boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 04-12-17, 13:06   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 337 razy w 97 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 31
Domyślnie Pierwsze opcje dla Alego: rewanż z Vargasem, walka z Brookiem?

Sadam Ali (26-1, 14 KO) w sobotę sprawił dużą niespodziankę i pokonał na punkty Miguela Cotto, odbierając tym samym Portorykańczykowi pas WBO wagi junior średniej. "World Kid" będzie teraz łakomym kąskiem tak dla mistrzów, jak i czołowych pretendentów w limicie do 154 funtów.

Nie można wykluczyć, że Ali chętnie stoczyłby rewanżowy pojedynek z Jessie Vargasem (27-2, 10 KO), który jako jedyny zdołał pokonać Alego na zawodowych ringach. Oscar De La Hoya, promotor nowego mistrza WBO stwierdził jednak żartobliwie, że może być ciężko o taki rewanż, gdyż pięściarze Ala Haymona walczą "raz na dwa lata", a Vargas od pewnego czasu jest związany właśnie z pomysłodawcą cyklu PBC.

Inną opcją dla Alego jest potyczka z Kellem Brookiem (36-2, 25 KO). Eddie Hearn, promotor "Special K", pogratulował Alemu zwycięstwa nad Cotto za pośrednictwem Twittera i oznajmił, że Kell niebawem zadebiutuje w limicie do 154 funtów i już w kolejnej walce będzie oczekiwał prawdziwego wyzwania. Takim byłaby z pewnością walka o pas z Alim.

Źródło: boxingscene

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-12-17, 20:13   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

O ile mi wiadomo WBO wyznaczyło jako obowiązkowego Liama Smitha i to z nim będzie musiał walczyć Ali. Swoją drogą to niezły paradoks. O pas wagi junior średniej walczyło dwóch rasowych półśrednich. I w dodatku wygrał ten, który nie dał rady w swojej wadze, już wtedy nie strasząc ciosem.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-12-17, 19:04   #3 (permalink)
challenger

Domyślnie

Na miejscu Sadama byłbym walkę z Liamem, to nie jest zawodnik wybitny, ciosem nie straszy a anonimem też nie jest, w końcu walczył z canelo Alvarezem
ArturBorubar jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-12-17, 19:33   #4 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Ali zapewne wcześniej lub później wróci do półśredniej. On nie jest naturalnym junior średnim i abstrahując nawet od ostatniego zwycięstwa, szału w 154 funtach nie zrobi.
Przypuszczam, że to jednorazowy wyskok, ewentualnie jak się trafi coś równie intratnego to i owszem. A tak powrót do welter i tam próba ugrania czegoś.
Nie wiem czy zauważyliście, ale Ali walczył kiedyś w Polsce, bodaj 6 czy 7 lat temu we Wrocławiu?
Sykes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-12-17, 18:34   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Sykes Zobacz post
Ali zapewne wcześniej lub później wróci do półśredniej. On nie jest naturalnym junior średnim i abstrahując nawet od ostatniego zwycięstwa, szału w 154 funtach nie zrobi.
Przypuszczam, że to jednorazowy wyskok, ewentualnie jak się trafi coś równie intratnego to i owszem. A tak powrót do welter i tam próba ugrania czegoś.
Nie wiem czy zauważyliście, ale Ali walczył kiedyś w Polsce, bodaj 6 czy 7 lat temu we Wrocławiu?
Andrzej Kostyra coś o tym mówił. A tak poza tym, to właśnie takie wieści płyną z obozu Alego. Dobra walka w junior średniej lub powrót do półśredniej, który i tak nastąpi.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-12-17, 21:46   #6 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Cytat:
Tak. Podczas gali Kliczka. I pamiętam że nie zrobił na mnie jakoś wrażenia. No ale to było dawno temu i nieprawda.

A Sulęckiego mu może dać?
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-12-17, 08:49   #7 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Cytat:
Napisał Black Dragon Zobacz post
...

A Sulęckiego mu może dać?
Ok, tylko kim jest dziś Sulęcki (z całym szacunkiem dla niego)? To tylko kolejny niepokonany, ale i mało rozpoznawalny pięściarz. Ryzyko spore, a kasy z tego nie będzie.
Poza tym Polaka nie znajdziesz w rankingu WBO, gdyż dalej jest tam notowany jako średni, a nie junior średni...
Sykes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-12-17, 12:29   #8 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Cytat:
Ok, tylko kim jest dziś Sulęcki (z całym szacunkiem dla niego)? To tylko kolejny niepokonany, ale i mało rozpoznawalny pięściarz. Ryzyko spore, a kasy z tego nie będzie.
Poza tym Polaka nie znajdziesz w rankingu WBO, gdyż dalej jest tam notowany jako średni, a nie junior średni...
Niestety...

Ale tym rankigiem mnie zagiałeś. Przyznam że nie sprawdziłem tego wczesniej bo byłem pewien ze juz go notują
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania