boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 07-12-17, 02:36   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 508 razy w 87 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 41
Domyślnie Guillermo Rigondeaux: nie podzielę losu Khana i Brooka. Ja wygram!

Mistrz WBA w wadze super koguciej Guillermo Rigondeaux (17-0, 11 KO) stanie w sobotę przed zadaniem nie lada, gdyż będzie musiał się uporać z przeciwnikiem, który występuje o dwie kategorie wagowe wyżej, czyli czempionem WBO w wadze super piórkowej Wasylem Łomaczenką (9-1, 7 KO). "Szakal" zapowiada, że nie podzieli losu Amira Khana i Kella Brooka, którzy polegli z większymi rywalami i wieszczy swoje zwycięstwo. Guillermo swoją wagę w ringu z przymrużeniem oka szacuje na 122-140 funtów.

- Waga nie będzie miała znaczenia. Kiedy jest wysoka jakość, to rozmiary się nie liczą. To co przydarzyło się Brookowi i Khanowi nie przydarzy się mnie, bo ja wygram - powiedział Rigondeaux.

Reprezentujący wagę półśrednią Khan poległ przed czasem z Canelo Alvarezem w kategorii średniej, a Brook podzielił jego los w konfrontacji z Giennadijem Gołowkinem.

Źródło: bscene

Andrzej Pastuszek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-12-17, 09:52   #2 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Boże jak ja bym chciał wygranej szakala. Spotyka się 2 wybitnych zawodników.
Niestety dla mnie za łomą przemawia zbyt dużo aspektów. Wiek kubańczyka mała wręcz bardzo mała aktywność bokserska w ostatnich latach. I według mnie najważniejszy czynnik przewaga fizyczności i nie chodzi mi tu o dane z boxreca gdzie minimalnie nawet Guillermo ma przewagę w zasięgu.
Chodzi mi o jeden fakt. Pamiętając walkę Rigondoux vs Donaire to szakal wyglądał na dużo mniejszego w ringu .Porównajmy teraz jak wyglądał Nonito przy Waltersie . Dużo mniejszy. Natomiast Łoma z Jamajczykiem wygrał nie tylko dzięki świetnemu wyszkoleniu on po prostu był silniejszy.
Nie lubię takich porównań walk , ale posługując się tym przykładem przepaść fizyczna będzie baaardzo duża. Wasyl na olimpiadzie walczył w lekkiej na zawodostwie lada moment też będzie w tej wadze.
Natomiast szakal olimpiada kogucia zawodostwo s.kogucia .On w wieku 37 la( czy na pewno?) bez żadnego problemu robi wagę , ba on nawet mało co przybiera.

Kibicuję z całego serca Guillermo na treningach wygląda rewelacyjnie ,ale wydaje mi się że nie da rady Wasylowi. Po prostu zbyt dużo czynników na nie korzyść Rigondoux.
Chciałbym się bardzo mylić. Mistrzu zaskocz mnie jezcze raz
fanatyk987 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-12-17, 11:16   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 259 razy w 108 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Przypominam, że Łoma nawoływał Rigo, kiedy był w piórkowej... (różnica jednej dywizji) a i Rigo był kilka lat młodszy.. Jaka była odpowiedź Kubańczyka: - mam cię w d... Nie dosłownie, ale przebijało przez to coś, co ja nazwałem "facet ma coś nie tak z głową"). Różnica nie będzie taka jak w przypadku Canelo - Cotto...
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-12-17, 11:32   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Dokładnie, Szakal może przed walką gadać co chce ale prawda jest taka że gdyby miał inną pozycje startową w negocjacjach to w życiu by się nie zgodził na taki limit. On wie że to ostatnia szansa na zarobienie dużych pieniędzy więc na to przystał..po walce spakuje walizki i wróci na Kube.
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-12-17, 21:42   #5 (permalink)
contender

Domyślnie

jak fanatyk - dajesz rigo!
LegiaPany jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-12-17, 19:36   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

Kiedy jest wysoka jakość, to rozmiary się nie liczą, ale kiedy jakość jest równa, to rozmiar robi różnicę. Rigondeaux przekona sie o tym i wydaje mi się, że nie jest przygotowany na to, co spotka go w ringu.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-12-17, 23:07   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

dla boksu naprawdę lepiej żeby wygrał Loma. Rigo to geniusz ale z tych geniuszy którzy dla dobra tej dyscypliny lepiej żeby nigdy nie odkryli swojego talentu.
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania