boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    
Komentarz
 
Narzędzia wątku Wygląd

stare 12-01-18, 16:31   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Postów: 16645
Nominowany 444 razy w 128 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 36
Domyślnie Tomasz Babiloński dla Boxing.pl: Zimnoch ma szansę na "wejście smoka" w MMA


Zapraszamy do lektury wywiadu z Tomaszem Babilońskim, promotorem bokserskim (Babilon Promotion), a także promotorem MMA (Babilon MMA). Głównym tematem rozmowy jest kwestia potencjalnej walki Szymona Kołeckiego z Krzysztofem Zimnochem, a także perspektywy na przyszłość Zimnocha, jak i jego promotora. Babiloński oznajmił również, że jeżeli jego zawodnik chce się jeszcze liczyć w polskim boksie, to musi walczyć i wygrywać właśnie z rodakami. Życzymy miłej lektury.

Krystian Sander/Boxing.pl: Na ile realny jest dziś pojedynek Krzysztofa Zimnocha z Szymonem Kołeckim na zasadach MMA?

Tomasz Babiloński: Wszystko zależy od jego treningów w klatce. Sytuacja wygląda tak, że on musi się określić, czy jest gotowy na Szymona.

Myśli pan, że ten czas, który został nam do gali, jest wystarczający, by w jakikolwiek sposób przygotować się na taki debiutancki pojedynek?

Są jeszcze ponad dwa miesiące... Wszystko zależy od niego. Sam Krzysiek rzucił ten temat, sam chce się zająć MMA, więc ma teraz taką możliwość. To jest możliwość, by zanotować "wejście smoka". Ale wszystko tutaj zależy od jego ostatecznej decyzji. Tak czy owak, on musi walczyć. Siedzenie na ławce rezerwowych nie jest dobre.

Pan jest entuzjastą walki Kołecki - Zimnoch?

Myślę, że tak. Mogłaby to być ciekawa konfrontacja, ale dobrze by było, żeby szanse były równe. Dlatego niech Krzysiek się określi, czy da radę zmierzyć się z Kołeckim w parterze. Szymon by nie walczył w stójce, tam szanse miałby małe. Na pewno Szymon szukałby parteru. Wszystko w rękach Krzyśka. Czekamy na decyzję, zobaczymy co powie.

Wśród kibiców nie brakuje opinii, że rzuca pan trochę Zimnocha na ścięcie. Kołecki wydaje się być bardzo wymagającym przeciwnikiem na debiut.

Ludzie chcą walki. Chcą widzieć walki, w których coś się dzieje. Nikt już nie chce oglądać tych walk, gdzie przyjeżdżają goście tylko po to, żeby przegrać. To się już znudziło. A pomieszanie środowisk boksu z MMA byłoby, tak myślę, dobre, przyszłościowe. To są wojownicy, całe życie walczą, mogą więc teraz coś pokazać. Możemy dalej Krzyśkowi nabijać rekord w boksie, ale nie w tym rzecz. Ciężko będzie po Abellu czy Mollo... Tutaj mamy walkę, która zainteresuje kibica.

A jeśli chodzi o Krzysztofa Zimnocha w boksie, to jest to temat zamknięty czy absolutnie nie?

Nie, temat nie jest zamknięty. Próbujemy zrobić mu też w boksie walkę. Ale to też już nie będzie tak, że będziemy ściągać jakiegoś starego zawodnika na odbudowanie. Jeśli Krzysiek chce się liczyć w Polsce, to musi walczyć z Polakami. Jest paru Polaków w wadze ciężkiej, z którymi mógłby walczyć. Ściągać zawodnika z Argentyny czy Brazylii, gdzie wiadomo, że go Krzysiek znokautuje łatwo, to to jest już mało interesujące.

Nie żałuje pan tego ściągnięcia Joeya Abella na walkę z Zimnochem? To był dobrze dobrany rywal?

Wielu rzeczy się żałuje. Żałuje się, że się ściągnęło pierwszy raz Mollo, bo wtedy Krzysiek nie zawalczył z Haye'em. Żałuję też, że Cieślaka wcześniej nie zbadaliśmy, wypuściliśmy go do walki, gdzie doszło do wpadki z Jeżewskim. Ale taki jest sport. Co możemy zrobić? Tak miało być... Nauczka na przyszłość. Może Zimnoch powinien mieć wtedy słabszego rywala, a może w ogóle wtedy powinien odpoczywać. Nie wiem. Robiliśmy to na stadionie - widowisko musiało być więc duże. Wypadł nam Cieślak, z różnych powodów, musieliśmy się więc ratować dobrym nazwiskiem. Zimnoch miał wygrać taktyką, cwaniactwem, a nie bijatyką. Plan nam się popsuł. Krzysiek musi powstać, walczyć dalej. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Wiemy, że mistrzostwo świata czy Europy jest daleko. Wszystko w jego rękach i w jego psychice. Nic nie zrobimy. Może powinniśmy Abella przebadać, bo nie brakowało opinii, że brał... Różne myśli chodziły po głowie.

A jeśli chodzi o pana, to skupia się pan teraz tylko na galach MMA? Czy impreza bokserska również wchodzi w grę?

Spróbujemy zrobić kilka imprez bokserskich, choć tak naprawdę nie wiem z kim, mamy może tam jeszcze kilka nazwisk... Nowych nazwisk nie ma i to jest problem. Jak ktoś nie ma znanego nazwiska, to na walkę wieczoru się nie nadaje. W MMA jest łatwiej to robić. Zawodników jest dużo więcej, mniej odmawiają, chcą ze sobą walczyć, chcą udowodnić, że są lepsi. Jest łatwiej, dużo łatwiej. A w boksie słyszymy, że ten z tym nie chce walczyć, bo ma inne plany...

Rozmawiał: Krystian Sander/Boxing.pl
Zdjęcie: ringblog.pl

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-01-18, 16:47   #2 (permalink)
champion
  
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 3938
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Taaa.. Tak jak mial drapac czolowke HW po plecach i miec szanse na pas...Kurna,ta przynenta na Januszy to minie tak smieszy,bedac kibicem na pelen etat,ze po prostu az sie teraz smieje sam do siebie
mat.d jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-01-18, 17:18   #3 (permalink)
journeyman
  
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Postów: 376
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Ja bym osobiście nie potrafił być promotorem,a na pewno nie w Polsce. Po prostu nie umiałbym stać z poważną miną przed kamerami, mikrofonami i próbować wciskać ten sam wielokrotnie przetrawiony kotlet doprawiony jedynie nowymi dodatkami dla zmylenia smaku.
asuser jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-01-18, 17:36   #4 (permalink)
champion
  
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Postów: 2019
Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Z MMA jest jeden problem (a właściwie jest to problem bokserskich promotorów). Sprzeda się tam dowolna konfiguracja: aktor, raper, cesarz Albanii, średni bokser, ktokolwiek z nazwiskiem lub umiejętnościami. Konfiguracji i możliwości jest mnóstwo. Boks nie ma szans niestety, sport mało kogo obchodzi. Babiloński to wyczuł, a jako, że jemu zależy nie tylko na marnej sławie, ale i na pieniądzach, to zrobił krok we właściwą stronę.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-01-18, 19:17   #5 (permalink)
journeyman
  
 
Avatar macius
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Postów: 320
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Abell coś brał? Nieeee.

macius jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-01-18, 19:21   #6 (permalink)
champion
  
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Postów: 2019
Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

M.Lewandowski z dzisiejszego wywiadu:

- Z KSW romansuje także inny polski pięściarz, Mateusz Masternak. Kiedy zobaczymy go w klatce?
- Szczerze powiem, że większość czołowych Polskich bokserów rozmawia z nami, ponieważ czarno widzi, przyszłość w boksie.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-01-18, 20:04   #7 (permalink)
Super Moderator
  
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Błonie/Warszawa
Postów: 18042
Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Chyba zejście smoka...
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-01-18, 21:07   #8 (permalink)
Felietonista
  
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Postów: 926
Nominowany 191 razy w 48 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

Przypomina mi się sytuacja z początku lat 90., gdy nagle w szybkim tempie rozleciał nam się boks amatorski. Wtedy pozornym wyjściem z kryzysu okazał się kickboxing, który nagle zrobił się bardzo popularny, bo była tam mniejsza konkurencja. Pojawiły się nawet "gwiazdy" tego sportu, jak Piotrowski i Saleta. Młodzież zaczęła się garnąć do nowego sportu, ale po kilku latach moda na kickboxing minęła, a kickboxerzy zaczęli przestawiać się na boks zawodowy. Teraz jest podobnie. Mamy polski boks zawodowy w rozsypce i modę na MMA, gdzie zamierzają kontynuować kariery niespełnieni i porozbijani bokserzy. To jest ślepa uliczka. Zimnoch, Szpilka i kto tam jeszcze mogą robić w poważnym MMA tylko za chłopców do bicia. Poza tym za jakiś czas moda na MMA przeminie i ludzie znowu będą woleli oglądać stary dobry boks, a nie zawody w wytrzymałości na ból i odporności na zmęczenie, do czego często sprowadza się MMA w parterze.
Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-01-18, 00:27   #9 (permalink)
challenger
  
 
Avatar LegiaPany
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Skąd: Krakow
Postów: 1831
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Niestety wciska kibicom niedzielnym szajstwo.
LegiaPany jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-01-18, 01:20   #10 (permalink)
contender
  
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Skąd: Wrocław
Postów: 1082
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

W MMA jest solówka nie trzeba techniki.Nie wyobrażam sobie walki Popka z Hardcore Koksem czy Koksa z striptizerem na zasadach boksu tragikomedia.
Mr.KO jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Włączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Babiloński dla Boxing.pl: czekamy na konkrety w sprawie walki Zimnoch - Whyte Krystian Sander Newsy 6 10-03-17 09:28
Tomasz Babiloński dla Boxing.pl: rewanż Głowacki - Huck? Jestem za Paweł Rozmytański Wywiady 7 01-12-16 00:31
Alfabetyczna lista walk + ogólne punktacje (sędziowie, użytkownicy) Paweł Rozmytański Strefa punktowania walk 8 15-06-15 01:43
Głażewski dla Boxing.pl: Tomasz Babiloński kontraktuje nam silnych rywali i dobrze Krystian Sander Wywiady 0 15-08-14 14:42
Tomasz Babiloński – polski Wilfried Sauerland Piotr Topór Publicystyka 39 27-06-11 15:03


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.