boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 05-12-17, 13:31   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 337 razy w 97 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 31
Domyślnie Kownacki: Powietkin każdy cios bije tak, jakby chciał ci zrobić krzywdę

Adam Kownacki (16-0, 13 KO) zdał kolejny raport z pobytu w Moskwie, gdzie Polak od trzech tygodni sparuje z Aleksandrem Powietkinem (32-1, 23 KO). W rozmowie z polsatsport.pl Kownacki przyznał, że zebrał sporo pochwał od ludzi "Saszy" za swoją postawę, a także wyznał, że Powietkin na sparingach absolutnie nie oszczędza ani siebie, ani przeciwnika.

- Jeszcze przed treningiem wiem, ile rund będziemy boksowali. Zwykle moim zadaniem jest wydusić z niego jak najwięcej, w tych końcowych, decydujących rundach. Dziś (poniedziałek) miałem cztery ostre rundy. Bardzo dużo się uczę, bo Sasza każdy cios bije tak, jakby chciał ci zrobić krzywdę. Nie ma nic na luzie, odpuszczania. Wiem, jakie mam błędy w obronie, ale w Moskwie już wiele z nich zniknęło... bo nie było wyjścia. Powietkin w ataku, to ktoś z kogo ciosem trzeba się liczyć. Nie tylko bardzo mocno bije, ale też jest inteligentny w ringu.

- To prawda, trochę się w Moskwie nasłuchałem pochwał. Ostatnio przyszedł do mnie na obiad trener Powietkina - specjalnie podziękować za te minione trzy tygodnie. Za to, że nie odpuszczam, że twardo biję na ringu. Im się to podoba, że daję z siebie 100 procent. Taki jestem. Nie będę marnował tych już kilkunastu lat kariery, chcę wykorzystać każdą okazję, żeby być lepszym pięściarzem
- powiedział "Baby Face".

Źródło: polsatsport.pl

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-12-17, 13:44   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Gdzieś ostatnio czytałem wywiad (chyba z Wasilewsikm) i mówil w nim że problemy Rekowskiego nie wzięły się z walk tylko przez zbyt częste wyjazdy na grube sparingi gdzie nie ma żadnego oszczędzania
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-12-17, 14:00   #3 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Rex bardzo dużych problemów zdrowotnych nabawił się na sparingach u Ustinowa gdzie notorycznie leżał na deskach. Ludzie z jego otoczenia dobrze o tym wiedzieli. Chwilę później pojechał na sciecie do Takama... Kto mu zezwolił na tą walkę do dzisiaj się zastanawiam
fanatyk987 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-12-17, 14:05   #4 (permalink)
bum

Domyślnie

No wlasnie z tymi sparingami to trzeba uwazac. Pewnie Powietkin go tam troche poturbowal i nawsadzal czysciochow przez ta dziurawa obrone. Zdrowie jesli juz to powinno sie tracic w ringu w walce a nie na sparingach.
jassin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-12-17, 14:28   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał szmagel Zobacz post
Gdzieś ostatnio czytałem wywiad (chyba z Wasilewsikm) i mówil w nim że problemy Rekowskiego nie wzięły się z walk tylko przez zbyt częste wyjazdy na grube sparingi gdzie nie ma żadnego oszczędzania
nie z walk tylko sparingow gdzie nie ma zadnego oszczedzania" XD Absurdalnosc tej wypowiedzi nie da sie przebic.
I jeszcze ktos mi powie ze z boksem tylko chwilowe przejsciowe
Taszun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-12-17, 15:03   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Taszun Zobacz post
nie z walk tylko sparingow gdzie nie ma zadnego oszczedzania" XD Absurdalnosc tej wypowiedzi nie da sie przebic.
I jeszcze ktos mi powie ze z boksem tylko chwilowe przejsciowe
Źle to ująłem. Jadąc na roztrenowaniu na sparingi narażasz się mocniej niż wychodząc do walki do której się przygotowywałeś.

[i[No i trzeba solidnie dostać po głowie. Zawsze ostrzegałem, żeby nie jeździć na sparingi do Kliczków, Gołowkina, Ustinowa, bo oni mordują swoich sparingpartnerów. Pamiętam takiego ukraińskiego pięściarza, nazywa się Wadim Safonow, przyjeżdżał do nas jako sparingpartner o świetnym rekordzie. Kiedy zjawił się po roku nieobecności, nie poznałem go. Nie miał z przodu zębów, charakteryzowały go tiki nerwowe i taki neurologiczny grymas przyklejony do twarzy. Okazało się, że przez rok – praktycznie co drugi dzień – był na sparingach w Uniwersum.[/i]

cytat z tego wywiadu.... jadąc do M0oskwy do Saszy wcale nie musi być lepiej.
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-12-17, 19:15   #7 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Cytat:
Napisał fanatyk987 Zobacz post
Rex bardzo dużych problemów zdrowotnych nabawił się na sparingach u Ustinowa gdzie notorycznie leżał na deskach. Ludzie z jego otoczenia dobrze o tym wiedzieli. Chwilę później pojechał na sciecie do Takama... Kto mu zezwolił na tą walkę do dzisiaj się zastanawiam
Trudno mówić, że ktoś może pozwolić lub nie komuś walczyć, jeśli nie są to chociażby lekarze lub tym podobni (wydział boksu zawodowego, który wydał licencję). Rekowski tak, a nie inaczej zarabia na życie. Zresztą nie ukrywał, że bardziej niż na karierze (zdawał sobie sprawę z wieku itp. kwestii uniemożliwiających mu to) zależy mu na częstych walkach o solidne (jak na niego) pieniądze. Zresztą dał wielokrotnie temu sygnał w swoich wywiadach. A reakcja po przerwaniu pojedynku z Agilerą, gdzie nie chodziło mu o sam aspekt werdyktu, a o kasę, którą miał zapewnioną (w kolejnej walce) po potencjalnym zwycięstwie - temu dowodzi.
Sykes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-12-17, 23:23   #8 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Jest taki film na youtube z archiwum Żelaznego Majka. W gymie trener pokazuje przed kamera notes z nazwiskami sparingpartnerów. Otwiera kolejne strony a tam nazwiska i telefony -wykreślone. Ekipa Tysona płaciła 1000 dol. za sparing. 30 lat temu to było w .uj kasy ale i tak odważni szybko rezygnowali.
Sputnik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-12-17, 01:21   #9 (permalink)
contender

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że ktoś musi być tym mięsem armatnim. A Rekowski raczej był antylopą, nie lwem.
Jakoś wierzę w rozum Kownackiego, wydaje mi się, że wziął pod uwagę korzyści i straty.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-12-17, 16:30   #10 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 259 razy w 108 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Na sparingach często przybiera się styl przyszłego rywala tego, co cię właśnie obija. Ten styl może zupełnie ci nie leżeć, a ten bije ile pary w łapach... więc co się dziwić, kiedy boksera ogranicza się stylowo.
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania