boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 01-11-17, 00:15   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 333 razy w 95 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 29
Domyślnie Na horyzoncie walka Matthysse - Kiram o pas WBA Regular wagi półśredniej

Lucas Martin Matthysse (38-4, 35 KO) w maju zastopował Emmanuela Taylora i przerwał zarazem swoją długą ringową pauzę. Teraz przed 35-letnim Argentyńczykiem pojawiają się kolejne perspektywy.

"La Máquina" jest przymierzany do walki z Tewą Kiramem (38-0, 28 KO), 25-letnim Tajem. Stawką tej planowanej potyczki ma być pas WBA Regular wagi półśredniej. Czempionem WBA w limicie 147 funtów jest obecnie Keith Thurman (28-0, 22 KO), który jednak wciąż walczy o powrót do zdrowia i w ringu zamelduje się dopiero w przyszłym roku.

Bokser z Tajlandii tylko raz walczył poza ojczyzną, a w jego rekordzie nie znajdziemy uznanych nazwisk. Zupełnie inaczej ma się sprawa z Lucasem Matthysse, którego umiejętności i walki są nam doskonale znane.

Zwycięzca walki Matthysse - Kiram zostanie obowiązkowym rywalem dla Keitha Thurmana.

Źródło: boxingscene

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-11-17, 09:38   #2 (permalink)
challenger

Nominowany 3 razy w 1 Temacie
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Fajnie, gdyby zwieńczeniem jego kariery miała być wielka walka z Thurmanem, aczkolwiek byłoby mu ciężko o zwycięstwo.
Niedawno myślałem o nim, jako wielki fan talentu i serca do walki, ale on jednak te duże walki raczej przegrywał, czegoś brakowało, choć nierzadko niewiele...
SlawekW jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-11-17, 16:18   #3 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

Brakowało Jego walki z Maidana na zawodostwie.W amatorce przegrał 3 razy.
Mr.KO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-11-17, 22:38   #4 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Przegrana Lucasa z Judahem i Devonem Alexandrem to zwykłe wałki. Ani Zab, ani Devon nie zasługiwali na wygraną. W obu tych walkach Matthysse był wyraźnie lepszy. Rezultat walki z Garcią to efekt kontuzji Lucasa i przypadkowego knockdownu po zaplątaniu się w liny. Jeśli oceniać samą walkę - Matthysse jej nie przegrał - mam wrażenie że Thurman zrobił mniej niż Lucas aby wygrać z Dannym. Z Postołem odnowiła się kontuzja - więc znowu kiepsko.

To nie jest tak, że ja go usprawiedliwiam i zaklinam rzeczywistość. Po prostu mam wrażenie, że Matthysse zabrakło tylko szczęścia - bo reszta jest(była?) na bardzo wysokim poziomie.
heatbeat jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-11-17, 19:39   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał heatbeat Zobacz post
Przegrana Lucasa z Judahem i Devonem Alexandrem to zwykłe wałki. Ani Zab, ani Devon nie zasługiwali na wygraną. W obu tych walkach Matthysse był wyraźnie lepszy. Rezultat walki z Garcią to efekt kontuzji Lucasa i przypadkowego knockdownu po zaplątaniu się w liny. Jeśli oceniać samą walkę - Matthysse jej nie przegrał - mam wrażenie że Thurman zrobił mniej niż Lucas aby wygrać z Dannym. Z Postołem odnowiła się kontuzja - więc znowu kiepsko.

To nie jest tak, że ja go usprawiedliwiam i zaklinam rzeczywistość. Po prostu mam wrażenie, że Matthysse zabrakło tylko szczęścia - bo reszta jest(była?) na bardzo wysokim poziomie.
No właśnie dokładnie tak jest. Z Garcią do momentu kontuzji walka była wyrównana i jej wynik byłby cały czas sprawą otwartą. Postoł go po prostu załatwił, kontuzja nie wzięła się znikąd. Dwóch pierwszych walk nie podejmuję się oceniać, bo nie widziałem.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-11-17, 13:40   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 259 razy w 108 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tejksio Zobacz post
No właśnie dokładnie tak jest. Z Garcią do momentu kontuzji walka była wyrównana i jej wynik byłby cały czas sprawą otwartą. Postoł go po prostu załatwił, kontuzja nie wzięła się znikąd. Dwóch pierwszych walk nie podejmuję się oceniać, bo nie widziałem.
Do momentu kontuzji prowadził Matthysse... i to dość wyraźnie. W drugiej połowie, wg mnie głównie z uwagi na kontuzję twarzy Argentyńczyka, przewagę osiągnął Garcia. Stąd m.in. dwie punktacje 114:112... Gdyby pierwsza połowa była wyrównana, a druga zgodna z pojedynkiem, czyli po stronie Garcii, punktacja byłaby wyższa na rzecz "Swifta".

Matthysse wyraźnie stracił ostrość w drugiej połowie walki z Garcią (kontuzja), co do niego zupełnie nie podobne. Prowodnikow mocniej go trafiał od Swifta, kilka razy podłączył Lucasa, a mimo to Argentyńczyk nie zwolnił do ostatniego gongu. Z Garcią wyraźnie zwolnił.

Z Postołem to było odnowienie kontuzji. Kontuzja nie wzięła się oczywiście znikąd, ale rewanż należał się Lucasowi jak bsu buda. Problem był po stronie Garcii, który tego rewanżu po prostu nie chciał. Podobnie przepłacił Postoła, żeby tylko go uniknąć. Dla mnie Garcia należy do grupy bokserów "kontrowersyjnych". Lucas, w odróżnieniu od Swifta, nigdy nikogo nie unikał. Nie miał takiej pozycji, jaką Garcia miał u Haymona.
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-11-17, 21:37   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Adrian Golec Zobacz post
Do momentu kontuzji prowadził Matthysse... i to dość wyraźnie. W drugiej połowie, wg mnie głównie z uwagi na kontuzję twarzy Argentyńczyka, przewagę osiągnął Garcia. Stąd m.in. dwie punktacje 114:112... Gdyby pierwsza połowa była wyrównana, a druga zgodna z pojedynkiem, czyli po stronie Garcii, punktacja byłaby wyższa na rzecz "Swifta".

Matthysse wyraźnie stracił ostrość w drugiej połowie walki z Garcią (kontuzja), co do niego zupełnie nie podobne. Prowodnikow mocniej go trafiał od Swifta, kilka razy podłączył Lucasa, a mimo to Argentyńczyk nie zwolnił do ostatniego gongu. Z Garcią wyraźnie zwolnił.

Z Postołem to było odnowienie kontuzji. Kontuzja nie wzięła się oczywiście znikąd, ale rewanż należał się Lucasowi jak bsu buda. Problem był po stronie Garcii, który tego rewanżu po prostu nie chciał. Podobnie przepłacił Postoła, żeby tylko go uniknąć. Dla mnie Garcia należy do grupy bokserów "kontrowersyjnych". Lucas, w odróżnieniu od Swifta, nigdy nikogo nie unikał. Nie miał takiej pozycji, jaką Garcia miał u Haymona.
Sprecyzuj Adrian co znaczy dla Ciebie " dość wyraźnie" i najlepiej poprzyj to punktacjami sędziów. O ile pamiętam wynik był bliski, a Garcia miał wiele swoich momentów.

stare 14-11-17, 11:10   #8 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 259 razy w 108 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tejksio Zobacz post
Sprecyzuj Adrian co znaczy dla Ciebie " dość wyraźnie" i najlepiej poprzyj to punktacjami sędziów. O ile pamiętam wynik był bliski, a Garcia miał wiele swoich momentów.
Chcesz dowodów? O poparcie punktacją sędziów możemy prosić siebie nawzajem... tylko po co?

Poparcie mam w ogólnej punktacji - dwie punktacje dały 7 rund Garcii. Mogło być 6, jest 7.

"Dość wyraźnie" - na tyle wyraźnie, by większość rund pierwszej połowy punktować na rzecz Argentyńczyka i nie mieć przy tym wątpliwości. W drugiej połowie walki górę wziął Garcia. Punktacja całej walki dobrze do oddaje, zwłaszcza dwie wspomniane, które dają w rundach 7:5 na rzecz Swifta. Sądzę, że cztery odsłony z pięciu, jakie były punktowane na rzecz Argentyńczyka, wzięły się z pierwszej połowy, a nie wykluczam, że wszystkie pięć.

A po drugie warto wierzyć swoim oczom i własnemu odbiorowi walki, choć nie zawsze będzie on zgodny z większością. Bo co mi z suchej punktacji sędziów? Co ja mam 10 lat i boks oglądam od wczoraj? O to w tym chodzi. Żeby samemu dokonywać oceny, wyciągać wnioski, wchodzić w dyskusję, etc... zamiast prosić się o "dowody"... "Publicystyka", a mam poczucie, że właśnie w niej uczestniczę na tym portalu, nie musi opierać się na dowodach.
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-11-17, 18:42   #9 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Adrian Golec Zobacz post
Chcesz dowodów? O poparcie punktacją sędziów możemy prosić siebie nawzajem... tylko po co?

Poparcie mam w ogólnej punktacji - dwie punktacje dały 7 rund Garcii. Mogło być 6, jest 7.

"Dość wyraźnie" - na tyle wyraźnie, by większość rund pierwszej połowy punktować na rzecz Argentyńczyka i nie mieć przy tym wątpliwości. W drugiej połowie walki górę wziął Garcia. Punktacja całej walki dobrze do oddaje, zwłaszcza dwie wspomniane, które dają w rundach 7:5 na rzecz Swifta. Sądzę, że cztery odsłony z pięciu, jakie były punktowane na rzecz Argentyńczyka, wzięły się z pierwszej połowy, a nie wykluczam, że wszystkie pięć.

A po drugie warto wierzyć swoim oczom i własnemu odbiorowi walki, choć nie zawsze będzie on zgodny z większością. Bo co mi z suchej punktacji sędziów? Co ja mam 10 lat i boks oglądam od wczoraj? O to w tym chodzi. Żeby samemu dokonywać oceny, wyciągać wnioski, wchodzić w dyskusję, etc... zamiast prosić się o "dowody"... "Publicystyka", a mam poczucie, że właśnie w niej uczestniczę na tym portalu, nie musi opierać się na dowodach.
Nie to miałem na myśli. Chodziło mi o to, że mój pogląd na walkę zgadzał się z punktacjami sędziów. Na półmetku wszyscy punktowali 58:56 dla Matthysse. Ja się z tym zgadzam i uważam, że nawet bez kontuzji sprawa byłaby cały czas otwarta.
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania