boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 05-12-17, 16:36   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 259 razy w 108 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie Mairis Briedis podejmie Oleksandra Usyka u siebie w Rydze

Znany jest już nie tylko termin jednego z półfinałów turnieju w kategorii cruiser, ale również miejsce rywalizacji. Pojedynek pomiędzy Oleksandrem Usykiem (13-0, 11 KO) i Mairisem Briedisem (23-0, 18 KO) planowany jest na 27 stycznia. Lepszy z tej pary stanie do walki ze zwycięzcą pojedynku Yunier Dorticos vs Murat Gassijew.

Walka Usyka z Briedisem odbędzie się w Rydze, czyli na ojczystym ringu Briedisa. Wcześniejszy pojedynek mistrza WBC również miał miejsce w stolicy Łotwy i tylko przez sam fakt, że rywalem faworyta był Kubańczyk, fani pominęli wszystkie "okoliczności" wygranej. Briedis przygotował taktykę paraliżowania rywala, zyskując tym samym uznanie u "swoich" sędziów. Nie brakuje opinii, że miniona walka, jak i żadna inna jej podobna, nie powinna mieć miejsca w takim kształcie.

Data walki nie powinna ulec zmianie.

Dotąd dużym faworytem do zwycięstwa w całej imprezie był wspomniany Usyk i nadal jest, choć jako dumny, czysto walczący bokser powinien przygotować się na coś więcej. Ukrainiec jest w posiadaniu pasa WBO wagi junior ciężkiej. W karierze amatorskiej zdobył on złoto olimpijskie (2012) oraz mistrzostwo świata (2011).

Zdjęcie: ProBoxing.cz

Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-12-17, 16:46   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Perez po 2,5 miesiącach przerwy, obciążonej gorzkim ciężarem walki z Mago oraz wieloma ciężkimi ciosami, 5 kilo cięższy remisuje z Takamem. Tymczasem po Mago to powinien przez pół roku nie wyjść do ringu. Samo dochodzenie do siebie pod względem fizycznym do 2, 3 miechy. Tam była ciężka artyleria. Po Takamie, kolejne 5 kilo cięższy, do połowy walki ogrywa Jennningsa, aż puchnie i przegrywa.

Perez - wielki talent do boksu, fatalne wybory (pewnie z braku wyboru). Optymalnie dysponowany Perez pobiłby i Tkama i Jenningsa..

stare 05-12-17, 19:07   #3 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Usyk chyba szuka nowych bodźców, większych wyzwań, dlatego jedzie na obce tereny. To się chwali.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-12-17, 19:24   #4 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Dla mnie to Perez wtedy oparalizował i zabierał miejsce Briedisowi. I poza tym nie robił wiele więcej.

Dorticos z Gasievem za to zawalcza w Rosji chyba na początku lutego
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-12-17, 19:25   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał Tejksio Zobacz post
Usyk chyba szuka nowych bodźców, większych wyzwań, dlatego jedzie na obce tereny. To się chwali.
Chwali, o ile rywal walczy fair. Bo walki z Perezem ja osobiście nie uznaję. Nie ma takiej techniki obronnej jak paraliż rywala, a na to postawił Łotysz i dzięki temu chronił się przed uderzeniami przeciwnika. Uważam, że w okolicznościach "normlanego" boksu górą byłby/ mógłby być Kubańczyk. Niestety ale Briedis przegiął i wpisał się w niechlubną, na szczęście niezbyt szeroką grupę bokserów, którzy wykorzystując swój ring, boks zamieniają w coś, co boksem nie jest. Problem w tym, że rywal przyjeżdża boksować...

Mam tylko nadzieję, że Usyk zdoła sobie jakoś z tym poradzić, ale pewny nie jestem. Ta walka śmierdzi na kilometr.

stare 05-12-17, 19:33   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał Black Dragon Zobacz post
Dla mnie to Perez wtedy oparalizował i zabierał miejsce Briedisowi. I poza tym nie robił wiele więcej.
Akurat "zabieranie" miejsca rywalowi wpisuje się nomenklaturę pięściarską. Robi się jednak za pomocą pracy nóg i uderzeń.

Łotysz non stop się kleił. Tak nie można walczyć.

stare 05-12-17, 20:03   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Adrian Golec Zobacz post
Akurat "zabieranie" miejsca rywalowi wpisuje się nomenklaturę pięściarską. Robi się jednak za pomocą pracy nóg i uderzeń.

Łotysz non stop się kleił. Tak nie można walczyć.
Adrian,ja Ci powiem tak,ze sam pamietam po walce Pereza z Briedisem pojechalem po bandzie i przy niepotrzebnych % zezwalem niekulturalnie tego drugiego,ale jak ochlonalem to wydaje mi sie jednak,ze troche przesadzamy..

Prowadzilismy ostatnio dyskusje przy temacie o Kowaliovie..Ty tam pisales,ze rekawice zostaly stworzone do uderzania,a nie paralizowania itd..Ze to nie są korzenie boks czy cos w tym stylu..Ja pozniej zrobilem post w ktorym wewalilem wiele linkow starych walk,czy to Johnsona czy Walcotta z Marciano i przede wszystkim Alego z Foremanem,zeby udowodnic,ze brudny boks zawsze byl... Ty napisales pod jednym z newsow zwiazanych z rocznica walki Ali vs Foreman: "Jedna z najlepszych walk w wadze ciężkiej, jakie widziałem. Nie było tam finezji, pokazu wszechstronnego boksu, ale dramaturgia najwyższego stopnia. Ali był niesamowity w tej walce. Co za charakter..." http://www.boxing.pl/forum/newsy/494...e-foreman.html A zobacz co w tej (i innych) walce uskutecznial wielki Ali... Lapanie,paralizownie rak Foremana,kilka swoich szybkich ciosow i lapanie i klnczowanie i sciaganie glowy... Nie pisze tego,zeby podwazyc tu wilekosc Alego,bo ja po prostu rozumiem,ze to jest jeden z nieodzownych elementow w boksie. Ty natomiast w jednym przypadku rozumiesz,a w nastepnym nie - w zaleznosci od sympatii
mat.d jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-12-17, 20:08   #8 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Przyjacielu... Walka Foremana z Alim nie miała "kultury" bokserskiej, nie było tam finezji, klinczu też było mało, zaś dramaturgii Himalaje... Wrzucasz wszystko do jednego worka, a za chwilę sugerujesz, że jestem wybiórczy. Porponuję ci zmienić koncepcję wrzucania wszystkiego do jednego wora. Staram się nie być wybiórczy i zwykle nie jestem.

Dwa - kilkukrotne klinczowanie przez Alego (nie było tego wiele, w innych walach przeginał) plus kilka fauli w stylu ściągania głowy tego niedźwiedzia, przy taktycznym, ciągłym paraliżowaniu przeciwnika przez 12 rund jest duża przepaść. Zwłaszcza wtedy, gdy robi się to wybiórczo, w zależności od zagrożenia rywala. Do obowiązków sędziego jest nie dopuszczać do paraliżu, a jak tylko do niego dochodzi, ogłaszać komendę stop i rozdzielać bokserów. Jeżeli sędzia widzi celowość takiego działania, powinien sięgać po ostrzeżenia, punkty karne do dyskwalifikacji. Proste! Takie są zasady! Zasady nie mają przesady. Albo się je pilnuje, albo zezwala na łamanie.

Dwa - to prawda, że w USA boks jest najbardziej wypaczony... reprezentowany przez różne kultury. Tam ewoluował, uprawiali go głównie afro, skręcał w różne strony. Czas wykreował trendy, znakomitych techników, faularzy... Zwróć uwagę, żę na galach w innych krajach nikt na nikim się nie wiesza... Spójrz na Europę wschodnią - walczą podręcznikowo. Gdyby ruscy mieli boks kilkaset lat, w galerii sław mieliby niejednego faularza. Nie zdążyli wypaczyć boksu. Anglicy, Irlandczycy, Meksykanie, Ameryka Łacińska... piękny, czysty boks. Zero cwaniactwa bo inne oczekiwania fanów. U nas krzyczą: klinczuj, podczas, gdy w innych miejscach klejenie się do rywala traktowane jest w kategoriach... e, szkoda gadać. Kleić to się można w łóżku.

stare 05-12-17, 20:44   #9 (permalink)
champion

Domyślnie

Od razu zaznacze,ze nie atakowalem/nie atakuje Cie..Lubie Twoj styl pisania,widac pasje i wiedze,oraz w wielu kwestiach/tematach sie z Tobą zgadzam.. Traktuje to jako zwykla hobbystyczną wymiane zdan..

Wracając do walki Krushera z Sog'em,to ja widze mnostwo analogii do walki Alego z Foremanem. Foreman tak jak Kovaliov,chcial wygrac jak Ty to nazywasz; "boksersko", Ali jak Ward uskutecznial brudny boks,skupiony na przechytrzeniu rywala roznymi sztuczkami - chcialbym tez zaznaczyc,zeby potencjalni krytycy mojego postu mieli na uwadze,ze ja znam proporcje wielkosci tych dwoch pojedynkow..Porownuje to tylko ze wzgledow na intencje zawodnikow w tych walkach.. Prosze,nawet zaznaczylem od momentu ** ..Mozna obejrzec calosc,te sytuacje sie powtarzją,a ja nie wrzuce calej analizy z minutami i sekundami kiedy co,bo przeceiz mozecie obejrzec.. I koncząc, jednego(Warda) rownasz z ziemią mowiac,ze boks to tylko piesci i praca nog,a drugiego -nie oszukujmy sie,rowniez w duzej mierze - "brudasa" stylowego - gloryfikujesz mowiac ,ze byl niesamowity.. Ali to poezja,musze to zaznaczyc,zeby ktos mnie zle nie zrozumial..Ale tez potrafil rasowym brudnym boksem i faulami paralizowac rywali..Nie tylko w walce z Foremanem...

** https://youtu.be/55AasOJZzDE?t=1287
mat.d jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-12-17, 20:57   #10 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał mat.d Zobacz post
Od razu zaznacze,ze nie atakowalem/nie atakuje Cie..Lubie Twoj styl pisania,widac pasje i wiedze,oraz w wielu kwestiach/tematach sie z Tobą zgadzam.. Traktuje to jako zwykla hobbystyczną wymiane zdan..

Wracając do walki Krushera z Sog'em,to ja widze mnostwo analogii do walki Alego z Foremanem. Foreman tak jak Kovaliov,chcial wygrac jak Ty to nazywasz; "boksersko", Ali jak Ward uskutecznial brudny boks,skupiony na przechytrzeniu rywala roznymi sztuczkami - chcialbym tez zaznaczyc,zeby potencjalni krytycy mojego postu mieli na uwadze,ze ja znam proporcje wielkosci tych dwoch pojedynkow..Porownuje to tylko ze wzgledow na intencje zawodnikow w tych walkach.. Prosze,nawet zaznaczylem od momentu: https://youtu.be/55AasOJZzDE?t=1319lko ..Mozna obejrzec calosc,te sytuacje sie powtarzją,a ja nie wrzuce calej analizy z minutami i sekundami kiedy co,bo przeceiz mozecie obejrzec.. I koncząc, jednego(Warda) rownasz z ziemią mowiac,ze boks to tylko piesci i praca nog,a drugiego -nie oszukujmy sie,rowniez w duzej mierze - "brudasa" stylowego - gloryfikujesz mowiac ,ze byl niesamowity.. Ali to poezja,musze to zaznaczyc,zeby ktos mnie zle nie zrozumial..Ale tez potrafil rasowym brudnym boksem i faulami paralizowac rywali..Nie tylko w walce z Foremanem...
Nawet o tym nie pomyślałem - dot. pierwszego zdania.

Nie widzę najmniejszej analogii dot. Ward i Kowal do Alego i Foremana... Po pierwsze to ja nie pamiętam, by walka Ali Foreman była "brudna".. nie była, bo nie miała czasu taka być. Był pewnie niejeden taki moment, ale ja nie oczekuję białego albo czarnego. Boks to sport kontaktowy, tym bardziej sędzia musi być wyczulony. Czy uważasz, by sędzia z walki Warda był wyczulony na cokolwiek..? Ward dużo wcześniej uderzał poniżej pasa, w tył głowy - ani jednej uwagi, postąpili z przyjezdnym niczym z wrogiem. Nie ważne jak, ważne - wygrać. A czy kopnięcie tak mocno odbiega od uderzania poniżej pasa? To faul i to faul. Tylko inna optyka i inne przyzwyczajenie - ludzka cecha. Gdyby 200 lat temu zaczęli się kopać, to dzisiaj wiedzielibyśmy momenty kopnięć i nikt by na to uwagi nie zwracał. To dopiero było słit sajens!

Poza tym rozpaczliwe sklinczowanie, a taktyczne, wyniesione na wyższy poziom paraliżowane rywala, pod naiwną nazwą "walka w zwarciu", to dwie odrębne kwestie. Zwarcie owszem, ale kiedy jest nacisk ciał a ręce wolne. To wymaga sprytu, czyli np. gwałtowne wydłużenie dystansu wraz z ciosem sierpowym. ALE NIE MOŻNA TRZYMAĆ! A Ward głównie trzymał, szarpał się jak w zapasach, chcąc przyjąć odpowiednią pozycję, by puścić rywala i uderzyć. Tak się nie robi, przed tym nie da obronić, kiedy ktoś cię trzyma, za chwilę puszcza wyprowadzając cios na dół.. Wymyślił sobie taką opcję, przetrenował i przyniosła efekty.

Powiem tak - ja nie oglądam walk, gdzie się kleją... po prostu przestaję to oglądać. Dla mnie to patologia podyktowana słabościami. Dumny, pewny siebie bokser pójdzie na wymianę.. Pamiętasz Główkę, klinczował Hucka kiedy półprzytomny przystąpił do walki po nokdaunie? Nie! Walił jeszcze mocniej.. trochę na oślep, ale walił co sił. To jest bokser, a nie cwaniak.
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania