boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 17-09-17, 06:31   #11 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Ja miałem u siebie 115:113 dla GGG, ale pewno nie jestem obiektywny bo walke stawiałem. Faktem jednak jest ze punktując wszystkie ciosy dochodzące - z ustawiajacymi jabami włącznie, to Clownello te walke przegrał.

ArchieMoore jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-09-17, 06:31   #12 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Tomasz Baranek ty tak serio z tymi 3 rundami? Chłopaku zajmij się czymś innym bez obrazy, ale nie czytasz boksu. To że walka była bardzo wyrównana a twój kazachski bóg nie znokautowal alwareza to teraz piszesz teorie o walku. Śmiać mi się chce. Maksymalnie 3 rundy o mój Boże.... Wyspij się. Pozdro
fanatyk987 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-09-17, 06:33   #13 (permalink)
contender

Nominowany 30 razy w 7 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Świetna postawa Alvareza, na swoim normalnym poziomie - Gołowkina, efektowny pojedynek na bardzo wysokim poziomie, a na koniec i tak się kończy tym, że w takiej formule boks zawodowy jest semi-poważnym sportem, i tego nie da się nazwać inaczej. Bo pewnie można byłoby wypunktować remis, ale obiektywnie tutaj, pomimo tego, że to była bliska walka - Gołowkin po prostu był lepszy. A komentarz punktacji A. Byrd to będzie truizm, ale to po prostu skandal.

W żadnym innym sporcie, nawet w piłce nożnej, nie jest możliwe, żeby REGULARNIE zdarzały się na najwyższym poziomie takie kompromitacje, a fakt, że jedną z trzech (właściwie czterech) oceniających pojedynek osób jest ktoś pokroju tej Byrd, świetnie pokazuje, dlaczego boks się sam delegitymizuje, traci na popularności, i sam jest winny utraty swojej, niegdyś, pierwszorzędnej pozycji.

Nie ukrywam, że w ostatnich latach moje zainteresowanie boksem było dużo mniejsze niż kiedyś - wydawało się, że teraz mamy szanse na nowe rozdanie, zwłaszcza dla fanów bokserskiego puryzmu - zamiast tego mamy potwierdzenie degrengolady w jaką przemienia się dosyć regularnie zawodowe pięściarstwo. I nie chodzi nawet o sam remis w tym pojedynku - chociaż, jak wspomniałem, Gołowkin był lepszym zawodnikiem pomimo optycznego wyrównanego pojedynku - a to, że za kilka miesięcy w jakiejś topowej walce znowu któryś sędzia się sprzeda, bo tego nie można nazwać inaczej, i być może wypaczy wynik walki, a w samym instytucjonalnym kształcie boksu nic to nie zmieni. Z kolei my, ja, niektórzy z Was, powyższe znowu powtórzymy za jakiś czas i dalej będziemy oglądać boks w zdumieniu, że tak prosta formuła sportu mogła zostać tak wypaczona przez jego twórców.

A najlepsze, że oglądałem tą walkę bez żadnego emocjonalnego postawienia swojej osoby po którejś ze stron - ba, nawet chciałem, żeby jednak Canelo zaskoczył i sportowo ten pojedynek wygrał, bo to byłoby IMHO dobre dla zawodowego boksu.

7-5, 8-4 Gołowkin, 6-6 można było zaakceptować u jednego z sędziów, jakieś MD, to by odpowiadało przebiegowi tej walki.
Piotr Topór jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-09-17, 06:35   #14 (permalink)
journeyman

Domyślnie

BTW. Czy przypadkiem Ci goście nie wychodzili w złej kolejności na ring?
Sixheads jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-09-17, 06:35   #15 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał fanatyk987 Zobacz post
Tomasz Baranek ty tak serio z tymi 3 rundami? Chłopaku zajmij się czymś innym bez obrazy, ale nie czytasz boksu. To że walka była bardzo wyrównana a twój kazachski bóg nie znokautowal alwarez to teraz piszesz teorie o walku. Śmiać mi się chce.
Chłopaku, jeszcze raz, a ty będziesz czytał o boksie gdzie indziej. Na razie ostrzeżenie. Najśmieszniejsze, że byłem za Alvarezem bo już mnie męczyło robienie z Kazacha tego właśnie boga, ale fanatyk997 z paroma postami wie lepiej.
Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-09-17, 06:35   #16 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArchieMoore Zobacz post
Ja miałem u siebie 115:113 dla GGG, ale pewno nie jestem obiektywny bo walke stawiałem. Faktem jednak jest ze punktując wszystkie ciosy dochodzące - z ustawiajacymi jabami włącznie, to Clownello te walke przegrał.

sp[odziewałem sie własnie ze wiecej tych prostych ulokował
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-09-17, 06:37   #17 (permalink)
journeyman

Domyślnie

I co Adrian teraz powiesz na temat walki Alwarez z GGG gdzie ten nokaut kazacha? Gdzie ta przytlaczajaca przewaga? Pisałeś że jak GGG nie zrobi ko to jesteś laikiem.... Tylko ślepi albo nie znający się na boksie mogli nie docenić rudego. Piękna walka mogła iść w obie strony więc remis ok

stare 17-09-17, 06:38   #18 (permalink)
contender

Domyślnie

Pisałem przed walką,że będziemy dzis rano mocno zdziwieni i się nie pomyliłem.Nie lubie ryżego czy też sposobu prowadzenia jego kariery ale pokazał się z bardzo dobrej strony.Oczywiście liczyłem po cichu na KO ze strony GGG ale ryży okazał się twardym rywalem,o dziwo nieźle pracował na nogach,dobrze unikał ciosów ale w rundach od 4 do 9 nie miał własciwie wiele do powiedzenia i te rundy zapisałbym bez żadnej wątpliwości na konto Gołego.Druga można było zapisać dla rudego,pierwsza i trzecia były ciasne,10,11 dałbym rudemu ostatnia Gołowkina.W najgorszym scenariuszu jest 115-113 dla Gienka.A ten fachowiec z HBO co punktował 118-112 dla rudego był chyba naćpany.
Panowie dali dobry pojedynek i to cieszy.
Bred jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-09-17, 06:39   #19 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Ja zawsze byłem zdania że bardziej powinno się opierać na wygranych poszczególnych rundach a nie np. % celności, ale nawet z tej "statystyki" wydaje się remisowo, nie ma tragedii.
BubikS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-09-17, 06:42   #20 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Oj Tomasz nie przejmuje krytyki no ale cóż... Max 3 rundy.. O Boże.
Chłopie a co ma do tej walki parę postów? Każdy widział jak wyglądała. Boksem iżyję od kilkunastu lat. Zresztą większość znających się ludzi będzie Ci te max 3 rundy wypominac
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania