boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 09-01-18, 14:59   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 264 razy w 109 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie Video: piąta i ostatnia runda walki Juarez - Dogboe. Meksykanin protestuje

Zdaniem członków obozu Cesara Juareza (20-6, 15 KO) meksykański pięściarz należy do tej grupy bokserów, którzy dopóki nie dadzą się zabić w ringu, jeżeli walka nie wypełniła pełnego dystansu, mają problem z uznaniem swojej porażki. Juarez udowadniał, że jest gotowy na wiele i jest typem wyjątkowo twardego i zadziornego wojownika. Przekonał się o tym sam Nonito Donaire, który walczył z Juarezem, tocząc z nim ciężki, 12-rundowy bój.

W miniony weekend Juarez zameldował się w Ghanie, gdzie czekał na niego młody Isaac Dogboe (18-0, 12 KO). Zdaniem niektórych opiniotwórców, uznanie 23-letniego Dogboe za najbardziej utalentowanego, wschodzącego boksera z Afryki nie byłoby żadnym nadużyciem. Walka była jednostronna, Meksykanin był dwa razy na deskach (w rundzie nr 2 i nr 5) i po drugim nokdaunie sędzia przerwał rywalizację, ogłaszając zwycięstwo faworyta przez techniczny nokaut.

Zapewne wielu kibiców uzna, że przy jednostronnej walce, taka forma drugiego nokdaunu powoduje niemal automatyczne przerwanie walki, choć część sędziów byłaby zapewne skłonna doliczyć do dziesięciu i pozwolić Meksykaninowi nadal szukać swojej szansy.

- Zostałem rzucony na deski, ale nie byłem zraniony. Zawsze podejmuję ryzyko w ringu. Czasami ktoś mnie złapie i wyląduję na deskach, ale to była pierwsza połowa walki i czuję, że sędzia przerwał zbyt wcześnie - mówił Juarez.

Można polemizować ze słowami Juareza, bo tym razem cios Dogboe nie tylko rzucił rywala na deski, ale i lekko zranił Meksykanina, co doskonale oddaje problem z utrzymaniem równowagi Juareza. Walkę prowadził znany sędzia, Tony Weeks, i można strzelać w ciemno, że zaoszczędził przyjezdnemu egzekucji, która zapewne miałaby miejsca chwilę później.

Od kilku dni Dogboe jest w posiadaniu pasa WBO "Interim" wagi super koguciej i tylko czekać na walkę Afrykańczyka z mistrzem tejże dywizji, Jessiem Magdaleno.

Video: GhanaWeb TV/ Youtube

Adrian Golec jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-01-18, 15:11   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Kiedy bokser przyjmuje czysty cios, po czym wstaje z desek na miękkich nogach, mając problem z równowagą, to chyba nawet obliguje sędziego do przerwania. Naruszony błędnik nie dochodzi do siebie w 10 s. i w 90% dopuszczenie takiego boksera do dalszej walki skutkuje kolejnymi deskami i to często nie trwa dłużej niż kilkanaście sekund od zakończenia liczenia.

Nie jest to reguła, co pokazał Głowacki, ale rzadkość. Tak trafiony bokser z zasady nie jest w stanie odeprzeć ataku rywala, który przez ostatnie 10 s dodatkowo się zregenerował. Bokser z naruszonym błędnikiem, dopuszczony do dalszej walki to bokser najczęściej ustawiony pod ścianą egzekucyjną. A Dogboe ma czym uderzyć i bije precyzyjnie. I ta lewa ręka, niemal przyklejona do szczęki. Wspaniałe podstawy wyszkolenia.

stare 09-01-18, 16:17   #3 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Nie wiem czy był aż tak zamroczony, wstał bardzo energicznie przez co poleciał do tyłu. Ale też mam wrażenie, że sędzia krzywdy mu nie zrobił tylko uchronił.
kretos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-01-18, 16:44   #4 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał kretos Zobacz post
Nie wiem czy był aż tak zamroczony, wstał bardzo energicznie przez co poleciał do tyłu. Ale też mam wrażenie, że sędzia krzywdy mu nie zrobił tylko uchronił.
Ja wstając energicznie nie lecę do tyłu... Kiedyś zdarzało mi lecieć po wstaniu i to w różne stromy, z różnych powodów Juarez nie był mocno zamroczony, ale on leciał wężykiem, wiec był lekko podłączony. Uważam, że naruszony błędnik jest wystarczającym argumentem do przerwania, gdyż gdzieś czytałem, że w takich przypadkach 10 s. to o wiele za mało, by się ogarnąć. Gdyby to jeszcze on wygrywał wyraźnie, to sędzia jest zwykle bardziej skłonny do podjęcia ryzyka. Ale Dogboe spuszczał mu lanie, a był to drugi nokdaun, a cios czyściutki.

stare 09-01-18, 18:03   #5 (permalink)
Felietonista

Nominowany 50 razy w 13 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 3
Domyślnie

Dogboe to przykład boksera walczącego "wbrew warunkom fizycznym". Wydawałoby się, że ze wzrostem 160 cm (Boxrec podaje nawet 157 cm, ale chyba trochę zaniża) powinien szukać swoich szans w półdystansie, tymczasem on bardziej preferuje boks dystansowy. Technika i motoryka pomagają mu zrekompensować z nawiązką ograniczenia wynikające z mizernej postury.
Dariusz Chmielarski jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania