boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 13-01-18, 01:26   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 287 razy w 87 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 17
Domyślnie Oskar Kapczyński dołączył do Tymex Boxing Promotion

- Jak wzorować się to na najlepszych. Moim ulubieńcem jest Floyd Mayweather Jr - mówi utalentowany Oskar Kapczyński, który dołączył do grupy Tymex Boxing Promotion. Zadebiutuje 24 lutego na gali "Podwójne Uderzenie" organizowanej przez Mariusza Grabowskiego i Andrzeja Gmitruka.

Pochodzący z miejscowości Podgórzyn koło Jeleniej Góry Oskar Kapczyński jest uważany za duży talent, a do tego walczy bardzo efektownie. Wiele ze swych stoczonych ok. 50 walk wygrał przed czasem. Poniósł tylko 7 porażek.

- Zazwyczaj na każdego przeciwnika mamy z trenerem konkretny plan. Wydaje mi się, że dysponuję silnym uderzeniem i na dół, jak i na górę - powiedział podopieczny trenera Bartosza Kamudy, który na co dzień podnosi swoje umiejętności w RED FIGHTERS Jelenia Góra.

Już dawno w naszym zawodowym pięściarstwie nie było tak chwalonego boksera, który nie ma jeszcze skończonych 18 lat. Zadebiutuje przed wejściem w pełnoletniość.

- 18 lat skończę w marcu. Chodzę do technikum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze. Jestem na specjalizacji stolarz/technolog drewna. Mój tata posiada firmę, która zajmuje się budową domów z drewna, stąd też mój wybór szkoły - mówi Oskar Kapczyński.

Początkowo trenował piłkę nożną, ale kontuzja sprawiła, że musiał zmienić dyscyplinę sportu. Po rodzinnych konsultacjach zdecydował się na boks, także dlatego że ważył wtedy 49 kg i chciał zdobyć umiejętności samoobrony w razie nieprzewidzianych sytuacji.

- Boksuje 4 lata i mam powody do satysfakcji, już trochę było turniejów ze złotymi medalami, jak na przykład „Turniej Nadziei Olimpijskich" w Usti nad Łabą, dwukrotnie Puchar Polski, Ogólnopolska Olimpiady Młodzieży czyli Mistrzostwa Polski Kadetów - powiedział.

Właśnie podczas tych ostatnich zawodów w Ząbkowicach Śląskich w 2016 roku Oskar wygrał wszystkie 4 walki w kategorii -70kg, w tym 3 przed czasem.

W poprzednim roku wystąpił w MP Juniorów w wadze -75 kilogramów.
- Niestety zostałem oszukany w walce z zawodnikiem z Chojnic i odpadłem w ćwierćfinale. Kibice nie uważali mnie za przegranego, czego potwierdzeniem były gwizdy na trybunach - dodał.

W reprezentacji bokser z powiatu jeleniogórskiego współpracował z trenerem Jarosławem Przygodą.
- To szkoleniowiec, który ma zasady i podchodzi do nas wręcz jak do swoich braci. Kiedy z nim rozmawiałem o przejściu na zawodowy boks, to jedyne czym się zmartwił, to tym żeby mnie nie oszukano. Ja stwierdziłem, że dobrze poprowadzona kariera od tego momentu da mi więcej i dlatego związałem się z Tymexem - mówi.

W Zgorzelcu Oskar Kapczyński spotka się z Grzegorzem Sikorskim (2-14) na dystansie 4 rund.

- Staram się podłapywać mądrych zakończeń czy też zachowań w ringu od całej czołówki światowej. W boksie nie ma osoby, na której cios w cios się wzoruję, choć moim ulubieńcem jest Floyd Mayweather Jr - przyznał.

W walce wieczoru na gali "Podwójne Uderzenie" Łukasz Wierzbicki zmierzy się z byłym mistrzem WBF Brazylijczykiem Andersonem Claytonem, dawnym rywalem Damiana Jonaka. W Zgorzelcu zadebiutuje nie tylko Oskar, ale również mający kickboxerskie sukcesy na koncie Wojciech Wierzbicki, brat Łukasza, oraz Eliasz Jankowski. Dojdzie też do rewanżu Damiana Wrzesińskiego z Markiem Laskowskim - o Mistrzostwo Polski.

Źródło: Informacja prasowa

Paweł Rozmytański jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania