boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Newsy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/)
-   -   Video: skrót walki Daniel Jacobs vs Luis Arias (http://www.boxing.pl/forum/newsy/49642-video-skra-t-walki-daniel-jacobs-vs-luis-arias.html)

Adrian Golec 12-11-17 16:22

Video: skrót walki Daniel Jacobs vs Luis Arias
 
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/WKrjh_LNky0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Wczoraj w Nowym Jorku, na gali w Nassau Coliseum pokazał się miejscowy Daniel Jacobs (33-2, 29 KO). Mieszkaniec Brooklynu bardzo pewnie wypunktował niepokonanego Luisa Ariasa (18-1, 9 KO). Jacobs planuje wybrać się do Kanady, by 16 grudnia być świadkiem konfrontacji mistrza federacji WBO w limicie 160 funtów Billy'ego Joe Saundersa z Davidem Lemieux. Amerykanin celuje w zwycięzcę wspomnianej walki.

Video: HBO Boxing/ Youtube

Adrian Golec 12-11-17 16:28

Sytuacja z Jacobsem jest trochę anormalna... kolejny występ, obok walki Amerykanina z Gołowkinem, że widzę w ringu facetów z innych kategorii wagowych... Jak ten Jacobs robi 160 funtów? W walce z GGG ważył podobno 184 funty. Wracając do wczorajszej walki, zgodnie z Boxrec, Jacobsa i jego rywala różnią 2 cm wzrostu... Albo mam coś ze wzrokiem, albo ta różnica jest znacznie większa.

Pac-Man 12-11-17 19:29

Jacobs jest bardzo dużym średnim, a jak robi limit tej kategorii o to warto byłoby zapytać m.in. Chrisa Algieriego, który dołączył do Teamu Jacobsa przed walką z Gołowkinem. Również pomagał mu przed jego wczorajszą walką. Komentując walkę Algieriego ze Spencem Jr, Kostyra wspominał coś o tym, że Chris wydał nawet książkę o zdrowym odżywianiu. Nie wiem nawet, czy jakiegoś licencjatu z tej dziedziny nie robił. W każdym bądź razie Daniel był na pewno zadowolony z tego jak zrobił wagę do walki z Gołowkinem, skoro Algieri wciąż jest obecny w jego teamie. A dietetyk Algieri ma dobre zajęcie, gdyby zdecydował się zawiesić rękawice na kołku.

Kosmonauta 12-11-17 19:39

I to jest właśnie problem kategorii wagowych - za pomocą różnych specyfików robi się wagę, występuje w danej kategorii, będąc jednocześnie przedstawicielem innej. Tym bardziej śmieszy mnie deprecjonowanie królewskiej kategorii, jakoby mieli tam się spotykać zawodnicy o diametralnie innych uwarunkowaniach fizycznych. Przecież to samo dzieje się wszędzie, tylko w niższych wagach jest to sankscjonowane!

Adrian Golec 12-11-17 19:40

Algieri rzeczywiście jest uznawany w środowisku za eksperta z dziedziny dietetyki. Pytanie, co może dodatkowo kryć się pod słowem dietetyka, ale prawdziwi eksperci zwykle wiedzą co robią. Wschodzący Jacobs zaliczył porażkę z Pirogiem, ale Rosjanin był na wyższym etapie kariery. Pirog to był prawdziwy atleta wagi średniej, a przy młodym Jacobsie wydawał się wyraźnie mniejszy. To mu nie przeszkodziło w wygranej, tam nie było przypadku, niemniej Jacobs to bardzo duży średni. Od tamtej pory na pewno mocno się rozwinął, i fizycznie i pięściarsko. Ciekaw jestem jak Amerykanin prezentowałby się fizycznie przy Muracie. Japończyk to przecież też gigant w 160.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.