boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 02-10-17, 13:40   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 638 razy w 122 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 51
Domyślnie Gonzalez nie kończy kariery. Kolejnym rywalem mistrz WBA Yafai albo Inoue

Wbrew początkowym zapowiedziom, były lider rankingu P4P Roman Gonzalez (46-2, 38 KO) nie zamierza kończyć kariery i chciałby teraz spróbować swoich sił z mistrzem WBA Kalem Yafai (22-0, 14 KO). Pomimo dwóch porażek z rzędu z Sorem Rungvisai "Chocolatito" został usytuowany z numerem dwa w rankingu WBA, a jedynka czyli Sho Ishida walczy z czempionem 28 października. Roman liczy na to, że on i Yafai mogliby się zmierzyć w lutym, kiedy to HBO planuje kolejne święto wagi super muszej.

- To błogosławieństwo, że WBA notuje mnie z numerem dwa. Jestem bardzo wdzięczny prezydentowi WBA Gilberto Mendozie za taką szansę. Muszę usiąść i porozmawiać z moim sztabem. Zobaczymy co z tego wyniknie. Mój prawnik wybiera się do Japonii w październiku, gdzie musi załatwić kilka spraw. Byłbym zachwycony pojedynkiem z mistrzem WBA Yafai, ale też nie wykluczam starcia z czempionem WBO Inoue - powiedział Gonzalez.

HBO widzi "Chocolatito" na lutowej gali, tak więc legendarny pięściarz z Nikaragui nie będzie mogł liczyć na taryfę ulgową i żadne "odbudowujące" walki. Jego nazwisko zostanie wykorzystane przez telewizję i federacje, póki jeszcze jest chodliwym towarem. Nie znamy stanu konta Gonzaleza, ale wydaje się, że jego decyzja o zakończeniu kariery ze sportowego punktu widzenia była słuszna.

Źródło
: bscene

Andrzej Pastuszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-10-17, 13:44   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Andrzej Pastuszek Zobacz post
ale też nie wykluczam starcia z czempionem WBO Inoue - powiedział Gonzalez.
Ot wymyślił xD Gonzalez to niech zmieni najpierw gościa od mecz-mejkingu.
ArchieMoore jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-10-17, 14:00   #3 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał ArchieMoore Zobacz post
Ot wymyślił xD Gonzalez to niech zmieni najpierw gościa od mecz-mejkingu.
Gonzalez jak na te kategorię wagową zarabia ogromne pieniądze. Długo o to walczył żeby być bardziej docenionym i HBO w końcu to zrobiło. Za Wangeka wziął 600 tysięcy, gdzie mistrz dostał 175. Za Cuadrasa wziął kilka razy więcej niż Meksykanin. Taki Estrada, Cuadras i Inoue za swoje ostatnie walki wzięli po 65-80 tysięcy dolarów. Niestety jesli Roman chce dalej zarabiac tak jak dotychczasz musi brać walki w absolutnym topem. W innym przypadku wróci do gaż na poziomie 100 tysięcy dolarów. Dla mnie to nie jest nic dziwnego, że HBO wymaga od niego najlepszych rywali. Chce zarabiać grube hajsy, walczy z najlepszymi.
Triple G jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-10-17, 18:09   #4 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 4 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Jak na tą kategorię wagową. Natomiast w odniesieniu do klasy sportowej zarabia niewiele. Ja bym odradzał takie starcia od razu po dwóch tak ciężkich walkach. Telewizja czy nie, ale trzeba się szanować, swoje zdrowie.
Tejksio jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-10-17, 18:42   #5 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał Tejksio Zobacz post
Jak na tą kategorię wagową. Natomiast w odniesieniu do klasy sportowej zarabia niewiele. Ja bym odradzał takie starcia od razu po dwóch tak ciężkich walkach. Telewizja czy nie, ale trzeba się szanować, swoje zdrowie.
Ja też odradzałbym mu kolejną tak ciężką walkę, ale to już sprawa jego i jego sztabu jaką podejmą decyzję. HBO pewnie zgodziłoby się na słabszego rywala, ale tak jak pisałem na pewno odbiłoby się to mocno na jego gaży. Zobaczymy czy zdrowie ważniejsze czy jednak pieniądze.
Triple G jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-10-17, 20:14   #6 (permalink)
contender

Domyślnie

Archie mądrze gada.Jeśli Roman chce zostawić trochę zdrowia dla rodziny to musi pofolgować.Nie tylko dla rodziny zresztą.Jeśli chce jeszcze trochę powalczyć nie może wychodzić tylko z kozakami.Poczynając od walki z Yaegashim (z małą przerwą na Leona) to on wychodził z samymi kozakami.A Cuadras i Rungvisai zabrali mu tyle zdrowia co przez całą karierę nie stracił.
Bred jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-10-17, 20:59   #7 (permalink)
champion

Nominowany 47 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał Chocolatito Zobacz post
- To błogosławieństwo, że WBA notuje mnie z numerem dwa. Jestem bardzo wdzięczny prezydentowi WBA Gilberto Mendozie za taką szansę.
To nie błogosławieństwo tylko federacja chce wycisnąć Romana jak cytrynę póki nie jest wrakiem.
Endrjus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-10-17, 08:47   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Ta waga przede wszystkim nie jest kategoria Romana. On powinien zejść niżej ale wiadomo HBO zachęca go na tyle dobrymi pieniędzmi że trudno odmówić, Jeśli chodzi o te najniższe kategorie poniżej Koguciej to Gonzalez jest jednym z najlepiej opłacanych w historii, pamiętam że zdarzały się sytuacje jak bokserzy po zdobyciu pasa mistrzowskiego w tych kategoriach tracili go przy pierwszej obronie ze względu na to że nie stać ich było na opłacenie działki dla federacji, bo walki mistrzowskie w tych kategoriach często były za kwoty w granicach +/- 50 tys zielonych
ArturBorubar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-10-17, 11:05   #9 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 227 razy w 57 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

Gonzalez powinien już skończyć i nie rozmieniać świetnej kariery na drobne. Z Yafai jeszcze jestem w stanie to sobie wyobrazić (choć nie uważam, żeby było to potrzebne), bo Yafai słabo bije. Schyłkowy Gonzalez i tak mógłby przegrać, a wtedy użyto by to jako argumentu, by umniejszać jego karierę.

Walka z Inoue to na tym etapie bezsensowna bzdura. To mógłby być brzydki nokaut.
Mateusz Wajs jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-10-17, 12:10   #10 (permalink)
champion

Domyślnie

on jest z nikaragui, tam srednie zarobki to 1200zl netto. kilka walk po 400-500tys dolcow i facet ustawi finansowo rodzine na 10 pokolen w przod
wariat3000 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania