć. Biznes robi się tu i teraz. To nie jest moje przemyślenie... to jest stare jak świat.

- Bardziej skupiałem się do tej pory na Martirosyanie, ale kiedy przyszło zapytanie od obozu Jacobsa, ja podałem swoje warunki i one zostały zaakceptowane. Jacobs to na pewno większe sportowo wyzwanie od Martirosyana, a ja na taką okazję czekałem.

Czyli ta kasowa, wedlug mnie zly wybor teamu Macka. Obym sie mylil.
LegiaPany jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-02-18, 12:33   #4 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał Adrian Golec Zobacz post

Dokładnie, ale trudno się chłopakowi dziwić. Pamiętam jak podczas walki z Proksą redaktor Kostyra rzucił, że za walkę Maciek dostał 20 tysięcy złotych, i jest to dwa razy więcej niż jego najwyższa wypłata. Nie rozumiem za to promotorów, którzy powinni długoterminowo myśleć o karierze chłopaka, a posyłają go na ścięcie. Nie jestem wielkim fanem boksu Jacobsa, nie ekscytuje mnie, moim zdaniem jest przereklamowany, ale warunki fizyczne ma naprawdę dobre. Maciek ma wzrost i zasięg, ale nie jest naturalnie tak duży, chociaż wydaje się i tak większy od Ariasa. Derewiaczenko, Charlo, Canelo, GGG i Saunders moim zdaniem są lepsi od Jacobsa, ale to będzie raczej dla Sulęckiego za dużo. Wierzę, że Maciek może wygrywać rundy z Amerykaninem, ale wątpię, żeby dał radę wytrzymać cały dystans.
Thrawn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-02-18, 12:48   #5 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Jego decyzja, pozostaje trzymać kciuki i życzyć powodzenia. Szukając plusów to nawet w wypadku porażki zwiększy swoją rozpoznawalność a jej na pewno mu brakowało żeby walczyć za dobre pieniądze.
Lotnik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-02-18, 12:52   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Pytanie: co robi Jacobs u Hearna. Zdaniem boxingnews.24 Hearn uważa, że ​​Jacobs może pokonać Gołowkina i Canelo Alvareza. Celem Hearna jest doprowadzić do walki Jacobsa ze zwycięzcą z 5 maja.

Sensowne myślenie.

stare 10-02-18, 12:53   #7 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał LegiaPany Zobacz post
Czyli ta kasowa, wedlug mnie zly wybor teamu Macka. Obym sie mylil.
Od kiedy kasa jest zła?

stare 10-02-18, 13:02   #8 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał Thrawn Zobacz post
Dokładnie, ale trudno się chłopakowi dziwić. Pamiętam jak podczas walki z Proksą redaktor Kostyra rzucił, że za walkę Maciek dostał 20 tysięcy złotych, i jest to dwa razy więcej niż jego najwyższa wypłata. Nie rozumiem za to promotorów, którzy powinni długoterminowo myśleć o karierze chłopaka, a posyłają go na ścięcie. Nie jestem wielkim fanem boksu Jacobsa, nie ekscytuje mnie, moim zdaniem jest przereklamowany, ale warunki fizyczne ma naprawdę dobre. Maciek ma wzrost i zasięg, ale nie jest naturalnie tak duży, chociaż wydaje się i tak większy od Ariasa. Derewiaczenko, Charlo, Canelo, GGG i Saunders moim zdaniem są lepsi od Jacobsa, ale to będzie raczej dla Sulęckiego za dużo. Wierzę, że Maciek może wygrywać rundy z Amerykaninem, ale wątpię, żeby dał radę wytrzymać cały dystans.
Dokładnie tak. Natomiast w boksie myślący długoterminowo często budzą się z ręką w nocniku. Gdzie jest stara kadra Wasilewskiego? I on jeszcze mówi, że na tym nie zarabia, a pracuje dzień i noc.

Maciej ma pewny wpier... od Jacobsa. Z Vanesem, 60:40, a może nawet 50:50 z tytułu przerwy.
Oglądasz czasem teleturnieje, gdzie można wygrać, a można stracić. Większość zatrzymuje się w gdzieś połowie drogi, kiedy wygrana kasa jest już "pociągająca", a jest to np. zaledwie 20% całej puli do wygrania.

Charlo odrzucił ofertę - czujesz? jacobs to duże nazwisko na Booklynie (miejsce gali), HBO i walka wieczoru. Jedyna przeszkoda - poziom rywala. Po to tam jest, by złapać srokę za ogon... bo wg mnie Maciej ma małe szanse na pas w 154, czy w 160. A walce z Jacobsem wyciągnie - jak niego - grubą kasę, myślę, że ponad 150 tysi czyli średnie mieszkanie w Warszawie, albo duże w Poznaniu.

Derewianczenko być może jest lepszy od Jacobsa. Nie licząc GGG, tylko on. Jacobs to wg mnie top 3.

stare 10-02-18, 13:24   #9 (permalink)
journeyman

Domyślnie

"Boks nie może być traktowany jako inwestycja długoterminowa" napisał fan Gołowkina :D obijającego przez x lat kelnerów.

A wracając do tematu: nawet jeśli Maciek przegra, to porażka z Jacobsem kariery mu nie skończy. A jeśli nawet przegra, ale da dobrą i widowiskową walkę - na pewno będzie w ciekawszym miejscu niż nawet po 2 zwycięstwach nad jakimiś leszczami. Finansowo to nawet nie piszę - bo pewnie przepaść większa niż ego szpilki.
heatbeat jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-02-18, 13:55   #10 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Na początku byłem przeciwnikiem tej walki, ale faktycznie, szanse na walkę o pas w jr. mid są małe. Lara teraz bije się z Hurdem, Charlo będzie w następnej kolejności dla zwycięzcy a do tej walki podejrzewam że Charlo będzie miał jakąś dobrowolną obronę i to na pewno nie z Sulkiem. Szansę Polak dostałby może za 2 lata
TheShadowOne jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania