boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 09-01-18, 13:47   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 417 razy w 121 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 33
Domyślnie Proksa: to nie Sulęcki ze mną wygrał, tylko ja przegrałem. Tak to widzę

Grzegorz Proksa (29-4, 21 KO) ostatni raz walczył ponad trzy lata temu, lecz wciąż oficjalnie nie zakończył kariery. "Super G" nie ukrywa, że gdyby otrzymał bardzo atrakcyjną sportowo walkę, to poważnie by się zastanowił nad powrotem do sportu. Tymczasem na portalu sporteuro.pl znajdujemy ciekawy wywiad z 33-letnim pięściarzem. Cytujemy Wam fragmenty wypowiedzi na temat walki Proksy z Maciejem Sulęckim (26-0, 10 KO), którą "Striczu" wygrał przed czasem, a po której Grzegorz już się w ringu nie pojawiał.

Hubert Kęska/sporteuro.pl: Na 10 pojedynków z Sulęckim Proksa wygrywa?

10.

10?

Pewnie.

Przecież w Krakowie z tobą wygrał.

Nie chcę mu ubliżać, bo teraz mam przerwę, a i wszyscy widzieli, jak upadam na twarz. Chcę powiedzieć natomiast, że to nie on wygrał, tylko ja przegrałem. Tak to widzę.

Oczywiście Maciek zrobił duży krok na przód. Bardzo się rozwinął od naszej walki. Trzymam za niego kciuki.

Zlekceważyłeś go?

Może? Chociaż nie, nie do końca. Okres przygotowawczy, to, co się działo przed walką. Wszyscy znikli, nagle przychodzą, wychodzisz, tu ten. Ręka, noga. Nie chcę o tym gadać. Powiedzmy, że końcówkę miałem słabą. Gdzieś te kontuzje za bardzo dawały o sobie znać.

Przed Sulęckim dużo się działo?

Na 1,5 tygodnia byłem wyłączony z treningu. Naderwałem więzadła na biegu, upadłem na kolano. Chcieli mi dać nogę na 6 tygodni w gips, a tu walka za niecały miesiąc. Oczywiście odmówiłem. Brałem przez tydzień jakieś zastrzyki, coś tam niby pomogły. No, ale okres przygotowawczy mocno zaburzony. Na obozie w Zakopanem złapałem anginę i znowu 2 tygodnie, za przeproszeniem, w dupę.

Doszły do mnie głosy, że na sparingach prezentowałeś się fenomenalnie.

Na pewno nie byłem w takiej formie jak przed Sylvestrem, bo nie zrobiłem obozu. Nazwisko już miałem, więc sparingpartnerzy bali się wymiany, nie podejmowali ryzyka. Dużo rzeczy zostało zaniedbanych. A już w ringu? W pierwszej rundzie, pamiętam, pomyślałem: „Kurde, nie skończę tego teraz, bo będzie wstyd. Będą mówili, co to za mismatch”. A później z każdą kolejną odsłoną było gorzej. W którejś złapałem Sulęckiego na wątrobę, ale ogólnie okres przygotowawczy dał o sobie znać. No i dużą rolę w tej walce odegrał Andrzej Gmitruk.

Bo znał cię na wylot dzięki wspólnym treningom?

Nawet nie. Po prostu cały czas cisnął mi z narożnika, co było dla mnie szokiem. Że jak to, co innego mi mówi, a co innego robi. Po walce byłem zniesmaczony. Nadal zresztą mam delikatny żal. Uśmiechamy się, rozmawiamy normalnie, natomiast coś mi tam w pamięci zostało.

Tak samo jak w głowie siedzi mi ta walka, bo ja wciąż nie pogodziłem z porażką. Jeszcze jej nie widziałem, jeszcze do tego nie dorosłem, żeby zobaczyć. Puszczam początki pierwszej rundy i wyłączam. Nadal nie mogę w to uwierzyć…

Być może powód przegranej z Sulęckim jest sportowy. Twój styl nastawiony jest na luki w obronie rywali, bazujesz na ich błędach. To takie chodzenie po brzytwie. Chwila nieuwagi i pozamiatane. Może te chwile nieuwagi z wiekiem zdarzały ci się częściej, może zaczęło brakować szybkości?

Szybkości nie brakowało, zawiodły natomiast na pewno nogi. Miałem wolniejszy odskok, doskok, a wiadomo, że Sulęcki obdarzony jest większym zasięgiem ramion. Mądrze się poruszał. Po tej walce uwierzył w siebie i ma teraz fajną drogę do mistrzostwa świata WBC.

Mówił, że po starciu z nim zostaniesz bumem.

Zapamiętałem to dokładnie. Jednocześnie wydaje mi się, że przed pojedynkiem ze mną wcale nie był tak pewny siebie.

Jakbyś teraz z nim zawalczył?

Nie wiem. Myślę, że zrobiłbym to, co zamierzałem na samym początku. Wychodzę, łapy wysoko i jadę z nim. Tak bym zaboksował. Nie starałbym się na siłę szukać wydłużenia.

Cały wywiad do przeczytania pod linkiem: http://sporteuro.pl/jestem-przedsieb...na-mnie-kupic/

Źródło: sporteuro.pl/Hubert Kęska

Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-01-18, 14:05   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Ale ból dupy się wylewa, z obecnym Striczem prime proksa na 10 walk 10 przegrywa, jeszcze po takim czasie tłumaczy się rzekomymi kontuzjami.
Kiedyś Rysiek Mayorga po jednej z porażek powiedział że nie będzie jak inne cioty co się głupio tłumaczą, bo niezależnie od przyczyn porażki po prostu przegrał bo był gorszy.
ArturBorubar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-01-18, 14:23   #3 (permalink)
champion

Domyślnie

"Tak samo jak w głowie siedzi mi ta walka, bo ja wciąż nie pogodziłem z porażką. Jeszcze jej nie widziałem, jeszcze do tego nie dorosłem, żeby zobaczyć. Puszczam początki pierwszej rundy i wyłączam. Nadal nie mogę w to uwierzyć…"

Jak widac do przyznania, ze przeciwnik wygral tez nie dorosl, tylko wlaczyly sie jakies wymowki po latach, ktore raczej nie przysporza Grzeskowi nic przydatnego...

Striczu robil swoje, swietnie zrealizowal plan. Dal super walke, ktora byla upsetem gali.
Proksa rzeczywiscie byl w gorszej formie niz z Sylvestrem, ale to zwykle umniejszanie swojemu pogromcy.
Po zdobyciu EBU nic wiekszego juz nie pokazal. Wydaje mi sie, ze przy jego stylu na dluzsza mete potrzebny bylby inny szkoleniowiec.
Rockefeller jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-01-18, 14:45   #4 (permalink)
contender

Domyślnie

Mega inteligentny, myślę że wróci na pożegnalną walkę.
thekudiq jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-01-18, 14:45   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

ego polskich zawodnikow jest niesamowite. sulecki tez buja w oblokach

ale trzeba przyznac-prokse zniszczyl spektakularnie. to byl prawdziwy,ciezki,ostry nokaut

swoja droga ciekawe ile by osiagnal proksa jakby pokonal hope`a w pierwszej walce....golowkina by nie ukniknal ale z pewnoscia moglby ugrac wiecej
wariat3000 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-01-18, 15:28   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Tłumaczenia porażek bokserów, i niekoniecznie skupiam się teraz na tym wywiadzie, zawsze przypomina mi słynne, z życia więziennego wzięte (tzn. tak słyszałem): -za co siedzisz? Jak to za co, za niewinność....

Bywa, że bokser jest w opłakanej formie. Przykładem, który podam po raz któryś z rzędu jest walka Riosa z Alvarado nr 3. Proksa nie był w optymalnej formie, ale on chyba nie urwał Sulęckiemu nawet rundy... nie pamiętam dokładnie, ale przegrywał dość wyraź nie. To była przewaga jednej klasy. A niepełna dyspozycja tego nie tłumaczy. Tłumaczyć może brak przygotowań... Wg mnie Proksa walczył jak zwykle, pewnie w niuansach czegoś mu brakowało, ale ile razy można mówić, że nawet RJJ częściej podnosił ręce do góry, tworząc naturalną, podwójną gardę (elementarz), celem ochrony własnej szczęki..(??) Proksa nie podnosił rąk nawet w momentach, gdy przyjmował czyste ciosy... dziwny przypadek. A poza tym Proksa to nie jest talent porównywalny do Culcaya, kiedy ten naprawdę chce..

A najlepsze jest to, że zgodnie z punktacją oficjalną, do momentu KO Proksa prowadził na punkty... ręce mi opadły, jak to usłyszałem.

Garda w boksie to tak, jak nauka podstaw gramatyki.. Podstaw! Jeżeli to pominąłeś, to choćbyś stawał na głowie, wypowiadane przez ciebie zdania będą brzmiały dziwnie. Taka mi się nasunęła analogia.
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-01-18, 15:29   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Nie wiem... Czy dzis jest 1 kwietnia,a ten wywiad to zart ze strony redakcji? Czy moze Grzesiek trolluje? Czy moze jeszcze nafaszerowaliu go czyms przed tym wywiadem?! Nie wiem,naprawde nie wiem,bo mialem go za inteilgentnego,rzeczowego goscia. Jesli ten wywiad jest szczery,to Proksa ma u mnie z +10 na -10..Tak sie wlasnie traci kibicow - modelowy przyklad https://www.youtube.com/watch?v=xGdDX730wwg
mat.d jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-01-18, 15:30   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Adrian Golec Zobacz post
Tego typu tłumaczenia bokserów zawsze przypomina mi z życia więziennego wzięte (tzn. tak słyszałem): -
za co siedzisz? Jak to za co, za niewinność...
.
Od razu mi sie przypomnilo genielne "Skazani na Shawshank"
mat.d jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-01-18, 15:52   #9 (permalink)
journeyman

Domyślnie

No to mam kolejnego gościa do skreslenia, dziwne ale jest pewien typ ludzi ( nie tylko bokserów) z których dupkowatość nigdy nie wychodzi, żadnej pokory i sensownej refleksji. Jak się czyta te pierdy i porówna z tym co mówi taki Stoch to wiadomo kto i dlaczego jest mistrzem. Tja no to czarny marker do reki i ciach .. gościa już nie ma
Vipsale jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-01-18, 15:56   #10 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cały wywiad nie jest taki buńczuczny, fajnie się czyta. Ale z Sulęckim zabawnie -wygrałbym 10 walk na 10 gdybym tylko pierwszej nie przewalił...
kretos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania