boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 13-11-17, 18:09   #1 (permalink)
journeyman

Nominowany 17 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie Frampton: boks to trudna gra, zawodników często wyrzuca się na pięściarski "złom"

Szykujący się do powrotu na ring po styczniowej porażce z Leo Santa Cruzem Carl Frampton (23-1, 14 KO) jest bardzo zadowolony ze współpracy z nowym szkoleniowcem, Jamiem Moore'em (na zdjęciu po lewej). Były mistrz kategorii super koguciej i piórkowej rozstał się z trenerem Shanem McGuiganem oraz całą grupą Cyclone Promotions, a następnie podpisał kontrakt z Frankiem Warrenem. Inną zmianą w przygotowaniach Brytyjczyka jest zredukowanie ilości przesparowanych rund w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia w przyszłości poważnych urazów. W najbliższą sobotę Frampton zmierzy się z Horacio Garcią.

Czuję się odnowiony. Został u mnie przeprowadzony „remont” w każdym aspekcie. Wszystko się zmieniło. Sądzę, że decyzja, aby coś zmienić w mojej karierze, była właściwa – po prostu czuję radość z boksowania. Kiedyś sparowałem ponad 200 rund w trakcie obozu, to było za dużo. Podobało mi się, jednak w ciągu tych 200 rund także obrywasz. Już nie czuję takiego dyskomfortu w szyi, plecach czy barkach. Zmniejszyliśmy ilość o ponad połowę, stawiając raczej na jakość. Gdy przeboksowałem ostatnie 10 rund, to niemal fruwałem – byłem w tak dobrej formie, jak zawsze – powiedział „Szakal”.

Frampton zwraca uwagę na to, jak istotne jest w boksie zapewnienie sobie godnego życia już po zakończeniu kariery. Według Brytyjczyka, wielu promotorów nie dba o swoich pięściarzy, a w trudniejszych momentach bokserzy są często rzucani na pastwę losu.

Wydaje mi się, że nie ma tutaj wystarczającej ochrony, menadżerowie i promotorzy powinni coś z tym zrobić. Widzieliśmy to już miliony razy: zawodnicy są z promotorami najlepszymi przyjaciółmi, gdy wygrywają i pozwalają wszystkim zarabiać. Natomiast gdy przychodzi porażka, coś idzie nie tak, to tacy zawodnicy trafiają na „złom”. Później już nie zobaczą się ze swoimi promotorami, menadżerami, nikt się nimi nie będzie interesować. To trudna rozgrywka, ponieważ musisz poświęcić całe swoje życie. Ja i inni nie mamy więc czegoś, na czym, w razie niepowodzenia, możemy się oprzeć, ponieważ wszystko, co mieliśmy, zainwestowaliśmy w boks. W szkole radziłem sobie nieźle, ale np. nie mam GSCE (egzamin zdawany w Wielkiej Brytanii w wieku 16 lat) ani żadnego własnego biznesu. Ważne więc jest, by zatroszczyć się o przyszłość bokserów, by po zakończeniu kariery nie trafili na ten złom – zakończył Frampton.

Źródło: boxingscene

Przemysław Wałowski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-11-17, 18:53   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 259 razy w 108 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

– To trudna rozgrywka, ponieważ musisz poświęcić całe swoje życie. Ja i inni nie mamy więc czegoś, na czym, w razie niepowodzenia, możemy się oprzeć, ponieważ wszystko, co mieliśmy, zainwestowaliśmy w boks. W szkole radziłem sobie nieźle, ale np. nie mam GSCE (egzamin zdawany w Wielkiej Brytanii w wieku 16 lat) ani żadnego własnego biznesu. Ważne więc jest, by zatroszczyć się o przyszłość bokserów, by po zakończeniu kariery nie trafili na ten złom.

I to mówi Frampton, jeden z największych krezusów w swoich dywizjach, którego gaże sięgały/ sięgają rekordów w jego wagach. Niech lepiej odpowie na pytanie, co ma powiedzieć taki Rigondeaux i czemu, kiedy Kubańczyk nawoływał do walki, będąc gotowy stawić się w Belfaście, Frampton udawał, że nie istnieje.
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-11-17, 21:27   #3 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Osobiście obawiam się, że taki los spotka mojego faworyta - Francisco Vargasa. Jeszcze większe obawy mam, że ten moment jest bardzo blisko.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-11-17, 10:26   #4 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 259 razy w 108 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tejksio Zobacz post
Osobiście obawiam się, że taki los spotka mojego faworyta - Francisco Vargasa. Jeszcze większe obawy mam, że ten moment jest bardzo blisko.
Vargas nie jest gwiazdą, jak Leo, ale coś tam pewnie wpadło mu do kieszeni. Miał kilka sensownych walk pod rząd. Myślę, że jeśli chodzi o "czystych" Meksykanów, nie licząc gwiazdeczek wielu by mu pozazdrościło wysokości uposażeń.
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-11-17, 18:45   #5 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adrian Golec Zobacz post
Vargas nie jest gwiazdą, jak Leo, ale coś tam pewnie wpadło mu do kieszeni. Miał kilka sensownych walk pod rząd. Myślę, że jeśli chodzi o "czystych" Meksykanów, nie licząc gwiazdeczek wielu by mu pozazdrościło wysokości uposażeń.
Pewnie tak, ale na resztę życia sobie na pewno nie odłożył, a za chwilę może iść w odstawkę. Jak wspomniałeś, nie jest gwiazdą i nikt nie będzie się szczypał. A po tym co pokazał zasługuje przynajmniej by o nim nie zapomnieć po zakończeniu kariery, szczególnie w przypadku możliwych problemów zdrowotnych.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania