boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 09-01-18, 23:02   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 401 razy w 116 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 32
Domyślnie Szugurow: Drozd i Powietkin brali doping, dzięki czemu osiągnęli szczyt formy

Petr Szugurow to ukraiński dziennikarz zajmujący się boksem, były współpracownik magazynu "The Ring", świetnie zorientowany w ukraińskim i rosyjskim środowisku bokserskim. Żurnalista z Ukrainy nie ma żadnych wątpliwości, że Grigorij Drozd zakończył swoją bokserską karierę tylko dlatego, że nie mógł dłużej wspomagać się dopingiem. Szugurow jest też przekonany, że w latach 2014 - 2015 zakazane środki były chlebem powszednim dla Aleksandra Powietkina (33-1, 23 KO). Poniżej przemyślenia dziennikarza na temat dwóch wspomnianych rosyjskich bokserów.

- Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że Drozd był do niedawna moim ulubionym rosyjskim bokserem. Gdy Aleksander Powietkin stosował meldonium i został przyłapany, Grigorij był jednym z jego głównych obrońców, co zrozumiałe, bo to kumple, ale niektóre jego wypowiedzi były podejrzane. Drozd nie uznał meldonium za doping, a nazwał to "jedynie witaminami". On poszedł nawet dalej i dodał, że każdy używał meldonium i nie rozumie, o co cała ta afera. Skoro Drozd powiedział, że wszyscy, to był w tym gronie również on sam? Co ciekawe, koniec kariery Drozda zbiegł się z pojawieniem się w boksie projektu Clean Boxing Program... Jego walkę z Makabu przekładano dwa razy, w obu przypadkach podobno z powodu kontuzji Grigorija. Jego bark miał być w bardzo złym stanie, tak brzmiał oficjalny komunikat. Wyobraźcie sobie moje zdziwienie, kiedy kilka tygodni później zobaczyłem zdjęcia w gazecie, na których uśmiechnięty Drozd naucza dzieci podstaw bokserskich. Z jego barkiem było wszystko dobrze. Kilka miesięcy później Drozd chwalił się wejściem na Elbrus (najwyższy szczyt Kaukazu o wysokości 5642 m n.p.m. - redakcja). Nie wiem za wiele o takich wyprawach, ale jestem pewien, że nie zdołasz tego dokonać z poważną kontuzją. Po wprowadzeniu CBP Drozd wiedział, że nie wróci do boksu. Zaangażował się w politykę na szczeblu lokalnym, udzielał się w telewizji. Zasadniczo był emerytem już w 2016 roku. Drozd, tak samo jak Powietkin, najbardziej imponował formą, kiedy w RUSADA rządził Grigorij Rodczenkow. Powietkin nigdy wcześniej nie był tak dobry i nie jest tak dobry teraz. Wielu ludzi broni Powietkina, powołując się na śladowe ilości meldonium i ostaryny wykrywane w jego organizmie. Pomyślcie tylko... To były tylko pozostałości po dopingowym szaleństwie z lat 2014 - 2015. Jak Powietkin znokautował Charra? Jak zatrzymał Takama, przyjmując wcześniej tyle uderzeń? Jak zdemolował Pereza już w pierwszej rundzie? Zgadnijcie... Obecnie Powietkin człapie po 12 rund z Rudenką i Hammerem... Tak samo pewnie byłoby z Drozdem, ale ten całkowicie się wycofał ze sportu - napisał na Twitterze Szugurow.

Źródło: redakcja, Twitter

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-01-18, 01:38   #2 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Myślałem, że jakieś konkretne dowody przedstawi, bo to co napisał to nic nowego tylko zwykle logiczne powiązanie faktów i umieszczenie ich w czasie. O Powetkinie warto dodać jeszcze nieszczesną walke z Huckiem gdzie wyglądał słabo wydolnościowo. Może dlatego, ze u Sauerlanda w grupie był rygor i wyrywkowe testy o czym mówił Pulew na konferencjach przed Kliczką. Powetkin 2.0 zaczał sie od momentu kiedy poszedł do Rabinskiego.
asuser jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-01-18, 05:18   #3 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

No coś nieprawdopodobnego

Poza tym mogliby juz dac spokój z tym meldonium. zakazali tego rok temu a wszyscy sie srają że ten i ten meldonium brali
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-01-18, 07:42   #4 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał Black Dragon Zobacz post
No coś nieprawdopodobnego

Poza tym mogliby juz dac spokój z tym meldonium. zakazali tego rok temu a wszyscy sie srają że ten i ten meldonium brali
O to to a cała reszta to nic nie bierze tylko kozie mleko pije i morderczo trenuje kiedys pisało się że świstak zawija a teraz to juz nie wiem
Vipsale jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-01-18, 08:03   #5 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Tyle, że Ruskie waliły meldonium pół na pół z kozim mlekiem. To był doping systemowy jak u skandynawskich biegaczek astma. Rosjan ukrócili, biegaczek chyba jeszcze nie. Szugurow bardzo odważnie - ciekawe czy ma coś więcej bo mogą posypać się pozwy.
kretos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-01-18, 10:03   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał kretos Zobacz post
Tyle, że Ruskie waliły meldonium pół na pół z kozim mlekiem. To był doping systemowy jak u skandynawskich biegaczek astma. Rosjan ukrócili, biegaczek chyba jeszcze nie. Szugurow bardzo odważnie - ciekawe czy ma coś więcej bo mogą posypać się pozwy.
Tyle, że meldonium przy twardym koksie to jak Bieszczady przy Himalajach. Meldonium to był suplement, stworzony na Łotwie, dostępny dla każdego sportowca w Rosji. To nie jest steryd anaboliczny. Mnie nie zdziwiło zdziwienie Drozda, skoro wszyscy to brali. Dobra suplementacja to podstawa dzisiejszego sportu i nawet dziecko odróżniało tam sterydy syntetyczne, czy doping hormonalny od Meldonium. Co ważne, w odróżnieniu od sterydów, Meldonium nie ma negatywnych skutków ubocznych, a wręcz przeciwnie. I to nie dzięki Meldonium Sasza znokautował Pereza czy Takama. Nawet trudno mi zapisać walkę z Takamem na plus, skoro był to tak zacięty i wyrównany pojedynek, a wygrał ten, co pierwszy trafił precyzyjnie.

Coś, co poprawia ukrwienie, a tym samym siłę mięśni i wydolność (pewnie o kilka %) i jest zdrowe dla organizmu, powinni wręcz reklamować, a nie zakazywać. No, ale brali to tylko "ruskie" to trzeba było coś z tym zrobić. WADA jest w rękach USA.
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-01-18, 10:11   #7 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Domyślnie

Najbardziej szkoda mi w tym wszystkim Mastera. Nie miał szans z tak nakoksowanym Drozdem. Pamiętam dokładnie ich walkę. Drozd miał w sobie tony koksu.
ZET. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-01-18, 10:14   #8 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Master zawsze miał problem wygrać z sensownym rywalem, więc trudno mi cokolwiek powiedzieć o Droździe z tej walki. Ale w walce z Diablo Drozd rzeczywiście wyglądał niesamowicie. Z Masterem jeszcze tak nie wyglądał. Zmiana jego budowy ciała biła po oczach. Sasza nie przeszedł nawet w 1/3 takiej metamorfozy, jak Drozd. Wyglądał jak malowany Achilles.
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-01-18, 19:03   #9 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Adrian Golec Zobacz post
Tyle, że meldonium przy twardym koksie to jak Bieszczady przy Himalajach. Meldonium to był suplement, stworzony na Łotwie, dostępny dla każdego sportowca w Rosji. To nie jest steryd anaboliczny. Mnie nie zdziwiło zdziwienie Drozda, skoro wszyscy to brali. Dobra suplementacja to podstawa dzisiejszego sportu i nawet dziecko odróżniało tam sterydy syntetyczne, czy doping hormonalny od Meldonium. Co ważne, w odróżnieniu od sterydów, Meldonium nie ma negatywnych skutków ubocznych, a wręcz przeciwnie. I to nie dzięki Meldonium Sasza znokautował Pereza czy Takama. Nawet trudno mi zapisać walkę z Takamem na plus, skoro był to tak zacięty i wyrównany pojedynek, a wygrał ten, co pierwszy trafił precyzyjnie.

Coś, co poprawia ukrwienie, a tym samym siłę mięśni i wydolność (pewnie o kilka %) i jest zdrowe dla organizmu, powinni wręcz reklamować, a nie zakazywać. No, ale brali to tylko "ruskie" to trzeba było coś z tym zrobić. WADA jest w rękach USA.
Z tego co zrozumiałem, to ten dziennikarz meldonium wziął tylko za przykład, ale sugeruje, że tak było na bogato.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-01-18, 19:08   #10 (permalink)
contender

Domyślnie

Ciekawe co Szugurow powiedział by na braci Kliczko. Czyści obywatele świataDlatego Władek nie musiał być badany.
Mr.KO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania