boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 13-01-18, 12:54   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie Wasilewski dla Boxing.pl o Szpilce, Piątkowskiej, gali w Nysie i kontrakcie Cieślaka

Czy temat debiutu Artura Szpilki w MMA był naprawdę poważny? Czy Ewa Piątkowska może stracić pas WBC? Co czeka nas podczas lutowej gali w Nysie? Dlaczego sprawa kontraktu Michała Cieślaka wzbudza tyle kontrowersji i która umowa prospekta wagi cruiser jest ważna? O tym wszystkim porozmawialiśmy z Andrzejem Wasilewskim. Rozmowa została przeprowadzona w czwartek, 11 stycznia. Życzymy miłej lektury.

Krystian Sander/Boxing.pl: Artur Szpilka ostatnio często zmienia zdanie, co do swojej sportowej przyszłości. Najpierw dużo mówiło się o debiucie w KSW, następnie Artur sam oznajmił, że liczy się tylko boks.

Andrzej Wasilewski: Panie redaktorze, ja już to tyle razy mówiłem, młodzi ludzie są często za szybcy... Trzeba rozmawiać z promotorkiem, a nie tylko chłopakami, czasami (śmiech).

Czyli walka na gali KSW nie była poważnym tematem?

Życie jest nieprzewidywalne i absolutnie nie wiemy, co się wydarzy. Ja już z panem redaktorem Kostyrą na ten temat wiele razy rozmawiałem. Mowiłem: "panie redaktorze, ten debiut Artura w tym momencie to według mnie się kompletnie kupy nie trzyma". Ja znam Artura wiele lat i ja w to nie wierzę...

Rozmawiał pan z Arturem na ten temat?

Tak, spotkaliśmy się kilka dni temu. Mówiąc po koleżeńsku powiedziałem mu, żeby przestał opowiadać o MMA, o jakichś wygłupach i albo boksujemy i mamy piękne sportowe ambicje i marzenia, albo daj mi spokój. Nie no, oczywiście, że boksujemy, promotorku - usłyszałem. Natomiast ciężko powiedzieć, co się wydarzy. Artur chce boksować - jeżeli będą możliwości fajnego boksowania, to w ogóle nie ma żadnej dyskusji. Zresztą, czy w MMA czekają na Artura większe pieniądze niż w boksie? W pierwszej lub dwóch pierwszych walkach pewnie tak. Prawda jest taka, że Artur ma trudną sytuację w karierze, ale największych poznaje się po tym, jak wracają po porażkach. Naprawdę wierzę w bardzo mocny powrót Artura, ale trzeba to zrobić mądrze, pokornie, cierpliwie. Krok po kroku.

Czy problemy zdrowotne Szpilki nie będą przeszkodą w osiąganiu jakichkolwiek sukcesów w przyszłości? Chodzi mi tutaj o te przewlekłe problemy z ręką.

Tak naprawdę to tego nie wiem. Artur zakończył rehabilitację, zaczął uderzać, nie wygląda to źle. Ale pewnie po tych zabiegach ta jego ręka "naturalna" już nie będzie. Wszystko wyjdzie w praniu, w walce. Lekarze mówią, że zabieg przeszedł bez problemów i wszystko dobrze rokuje.

Przed walką z Kownackim, a po walce z Wilderem Artur również przechodził zabieg ręki. Jednak w starciu z Adamem ręka nie wytrzymała.

Ta ręka nie wytrzymała już podobno przed walką z Kownackim. Czas pokaże. Nie jesteśmy cudotwórcami.

Istnieje możliwość powrotu Artura Szpilki na majowej gali Marcina Najmana?

Z tego co wiem, stanowisko naszego wieloletniego partnera, telewizji Polsat, jest takie, że jeżeli boksowaliśmy w Polsacie, to powinniśmy dalej boksować w Polsacie. Jest to w sumie stosowane na całym świecie.

Podobnie sprawa ma się chyba z Ewą Piątkowską? Dziś "Tygrysica" napisała na Twitterze, że dostała, podobno, bana od Polsatu.

Panie redaktorze, Marcin Najman jest kolegą Ewy i zaprosił ją na swoją konferencję, to nie był żaden konkretny temat. Ewa została być może trochę wykorzystana medialnie. Ale ja powiem tutaj też, że nie zamierzamy nikogo blokować, jeżeli nie ma innych, ciekawych propozycji. Nikt nie powinien utrudniać kariery sportowcom. Pierwszeństwo ma oczywiście Polsat.

A jeśli chodzi o powrót Ewy Piątkowskiej na ring, to bardziej Nysa czy Stadion Narodowy?

A może ani tu, ani tu?

A gdzie?

Z Ewą problem mamy taki, że mieliśmy bardzo fajną propozycję wyjazdową. Ewa miała jednak wtedy inną sytuację osobistą, tamtą walkę więc odrzuciła. Sytuacja jednak jej się znowu zmieniła i jest kłopot. Walka miała być w Polsce, miał być sponsor, teraz już nie ma sponsora. Kariera Ewy zaczyna przypominać przykład tego, co się dzieje, kiedy promotor nie do końca ma kontrolę nad karierą zawodnika. Najpierw Ewa miała pecha, potem wybrała inny wariant, została oszukana... Choć uprzedzałem, że już tego typu ofert widziałem na pęczki i wiem, jak się one kończą.

Federacja WBC nie grozi odebraniem pasa?

Jeszcze nie, choć nie ma co ukrywać - coś się może niebawem dziać. Szukamy cały czas opcji zagranicznej. Przerwa zrobiła się za długa.

Nie uciekniemy też od tematu rywali dla Krzysztofa Głowackiego i Krzysztofa Włodarczyka. Co wiemy w tej sprawie?

Nic się nie dzieje złego. Przyzwyczailiśmy się do tego, że jak jest dużo walk polsko - polskich, albo Polak walczy z jakimś emerytem z zagranicy, to takie walki jest łatwo kontraktować. Natomiast takie walki "średniego szczebla", przy małych budżetach, nie jest łatwo szybko doprowadzić do podpisania kontraktu. Był okres świąteczny, nie jest też łatwo dostać dowody, że dany zawodnik załatwi sobie na czas wizę. Rywali mamy po kilku, rozmawiamy z nimi od końca listopada. Czekamy na zgodę rodzimej federacji, na takie formalności. Walkę pomiędzy Polakami jest łatwo zrobić, ale z tego nic nie wynika. My cały czas szukamy sportu w sporcie, choć okoliczności są wyjątkowo niesprzyjające...Poza tym szczerze mówiąc z galą w Nysie mam bardzo niewiele wspólnego. Organizuje ją Piotr Werner, Wersport.

I będzie ten sport w Nysie?

Zakładamy, że tak. Jednak kibic musi wiedzieć, że nie jest łatwo zrobić na jednej gali występ Włodarczyka i Głowackiego, mając skromniejsze wsparcie od telewizji niż było to jeszcze w roku ubiegłym. Ciężko więc oczekiwać, by poziom szedł w górę. Zrobić walkę Kowalski - Malinowski to nie jest żadna sztuka. Ja też bym mógł co tydzień robić walkę Matyja - Sęk i ogłaszać ją dwa miesiące przed galą. Tylko co z tego? Taką walkę już zrobiliśmy i nie było to niestety wielkie ani wydarzenie, ani widowisko. Wszystko zależy od tego, czego szukamy. Jeśli celem są wyłącznie walki wieczoru takie jak na najbliższej gali naszej konkurencji, to to jest beznadziejny kierunek. Dużo słabych walk też robiliśmy, nad czym bardzo ubolewam, ale walka zawodnika starego z bodaj pięcioma ostatnimi walkami przegranymi to nowy standard, jeśli chodzi o tzw. main event.

Na koniec zapytam o status promotorski Michała Cieślaka. Bo mamy tutaj małe zamieszanie.

To jest smutna historia... W życiu bym się nie spodziewał, że tak to będzie wyglądało. Pewnych granic do tej pory nikt nie przekraczał.

Ale uściślijmy. Kto ma udziały w karcie zawodniczej Michała Cieślaka? Tylko Andrzej Gmitruk, Rat-Sort i Tomasz Babiloński? Czy również pan i Leon Margules?

Tam się pojawił chyba jakiś stary kontrakt. Ja wiem, że w sposób poważny podpisaliśmy wiążący według prawa stanu Floryda kontrakt na prowadzenie kariery kolegi Cieślaka. To jest fakt.

Sam Michał Cieślak pisał jednak na Facebooku, że decyzja o jego przyszłości należy do Tomasza Babilońskiego.

Nie no, skąd, zależy od jego promotorów. Tomek jest jednym z jego promotorów, a jak słychać jest już ich cała kolejka (śmiech). Trzeba pamiętać, że z bodaj 15 walk Cieślaka SKP z BP zorganizowało chyba 11 czy 12.

Zainteresowane strony mogą spotkać się w sądzie?

Myślę, że to jest wysoce prawdopodobne, że firma Warriors tego nie odpuści, raz już listownie uprzedzała, że takie zachowania są nie tylko nieetyczne. Oczywiście, jeśli coś dalej będzie się działo. Pomoc, treningi, nauka np. u pana Chyckiego z całą pewnością Michałowi pomogą i w normalnych okolicznościach bylibyśmy za nie naprawdę bardzo wdzięczni.

Rozmawiał: Krystian Sander/Boxing.pl
Zdjęcie: Ireneusz Fryszkowski/RingBlog.pl

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-01-18, 14:03   #2 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Z Cieślakiem - cyrk na pięciu kołach, każdy ma z nim aktualny kontrakt, czekam na interwencję Snary

BTW - czy ktoś wie, kto ma pokazywać w TV galę Najmana? Były na ten temat przynajmniej jakieś plotki?
Turu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-01-18, 14:05   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie

Cytat:
Napisał Turu Zobacz post
BTW - czy ktoś wie, kto ma pokazywać w TV galę Najmana? Były na ten temat przynajmniej jakieś plotki?
TVP oczywiście.
Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-01-18, 14:32   #4 (permalink)
journeyman

Domyślnie

No właśnie widać jaki sport nas czeka w Nysie, szrot aż ręce opadają. Z Cieślakiem faktycznie robi się komedia, a chłopak nie jest w sumie wart tego całego zamieszania, kwestia tylko czasu i weryfikacji z porządnym zawodnikiem. Piątkowska też od zdobycia pasa zginęła i wiecznie coś nie po drodze, strasznie się co całe środowisko rozchodzi i uwstecznia, przykro patrzeć. Borek też się mądrzy na lewo i prawo, a jak mu odpadnie Adamek to zostanie z ręką w nocniku i tyle.
legos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-01-18, 14:47   #5 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Wasilewski mówi że Cieślak ma umowę z nim i Margulesem spisaną zgodnie z prawem stanu Floryda. I tam jej stosowanie jest ok.Ale my tu mamy Polskę i na terenie naszego kraju powinna obowiązywać umowa spisana zgodnie z Polskim prawem. Przypomina to żądania Żydów z USIsraela i ustawę 447. Czy Wasilewski to krypto Żyd? Pytam bez napinki.
Sputnik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-01-18, 15:43   #6 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Gala w Nysie to mocny kandydat na bumobicie roku i to jest beznadziejny kierunek. Wystawianie lokalnych zawodników rozpoczynajacych karierę na lokalnych rynkach w to zupełnie ciekawy pomysł konkurencji i szansa na wyłuskanie jakiegoś talentu. Jaki poziom sportowy gdzie na przeciwko byłych mistrzów swiata staja goście z 3 setki boxrec ? Przeciwnik Zyska tez żenada. Pitolenie jak zwykle
Vipsale jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-01-18, 16:12   #7 (permalink)
prospect

Domyślnie

Smutne to czasy, gdzie ogląda się wojny promotorów o kontrakt zawodnika na twitterze.
macius jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-01-18, 16:18   #8 (permalink)
prospect

Domyślnie

Co do Piątkowskiej... Czy jest ktoś, kogo to interesuje? Byłem na PBN'ie Główki z Usykiem, kiedy Piątkowska walczyła z Lopes, zainteresowanie było zerowe. Zapamiętałem to, bo moja Pani zwróciła mi uwagę, że nikt nie patrzy na ring, wszyscy gadają ze sobą.

Newsy o kobiecym boksie też przechodzą bez echa, komentarzy tam jak na lekarstwo. Kto to sponsoruje i kto chce to oglądać?
macius jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-01-18, 16:23   #9 (permalink)
champion

Domyślnie

Strasznie irytuje mnie te pitolenie promotorka o tym "sporcie" itp..Udaje swietoszka,a chyba zapomina co on wyprawial ze swoimi komandosami,jak ich prowadzil.. Nie mowie,ze zle,bo naprawde zagwarantowac im wszystkim walki zycia o kase i pasy to duza rzecz,ale to BIZNES a nie SPORT wtedy,wiec niech sie teraz przed kresem "kariery" nie wybiela chociaz,bo sam jest guru w aspekcie robienia sobie jaj z doborem rywali dla swoich zolnierzy... Teraz tez.. Dla kamuflażu zamiast sciagac "bubel" z Wegier/Slowacji,to po prostu sciagnie z Afryki i taka to roznica.. Tak czy tak,Wlodarczyk widowiska nie zrobi. Ustanie za ta swoją podwojna garda i bedzie usypial...Jak bum twardy to sie pokolyszą przez pelen dystans,a jak przyjedzie po wyyplate to sie polozy po jabie,tak jak Brudow,a potem sie beda zachwycac i spuszczac jaki to diablo ma cios..Zenada..

Lubie jak se z Borkiem przycinaja na okraglo - jak dzieciaki XD Tu tez pstryk
Cytat:
Ja też bym mógł co tydzień robić walkę Matyja - Sęk i ogłaszać ją dwa miesiące przed galą.
mat.d jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-01-18, 16:25   #10 (permalink)
champion

Nominowany 146 razy w 38 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 14
Domyślnie

Niedawno tu była dyskusja nt. inteligencji m.in językowej. Szanuję dokonania p.Wasilewskiego, ale ani na Twitterze, ani tutaj zrozumieć go często nie idzie. Mówi bardzo niejasno, niekonkretnie, nie zwiększa to np. mojego zaufania do "promotorka".
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania